توزیع ۹هزار بسته کمک معیشتی به ارزش سه میلیارد تومان از امروز در سراسر استان کرمان

حسین معروفی گفت: از امروز ۹ هزار بسته کمک معیشتی به ارزش سه میلیارد ریال در سراسر استان کرمان توزیع می شود که این بسته ها شامل گوشت گرم، برنج، روغن و ماکارونی است و از این تعداد هزار و ۴۰۰ بسته متعلق به حسینیه ی ثارالله کرمان است. به گزارش فت فتو؛ به نقل از راه […]

حسین معروفی گفت: از امروز ۹ هزار بسته کمک معیشتی به ارزش سه میلیارد ریال در سراسر استان کرمان توزیع می شود که این بسته ها شامل گوشت گرم، برنج، روغن و ماکارونی است و از این تعداد هزار و ۴۰۰ بسته متعلق به حسینیه ی ثارالله کرمان است.

به گزارش فت فتو؛ به نقل از راه آرمان؛ سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله ظهر امروز در رزمایش کمک های مومنانه که به مناسبت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی برگزار شده بود، گفت: در حال حاضر درگیر پیک پنجم ویروس منحوس کرونا با جهش دلتا هستیم و از طرفی بشدت نگران سلامتی مردم هستیم.

معروفی تاکید کرد: قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) یکسال و نیم در رابطه با کمک های مومنانه راه اندازی شده است اما باید گفت که بخشی از وظایف این قرارگاه در حوزه ی ارزاق است بلکه  این قرارگاه همچنین در حوزه آب رسانی، جهیزیه و … در تلاش است.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تاکید کرد: مهم ترین اولویت قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) و بزرگترین کمک مومنانه مراقبت از جان و سلامت مردم است و این نکته ی مهم بر هر چیز دیگری ارجحیت دارد.
وی عنوان کرد: هم اکنون در تمام ورودی و خروجی های استان کرمان نیروهای بسیج در کنار نیروی انتظامی در حال انجام وظیفه هستند ضمن این که در ۹۰ مرکز واکسیناسیون استان، بسیج در کنار کادر بهداشت و سلامت به صورت مشترک در حال فعالیت است علاوه بر آنکه ۸ مجموعه از این مراکز به تنهایی بر عهده ی بسیج است.

معروفی توضیح داد: در حوزه ی آموزش و اطلاع رسانی در خصوص ویروس منحوس کرونا با جدیت پای کار آمده ایم از جمله آن که در طرح شهید سلیمانی که در ابعاد مختلف رهگیری، شناسایی، نظارتی،مراقبتی و حمایتی بیماری منحوس کرونا است، درحال انجام وظیفه هستیم.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهار کرد: با فراخوانی که زده ایم تا روز گذشته نهصد و هشتاد نفر نیرو را در اختیار کادر پزشکی گذاشته ایم و دوباره این فراخوان را داده ایم.
وی افزود: به دنبال این هستیم تا با به کارگیری نیروهای بسیجی، پیشکسوتان و دانشجویان و با آموزش این نیروها به کمک کادر پزشکی برویم و با جهاد در این راه از جان مردم مراقبت کنیم چرا که اکنون بزرگترین کار و کمک مومنانه حفظ سلامت مردم است.
معروفی بیان کرد: سخن معروف شهید سلیمانی که گفت ” ما ملت امام حسینیم” به معنای ملجا و تکیه گاه یکدیگر شدن و عاشورای حسینی نیز به معنای مراقبت از آبرو و حفظ جان یکدیگر است.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تاکید کرد: در قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) موضوع کمک های مومنانه بسیار جدی است و تا امروز ۵۶۲ هزار بسته ی معیشتی در سطح استان توزیع کرده ایم که در مرحله ی اول ۳۹ هزار و ۲۰۰ خانواده و در مرحله ی دوم ۶۲ هزار خانواده را شناسایی کرده ایم.

وی بیان کرد: امروز ۹ هزار بسته  به ارزش سه میلیارد ریال در سراسر استان توزیع می شود که این بسته ها شامل گوشت گرم، برنج، روغن و ماکارونی است و از این تعداد هزار و ۴۰۰ بسته متعلق به حسینیه ی ثارالله کرمان است.
معروفی عنوان کرد: بانی و پایه گذار حسینیه ی ثارالله شهید حاج قاسم سلیمانی است، در سال گذشته و امسال از آنجا که درگیر شرایط کرونایی شدیم هیئت امنای این حسینیه تصمیم گرفتند که غذا پخت نکنند و غذای ظهر عاشورا را که هر سال داشتند تبدیل به هزار و ۴۰۰ بسته برنج و گوشت گرم کردند.
وی افزود: با شناسایی انجام شده در شهر کرمان ۷۰۰ بسته از این تعداد امشب یعنی شب عاشورا توزیع می شود و ۷۰۰ بسته ی دیگر فردا ظهر توزیع خواهد شد.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهار کرد: تاکید دارم که برنج و گوشت این بسته های معیشتی از بیت المال نیست بلکه خیرین و بچه های رزمنده این کار را انجام داده اند و این کار می تواند الگوی خوبی باشد برای مردم و همچنین هیئت  ها که  ۳۰ درصد از نذر خود را پخت کنند و مابقی را در قالب قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) و درنهایت در طرح شهید سلیمانی بیاورند تا می توانیم درقطع ویروس منحوس کرونا گام برداریم.
معروفی در پایان گفت: از مومنان، خیرین و همه ی هیئت ها خواستارم که این سه هفته را جدی بگیرند و هر کس در وسع خود هر چه می تواند بیاورد که در قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) و در طرح شهید سلیمانی آورده شود تا در جهت ریشه کن کردن ویروس کرونا قدم برداریم.


انتهای پیام/
توزیع ۹هزار بسته کمک معیشتی به ارزش سه میلیارد تومان از امروز در سراسر استان کرمان

منبع:دانــا
? توزیع ۹هزار بسته کمک معیشتی به ارزش سه میلیارد تومان از امروز در سراسر استان کرمان