چشم انداز به آینده در دولت سیزدهم بسیار روشن است/ مقوله فرهنگ در تمامی ارکان نظام باید شکل گیرد

محمدرضا علیزاده گفت: چشم انداز و نگاهی که به آینده در دولت سیزدهم وجود دارد با حضور آیت الله رئیسی، چشم انداز بسیار روشنی است و برای همه روزنه امیدی ایجاد شده است. به گزارش فت فتو؛ محمدرضا علیزاده در گفتگو با راه آرمان؛ در خصوص اولویت های عرصه فرهنگ و هنر در دولت سیزدهم […]

محمدرضا علیزاده گفت: چشم انداز و نگاهی که به آینده در دولت سیزدهم وجود دارد با حضور آیت الله رئیسی، چشم انداز بسیار روشنی است و برای همه روزنه امیدی ایجاد شده است.

به گزارش فت فتو؛ محمدرضا علیزاده در گفتگو با راه آرمان؛ در خصوص اولویت های عرصه فرهنگ و هنر در دولت سیزدهم با بیان اینکه ما شرایط سختی را پشت سر گذاشته ایم، گفت: چشم انداز و نگاهی که به آینده در دولت سیزدهم وجود دارد با حضور آیت الله رئیسی، چشم انداز بسیار روشنی است و برای همه روزنه امیدی ایجاد شده است تا در تمامی بخش ها اتفاقات خوبی رخ دهد.


مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ادامه داد: آنچه که در عرصه فرهنگ و هنر امیدواریم محقق شود، این است که فرهنگ به عنوان یک بخش مجزا در کنار سایر بخش ها دیده نشود و فرهنگ در تمامی ارکان و اجزا نظام و کشور حضور داشته باشد که این امر الزاماتی دارد.


وی با تأکید بر اینکه باید با اولویت ویژه به موضوع فرهنگ نگاه شود، اظهار کرد: منابع لازم در عرصه فرهنگ باید تأمین شود و به جای آنکه دولت تصدی کند، مردم و مؤسسات فرهنگی و هنری باید فعالیت کنند و دولت در این زمینه بیشتر باید تسهیلگر و حمایتگر باشد.


علیزاده با اشاره به مطلب فوق خاطر نشان کرد: این موضوع را ما در گذشته داشته ایم که عملا به دلیل محدودیت منابع، اعتبارات و بعضا نگاهی که وجود داشته، این اتفاقات رخ نداده است و چنانچه این موضوع اتفاق بیافتد و ما آن را در تمامی عرصه های فرهنگ جاری و ساری بدانیم و نقش دولت در تصدی ها کمرنگ و نقش مردم و نهادهای غیر دولتی پر رنگ تر شود؛ تجربه نشان داده است که کار در گستره وسیع تر و بهتر انجام خواهد شد.


انتهای پیام/
چشم انداز به آینده در دولت سیزدهم بسیار روشن است/ مقوله فرهنگ در تمامی ارکان نظام باید شکل گیرد

منبع:دانــا
? چشم انداز به آینده در دولت سیزدهم بسیار روشن است/ مقوله فرهنگ در تمامی ارکان نظام باید شکل گیرد