گرمای ۵۰ درجه به خوشه‌های خرما در ریگان خسارت وارد کرد

فرامرزی گفت: گرمای بالای ۵۰ درجه در ریگان موجب خسارت به خوشه‌های خرمای این شهرستان شد.     به گزارش اقطاع خبر، حمید فرامرزی امروز ، اظهار داشت: گرمای بی‌سابقه در شهرستان ریگان موجب خشکیدگی خوشه‌های خرما و ریزش این محصول شد. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ریگان ادامه داد: با توجه به آغاز خشکیدگی و […]

فرامرزی گفت: گرمای بالای ۵۰ درجه در ریگان موجب خسارت به خوشه‌های خرمای این شهرستان شد.     به گزارش اقطاع خبر، حمید فرامرزی امروز ، اظهار داشت: گرمای بی‌سابقه در شهرستان ریگان موجب خشکیدگی خوشه‌های خرما و ریزش این محصول شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ریگان ادامه داد: با توجه به آغاز خشکیدگی و ریزش محصول، کارشناسان جهاد کشاورزی جهت برآورد خسارت توسط اکیپ‌هایی وارد نخلستان‌ها شدند.
وی بیشترین خسارت اولیه را در مناطق چاه‌ملک، دهرضا و علی‌آباد پشت ریگ اعلام کردو  گفت:  ریگان به‌دلیل کویری بودن در قسمت‌هایی از مناطق گرمای بالای ۵۳ درجه را تجربه کرد.
فرامرزی با اشاره به اینکه اکثر نخلستان‌های ریگان بیمه صندوق محصولات کشاورزی هستند، از نخل‌داران خواست جهت برآورد خسارت به صندوق بیمه محصولات مراجعه کنند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه همه ساله گرما و طوفان خسارات زیادی به نخل‌داران ریگانی وارد می‌کند، از کشاورزان ریگانی خواست دور تسلسل آبیاری را در این ایام افزایش داده و استفاده از کودهای ریز مغذی و استفاده از پوشش متقال به جای پلاستیک را در دستور کار قرار دهند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ریگان در پایان عنوان کرد: سالانه ۴۵هزار تن خرما از نخلستان‌های ریگان برداشت می‌شود.
انتهای پیام/ریگان

گرمای ۵۰ درجه به خوشه‌های خرما در ریگان خسارت وارد کردمنبع:آرمان