ایمان حسینی، انقلاب‌ها را زنده می‌کند/ امام حسین(ع) شهید جاوید تاریخ اسلام است

ائمه جمعه اهل سنت کرمان با بیان اینکه ایمان حسینی، انقلاب ها را زنده می کند، تأکید کردند: امام حسین علیه السلام شهید جاوید و زنده تاریخ اسلام است. به گزارش فت فتو؛ در ایام عزای سید و سرور سالار شهیدان امام حسین علیه السلام و ۷۲ تن از یاران ایشان قرار داریم. حماسه ای […]

ائمه جمعه اهل سنت کرمان با بیان اینکه ایمان حسینی، انقلاب ها را زنده می کند، تأکید کردند: امام حسین علیه السلام شهید جاوید و زنده تاریخ اسلام است.

به گزارش فت فتو؛ در ایام عزای سید و سرور سالار شهیدان امام حسین علیه السلام و ۷۲ تن از یاران ایشان قرار داریم. حماسه ای که سیدالشهدا علیه السلام بر پا کرد با گذشت قرن ها از این واقعه عالم را مبهوت خود کرده است. پیام قیام اباعبدالله علیه السلام رهایی از ظلم و ایستادگی در برابر ظالم است و این پیام در دنیای امروز می‌تواند الگویی برای ملت‌های ستمدیده و اسیر در چنگال ستمگران باشد.


مولوی یونس چاهانی در گفتگو با راه آرمان؛ ضمن عرض تسلیت ایام شهادت امام حسین علیه السلام گفت: ماه محرم آبستن حوادث بسیار مهم و تاریخی است و در طول تاریخ اسلام از جایگاه بسیار مهم، ویژه و با ارزشی در بین مسلمانان برخودار بوده است.


امام جمعه اهل تسنن منطقه رمشک قلعه گنج ادامه داد: ماه محرم مملو از رشادت ها، جانفشانی ها و مرادنگی کسانی است که به دنبال به دست آوردن آزادی، شرف و انسانیت بوده اند و این ماه، ماه خون است.

ایمان حسینی؛ انقلاب ها را زنده می کند


وی بیان کرد: امام حسین علیه السلام در برابر طاغوت و طاغوتیان قیام کرد و ایمان اباعبدالله علیه السلام، ایمانی بود که تا قیامت دنیا می تواند درس ایثار، آزادگی و عدالت از آن گرفت.


مولوی چاهانی با تأکید بر اینکه شعاری که امام حسین در قیام خود داد را همگان اعم از مسلمان و غیر مسلمان باید سرلوحه کار خود قرار دهند، اظهار کرد: از سرخی خون امام حسین علیه السلام است که امروز ما در امنیت زندگی می کنیم و ما اهل سنت نیز همگام با تمامی مسلمانان و برادران شیعه خود در ماه محرم همدردی می کنیم.


امام جمعه اهل تسنن منطقه رمشک قلعه گنج تصریح کرد: امروز مسلمانان شیعه و سنی، عشق به امام حسین علیه السلام را دل دارند و ایمان حسینی را در قلوب خود نگه می دارند و این ایمان، انقلاب ها را زنده می کند.

حماسه کربلا نمونه بارز از رشادت ها و مبارزات حق علیه باطل است


وی خاطر نشان کرد: خواهران و برادران، خود را جای خاندان و اهل بیت امام حسین علیه السلام قرار دهند و آن حالات را در قلوب خود تجسم کنند تا حب حسینی در قلوبمان بیشتر شده و تمام دنیا با شعار عدالتخواهی امام حسین علیه السلام زنده شود.

 

مولی عبیدالله شیهکی در گفتگو با راه آرمان؛ ضمن عرض تسلیت ایام شهادت اباعبدالله علیه السلام با بیان اینکه حماسه کربلا نمونه بارز از رشادت ها و مبارزات حق علیه باطل است که در طول تاریخ با عظمت اسلام در جریان است، گفت: این حادثه از وقایع مهمی به شمار می آید که مفاهیم پر ارزشی را در بر دارد.


امام جمعه اهل سنت بخش نگین کویر فهرج ادامه داد: قیام عاشورا و حادثه کربلا یادآور نهضت فرزند پیامبر (ص) است که ایشان و یارانشان برای خداوند قیام کردند و مسلمانان را به حرکت انقلابی بر اساس آزادی، عدالت، شرافت و کرامت فرا خواندند.

