نگاه معدنی به ادب و فرهنگ جهش بزرگی را رقم می زند/ کرمان حرف اول انیمیشن سازی در کشور است

سید مصطفی حسینی گفت: صنایع مس که دخایر این مملکت را استخراج می کند و آن را تبدیل به فرصت می کند، می توانند به عنوان بازوان فرهنگ خدمت کنند، و باید در کشور کارخانه های فرهنگی داشته باشیم که منابع فرهنگی ما را تبدیل به محصولات قابل ارائه کنند که این  هم برای کشور […]

سید مصطفی حسینی گفت: صنایع مس که دخایر این مملکت را استخراج می کند و آن را تبدیل به فرصت می کند، می توانند به عنوان بازوان فرهنگ خدمت کنند، و باید در کشور کارخانه های فرهنگی داشته باشیم که منابع فرهنگی ما را تبدیل به محصولات قابل ارائه کنند که این  هم برای کشور خودمان و هم برای دنیا صادرات و ارز اوری و اشتغال دارد.

سید مصطفی حسینی طراح، نویسنده و کارگردان انیمیشن که برای اولین بار داور چهارمین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج بود در گفتگو با فت فتو گفت: شرکت در رویداد بسیار اتفاق خوبی است، فارغ ازحضوری که داشتیم وقتی  انرژی و توان جوانان امروز را می بینیم در می یابم که چه سرمایه های انسانی جدی برای رشد صنعت انیمیشن و سینما در مملکت داریم.

وی ادامه داد: در رویداد هایی که به صورت فشرده برگزار می شوند، مشهود است؛ جوانان علاقه مند با انگیزه ای که در این فرصت کوتاه می توانند، تولید محتوا و اثر داشته باشند، اگر مقداری فضا  آماده تر و محیط روان تر باشد، بی شک کارهای بهتری هم  می توانند تولید کنند.

حسینی تاکید کرد: در رویداد تولید محتوای بسیج شاهد بودیم که  انرژی و پتانسیل حبس شده زیادی در کشور وجود دارد و در یک فرصت ۴۸ ساعته تیم های شرکت کننده، کارهای قابل تماشا و کار قابل ارائه را تولید می کنند که خیلی خوب و امید بخش است امیدواریم که زمینه برگزاری دوره هایی در این سبک تداوم داشته باشد.
 
وی از واحد صنعتی مس سرچشمه کرمان نیز تقدیر کرد و گفت: باید  به دوستان صنعتی مس که گام رشد هنرانیمیشن  را برداشته اند  تبریک گفت؛ و  امیدواریم که این حرکت آنها تبدیل به یک  الگوی خوب برای دیگر صنایع شود، پیشنهاد من این است،  صنایعی که ظرفیت دارند، حتما یک ورود این چنینی داشته باشند و یک نگاه کلان به مقوله فرهنگ داشته باشند، و این نگاه به عنوان یک امر جانبی نباید جایگاه پیدا کند.

تهیه کننده انیمیشن اذعان کرد: صنایع مس که دخایر این مملکت را استخراج می کند و آن را تبدیل به فرصت می کند، می توانند به عنوان بازوان فرهنگ خدمت کنند، و باید در کشور کارخانه های فرهنگی داشته باشیم که منابع فرهنگی ما را تبدیل به محصولات قابل ارائه کنند که این  هم برای کشور خودمان و هم برای دنیا صادرات و ارز اوری و اشتغال دارد.

حسینی ادامه داد: انتقال فرهنگ دارد و روحیه اعتماد به نفس دارد و ما نیاز داریم کارخانه جات فرهنگی داشته اگر مسئولان چنین نکاهی داشته باشند.

داور رویداد تولید محتوای بسیج تاکید کرد: اگر ما بتوانیم به فرهنگ و ادب این مملکت هم به جشم معدن نگاه کنیم و به سراغ استخراج آن برویم، در حالی که فرق آن با صنایع معدنی این است که موارد فرهنگی غنای بپیشتری دارند و دنیا تشنه این نوع محتوای جدید است، این استارت که از این فضا شروع شده  اگر به سمت و سوی فرهنگ هم برود و نظیر مس سرچشمه در زمینه فرهنگی کار شود بی شک کشور جهش بزرگی خواهد کرد.
 
وی ادامه داد: بچه های کرمان یکی از خوب های ایران هستند وحجم زیادی از انیمیشن ها را با کیفیت خوب تولید کرده است و کارهای که در سطح کشوری دیده شده اند و بعضا به اسم جاهای دیگر ثبت شده اند ولی بچه های کرمان حضور داشتند  کرمان پتانسیل خوبی برای تولید انیمیشن دارد و نگاه قطبی هم به این صنعت جایگاهی ندارد.
 
حسینی در پایان خاطر نشان کرد: فرق تولیدات فرهنگی با مس در این است که تولیدات فرهنگی قابلیت توزیع جغرافیایی دارند و می توانند باعث ایجاد اشتغال و رشد در زمینه اقتصادی و فرهنگی باعث پیشرفت شوند، اگر صنایع مس این را ادامه دهد یکی از قطب های جدی تر است که می تواند یکی از بهترین های انیمیشن  ایران باشد و می تواند یک سرشاخه برای دیگر استان ها باشد و نگاه به مقوله فرهنگ جدی تر شود که با این نگاه موانع رفع می شود.

انتهای پیام/ طهماسبی
 
نگاه معدنی به ادب و فرهنگ جهش بزرگی را رقم می زند/ کرمان حرف اول انیمیشن سازی در کشور است

منبع:آرمـان
? نگاه معدنی به ادب و فرهنگ جهش بزرگی را رقم می زند/ کرمان حرف اول انیمیشن سازی در کشور است