توزیع ۹ هزار بسته کمک معیشتی به ارزش سه میلیارد تومان از امروز در سراسر استان کرمان

حسین معروفی گفت: از امروز ۹ هزار بسته کمک معیشتی به ارزش سه میلیارد تومان در سراسر استان کرمان توزیع می شود که این بسته ها شامل گوشت گرم، برنج، روغن، ماکارونی و رب گوجه فرنگی است و از این تعداد هزار و ۴۰۰ بسته متعلق به حسینیه ی ثارالله کرمان است. به گزارش فت […]

حسین معروفی گفت: از امروز ۹ هزار بسته کمک معیشتی به ارزش سه میلیارد تومان در سراسر استان کرمان توزیع می شود که این بسته ها شامل گوشت گرم، برنج، روغن، ماکارونی و رب گوجه فرنگی است و از این تعداد هزار و ۴۰۰ بسته متعلق به حسینیه ی ثارالله کرمان است.

به گزارش فت فتو؛ به نقل از راه آرمان سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله ظهر امروز در رزمایش کمک های مومنانه که به مناسبت فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی برگزار شده بود، گفت: در حال حاضر درگیر پیک پنجم ویروس منحوس کرونا با جهش دلتا هستیم و از طرفی بشدت نگران سلامتی مردم هستیم.

معروفی تاکید کرد: قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) یکسال و نیم در رابطه با کمک های مومنانه راه اندازی شده است اما باید گفت که بخشی از وظایف این قرارگاه در حوزه ی ارزاق است بلکه  این قرارگاه همچنین در حوزه آب رسانی، جهیزیه و … در تلاش است.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تاکید کرد: مهم ترین اولویت قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) و بزرگترین کمک مومنانه مراقبت از جان و سلامت مردم است و این نکته ی مهم بر هر چیز دیگری ارجحیت دارد.
وی عنوان کرد: هم اکنون در تمام ورودی و خروجی های استان کرمان نیروهای بسیج در کنار نیروی انتظامی در حال انجام وظیفه هستند ضمن این که در ۹۰ مرکز واکسیناسیون استان، بسیج در کنار کادر بهداشت و سلامت به صورت مشترک در حال فعالیت است علاوه بر آنکه ۸ مجموعه از این مراکز به تنهایی بر عهده ی بسیج است.
معروفی توضیح داد: در حوزه ی آموزش و اطلاع رسانی در خصوص ویروس منحوس کرونا با جدیت پای کار آمده ایم از جمله آن که در طرح شهید سلیمانی که در ابعاد مختلف رهگیری، شناسایی، نظارتی،مراقبتی و حمایتی بیماری منحوس کرونا است، درحال انجام وظیفه هستیم.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهار کرد: با فراخوانی که زده ایم تا روز گذشته نهصد و هشتاد نفر نیرو را در اختیار کادر پزشکی گذاشته ایم و دوباره این فراخوان را داده ایم.
وی افزود: به دنبال این هستیم تا با به کارگیری نیروهای بسیجی، پیشکسوتان و دانشجویان و با آموزش این نیروها به کمک کادر پزشکی برویم و با جهاد در این راه از جان مردم مراقبت کنیم چرا که اکنون بزرگترین کار و کمک مومنانه حفظ سلامت مردم است.
معروفی بیان کرد: سخن معروف شهید سلیمانی که گفت ” ما ملت امام حسینیم” به معنای ملجا و تکیه گاه یکدیگر شدن و عاشورای حسینی نیز به معنای مراقبت از آبرو و حفظ جان یکدیگر است.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تاکید کرد: در قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) موضوع کمک های مومنانه بسیار جدی است و تا امروز ۵۶۲ هزار بسته ی معیشتی در سطح استان توزیع کرده ایم که در مرحله ی اول ۳۹ هزار و ۲۰۰ خانواده و در مرحله ی دوم ۶۲ هزار خانواده را شناسایی کرده ایم.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ادامه داد: قرار است که در سه هفته ی متوالی کمک های مومنانه تحت قالب قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) و خاص طرح شهید سلیمانی انجام شود که اولین گام آن امروز با ۹ هزار بسته و دو گام دیگر آن در دو هفته ی متوالی دیگر آن هم با هدف قطع زنجیره ی کرونا صورت می گیرد.

وی بیان کرد: امروز  ۹ هزار بسته  به ارزش سه میلیارد تومان در سراسر استان توزیع می شود که این بسته ها شامل گوشت گرم، برنج، روغن، ماکارونی و رب گوجه فرهنگی است و از این تعداد هزار و ۴۰۰ بسته متعلق به حسینیه ی ثارالله کرمان است.

معروفی عنوان کرد: بانی و پایه گذار حسینیه ی ثارالله شهید حاج قاسم سلیمانی است، در سال گذشته و امسال از آنجا که درگیر شرایط کرونایی شدیم هیئت امنای این حسینیه تصمیم گرفتند که غذا پخت نکنند، از این رو امسال غذای ظهر عاشورا را که هر سال در حسینیه پرداخت می شد را تبدیل به هزار و ۴۰۰ بسته برنج و گوشت گرم کردند.
وی افزود: با شناسایی انجام شده در شهر کرمان ۷۰۰ بسته از این تعداد امشب یعنی شب عاشورا توزیع می شود و ۷۰۰ بسته ی دیگر فردا ظهر توزیع خواهد شد.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهار کرد: تاکید دارم که برنج و گوشت این بسته های معیشتی از بیت المال نیست بلکه خیرین و بچه های رزمنده این کار را انجام داده اند و این کار می تواند الگوی خوبی برای مردم و همچنین هیئت  ها باشد.
وی بیان کرد: به سازمان تبلیغات پیشنهاد داده ایم که هیئت ها نیز نذری های خود را به بسته های معیشتی تبدیل کنند برای نمونه هیئت ها  ۳۰ درصد از نذر خود را پخت کنند و مابقی را در قالب قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) و در نهایت در طرح شهید سلیمانی بیاورند تا می توانیم در قطع ویروس منحوس کرونا گام برداریم.
معروفی در پایان گفت: از مومنان، خیرین و همه ی هیئت ها خواستارم که این سه هفته را جدی بگیرند و هر کس در وسع خود هر چه می تواند بیاورد که در قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) و در طرح شهید سلیمانی آورده شود تا در جهت ریشه کن کردن ویروس کرونا قدم برداریم.
انتهای پیام/
توزیع ۹ هزار بسته کمک معیشتی به ارزش سه میلیارد تومان از امروز در سراسر استان کرمان

منبع:دانــا
? توزیع ۹ هزار بسته کمک معیشتی به ارزش سه میلیارد تومان از امروز در سراسر استان کرمان