اباعبدالله(ع) قیام کرد تا مردم را از ظلم و جور حاکمان خودکامه رهایی بخشد


وی بیان کرد: امام حسین علیه السلام می دانستند که با طاغوتی رو به رو است که خود را جانشین پیامبر (ص) می داند و این فرد راه و روش پیامبر را تغییر و اهداف دین مبین اسلام را نادیده گرفته بود و ابا عبدالله علیه السلام می دانستند که اگر چنین روند نابخردانه ای تداوم پیدا کند، اهداف بلند مدت بعثت پیامبر اسلام و ثمره جهاد و مبارزه اصحاب ایشان خاموش می شود و به همین منظور امام حسین علیه السلام قیام کرد تا مردم را از ظلم و جور حاکمان خود کامه رهایی بخشند.


مولوی شیهکی ابراز کرد: امام حسین خطاب به مردم عراق خطبه ای بیان کردند که نیاز است هر مسلمان و دوستدار امام حسین علیه السلام این خطبه را مقابل خود قرار دهد، ایشان فرمودند” ای مردم هر کس فرمانروای ستم پیشه را ببیند که حرام خدا را حلال کرده، پیمان الهی را شکسته و با سنت و روش پیامبر مخالفت ورزیده و گناه و کینه توزی را اساس عمل خود قرار داده است و به اقدام گفتاری علیه چنین حاکمی دست نزند بر خداست که او را به جهنم داخل کند و شما می دانید که اینان به اطاعت شیطان در امده اند و از فرمان خدا سرباز زده اند و فساد را آشکار نموده اند”.


امام جمعه اهل سنت بخش نگین کویر فهرج ابراز کرد: امام حسین علیه السلام برای تحقق آرمان والای الهی با عشق  و ایمانی که به خدا داشت و با کمال شجاعت و شهامت قدم در این راه بر می دارند و می دانند که این مبارزه ارزش داد.

امام حسین(ع) شهید جاوید تاریخ اسلام است


وی اظهار کرد: اباعبدالله علیه السلام کاملا بر مسائلی که پیش می آمد، آگاه بودند و مسئولانه و هدفمندانه حرکت می کردند؛ ایشان فردی بود که هستی را می شناخت و نقش انسان و جهت حرکت هستی را درک کرده بودند و ایشان بر پیروزی خون بر شمشیر یقین داشتند و در نهایت با شهادت امام حسین علیه السلام درس آزادی، عزت، سربلندی به همگان داد.


مولوی شیهکی افزود: قیام حماسی امام حسین علیه السلام به قدری با عظمت است که با گذشت چندین قرن، با فرا رسیدن روز عاشورا، خاطره اندوه بار شهادت امام حسین علیه السلام و یاران با وفای ایشان در اذهان انسان های مؤمن تداعی می شود و موجی از عواطف و احساسات انسانی و ایمانی را در سینه ها به تلاطم می اندازد و به همگان درس عزت، آزادی و مبارزه علیه ظلم را می دهد.


امام جمعه اهل سنت بخش نگین کویر فهرج با تأکید بر اینکه امام حسین علیه السلام شهید جاوید و زنده تاریخ اسلام است، عنوان کرد: اباعبدالله علیه السلام فریاد عزت، عدالت خواهی، برابری، برادری و آزادی را سر داد و به آحاد مسلمانان آموخت که در برابر ظلم و استبداد حکام مستکبران باید قیام کرد.

انقلاب امام حسین(ع)، نهضتی مردمی بود


وی با بیان اینکه انقلاب امام حسین علیه السلام، نهضتی انسانی و مردمی بود، تصریح کرد: اساس فکری این قیام آزادی، رهایی مردم از قید حکوما خودکامه و استقرار عدالت و صلح در جامعه است و امام حسین علیه السلام در راستای تحقق این هدف والا همه آنچه که در توان خود، یاران و اهل بیت خود داشت، نثار کرد.


مولوی شیهکی عنوان کرد: پیام مهم قیام و نهضت امام حسین علیه السلام در طول تاریخ همواره مورد توجه انقلابیون، رهبران ملی و سیاسی جهان بوده است و به مسلمانان درس عزت، آزادگی، استقامت، شهامت و شرف را می دهد تا عدل، قسط و برابری در همه جا ایجاد شود.


امام جمعه اهل سنت بخش نگین کویر فهرج خاطر نشان کرد: ما مسلمانان باید شهامت، شهادت و شجاعت امام حسین علیه السلام را سرمشق زندگی خود قرار دهیم و خویشتن را به اخلاق زیبا و سیرت طیبه ایشان بیاراییم و در مقابل یزیدان و مستکبران زمان استقامت و پایمردی نشان دهیم و در برابر دشمنان اسلام احساس عزت و سربلندی کنیم و در مقابل هیچ قدرت و حکومت خود کامه تسلیم نشویم.


انتهای پیام/منبع:دانــا
? ایمان حسینی، انقلاب‌ها را زنده می‌کند/ امام حسین(ع) شهید جاوید تاریخ اسلام است