لابی گری در جذب نیرو های معادن شهرستان باید حذف شود

سیدمحمود حسینی گفت: در به کارگیری افراد در معادن یک بحث تقاضاهای زیاد در آزمون ها و حاضر شدن افراد زیاد برای یک رشته است در جایی که مثلاً برای آن رشته فقط یک نفر باید جذب شود، چند صد نفر نام نویسی می کنند که باید برای این موارد را خود برگزارکنندگان برنامه‌ریزی بهتری […]

سیدمحمود حسینی گفت: در به کارگیری افراد در معادن یک بحث تقاضاهای زیاد در آزمون ها و حاضر شدن افراد زیاد برای یک رشته است در جایی که مثلاً برای آن رشته فقط یک نفر باید جذب شود، چند صد نفر نام نویسی می کنند که باید برای این موارد را خود برگزارکنندگان برنامه‌ریزی بهتری کنند.

به گزارش فت فتو؛ همزمان با گرامیداشت سالروز اقامه اولین نماز جمعه به فرمان امام‌خمینی(ره)، امام جمعه سیرجان ضمن دعوت از اهالی رسانه های خبری، صبح امروز سه شنبه در سالن اجتماعات شهدای مدافع حرم میزبان اهالی رسانه بود و در برابر پرسش های آنان قرار گرفت.
امام جمعه سیرجان اذعان کرد: در به کارگیری افراد در معادن یک بحث تقاضاهای زیاد در آزمون ها و حاضر شدن افراد زیاد برای یک رشته است، در جایی که مثلاً برای آن رشته فقط یک نفر باید جذب شود، چند صد نفر نام نویسی می کنند که باید برای این موارد را خود برگزارکنندگان برنامه‌ریزی بهتری کنند.
آن‌چه مهم است فراهم آوردن زمینه اشتغال است. جوانان هم باید برای شغل دلخواهشان کسب تجربه نمایند، اما قبول هم داریم تعدادی از جذب ها توأم با لابی‌گری است که امیدوارم این موارد در دولت جدید، برطرف و عدالت برقرار شود.
سید محمود حسینی در پاسخ به سؤال خبرنگار “سیرجان خبر” گفت: در سال ۱۳۹۹ بالغ بر ۱۰۰ بازدید از کارخانه های راکد و نیمه راکد در شهرستان داشتیم. برخی‌ها به تسهیلات بانکی نیاز داشتند، برخی ها مشکلات توزیع محصولات را داشتند و تعدادی هم از نظام بانکداری لطمه دیده بودند و توانایی پرداخت وام‌ها و اضافه بهای وام‌های گرفته شده را نداشتند. در مواردی مشکلات با همکاری برخی از ارگان‌ها حل شد و برخی موارد نیاز به اصلاح قانون بانکداری اسلامی است که با وضع قوانین مناسب، وام گیرنده از پرداخت جریمه ها و اضافه بهای وام‌ها معاف گردد و مشکلات اینچنینی برطرف شود، که این جا انتظار می رود نمایندگان مجلس شورای اسلامی این مشکلات را مرتفع کنند.
وی بیان کرد: بحث کمبود آب و خشکسالی ها حدود ۱۳- ۱۲ سال پیش در سیرجان مطرح کردم، معادن قصد داشتند آب را برای طرح های توسعه ای خود ببرند. اعتقادم بر این است که آب شرب مقدم است، در این مورد بحث انتقال آب از خلیج فارس را مطرح کردم و به مسوولان دولتی هم گوشزد شد و تصمیماتی در این مورد گرفته شد. قطعاً در روزهای آینده با فرماندار و نماینده مجلس، پیرامون مسئله آب جلسه خواهیم داشت و امیدوارم طوری اقدام شود که اسیر سوء مدیریت‌ها نشویم و بلای خوزستان به سر کرمان و سیرجان نیاید.
امام جمعه شهرستات سیرجان گفت: در بحث مسکن امیدواریم رئیس جمهور منتخب طبق وعده ها و برنامه‌های عملیاتی که دارند موفق شوند و برنامه های عملیاتی برای رفع مشکل جوانان در این حوزه اجرایی شود و اگر بحث ازدواج جوانان مطرح می شود، جوان خانه و شغل هم می‌خواهد و در سیرجان باید مشکل اشتغال و مسکن تا جایی که امکان دارند با راه‌کارهای اساسی حل شود.
وی اذعان کرد: متولی برگزاری مراسمات عزاداری اداره ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و اوقاف است که این نهادها باید با اقدامات لازم و هماهنگی با نهادهای دیگر، هرگونه آسیب فرهنگی در عزاداری ها را شناسایی و برطرف و یا به حداقل برسانند، در زمینه پوشش های نامتعارف در عزاداری ها، مداحی های خارج از عرف و …. آسیب ها را باید به حداقل رساند.
انتهای پیام/ سعیدمنبع:آرمان
? لابی گری در جذب نیرو های معادن شهرستان باید حذف شود