سردار سلامی: واکسنی وارد می‌کنیم که از سلامت آن اطمینان داریم

فرمانده‌کل سپاه پاسداران با تأکید بر اینکه ما از کشورهایی واکسن می‌آوریم که از سلامت آنها اطلاع داریم و یا خودمان تولید می‌کنیم، گفت: آنها که می‌خواهند ما را وابسته و ذلیل و نیازمند در مقابل دشمن نشان دهند دنبال این هستند که اینها چرا از آمریکا واکسن نگرفتند؟ آمریکایی که همین الان اجازه نمی‌دهد […]


فرمانده‌کل سپاه پاسداران با تأکید بر اینکه ما از کشورهایی واکسن می‌آوریم که از سلامت آنها اطلاع داریم و یا خودمان تولید می‌کنیم، گفت: آنها که می‌خواهند ما را وابسته و ذلیل و نیازمند در مقابل دشمن نشان دهند دنبال این هستند که اینها چرا از آمریکا واکسن نگرفتند؟ آمریکایی که همین الان اجازه نمی‌دهد ما پول‌مان را برای خرید واکسن آزاد کنیم! این تناقض را چگونه جواب دهیم. ما تحت این شرایط داریم عمل می‌کنیم.

به گزارش فت فتو از کرمان، سردار حسین سلامی ظهر امروز در قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا (ع) استان با تشکر و خداقوت ویژه به خادمان و مدافعان سلامت و کادر درمان اظهار داشت: کادر درمان در این مقطع سخت، دردناک و خطرناک تاریخ کشور، فداکارانه در میان یک معرکه سخت ایستاده‌اند و ثبات قدم از خودشان نشان داده‌اند.

فرمانده کل سپاه پاسداران عنوان کرد: صمیمانه دست‌بوس همه این عزیزان هستیم این ایستادگی، صبر و استقامت در میان این مخاطره جدی و نزدیک و دردناک، یک میدان آزمون پرافتخار تاریخی برای جامعه پزشکی و بهداشت و درمان ما بود، واقعا هیچ چیزی کمتر از حضور سربازان و فرماندهان در خطوط دفاع مقدس، کم ندارد شاید این به فداکاری بیشتری نیاز دارد که انسان دقیقا جان خود را برای احیای جان دیگری در معرض خطر قرار دهد.

وی ادامه داد: کشور ما از همه کشورهای جهان متفاوت و متمایز است ما در عین حالی که در معرض این بیماری مرموز و پیچیده جهانی هستیم و از تمام پیامدهای فیزیولوژیک، انتسابی و اجتماعی آن رنج می‌بریم در عین حال در معرض شدیدترین و فشرده‌ترین تحریم جهانی هم هستیم اگر به صحنه نگاه کنید ما نمی‌توانیم از پول این ملت که در بانک‌های کشورهای دیگر توسط آمریکا بلوکه شده برای تهیه دارو، واکسن و اقلام دارویی و درمانی استفاده کنیم.

سردار سلامی با بیان اینکه به‌عنوان نمونه کودکان مظلوم ما که به بیماری پروانه‌ای دچار هستند، تحت تحریم ظالمانه آمریکایی‌ها نمی‌توانیم برای آنها دارو تهیه کنیم، اظهار کرد: ما یک تفاوت با همه عالم داریم که در تقاطع سه پدیده خطرناک ایستاده‌ایم یکی کرونا که فصل مشترک ما و همه جهان است، دیگری تحریم جهانی است که استثنائا برای کشور ما وجود دارد و متعاقب آن یک عملیات روانی سخت که مردم را تحت فشار قرار داده و این فشار عملیات روانی به شکلی است که هر کار مثبتی انجام می‌دهیم، دشمن می‌‌خواهد سیمای هر خدمتی را تغییر دهد و نعمت الهی را به کفر تبدیل کند و واکسن هم که می‌سازید این تهاجم وجود دارد چرا در ایران این تعداد واکسن ساخته شده یا اینکه این واکسن‌ها چرا اینجوری است.

فرمانده کل سپاه گفت: به‌دلیل بی‌اعتمادی مطلق نمی‌توانیم به دشمنان اعتماد کنیم که اجازه بدهیم آنها محلول واکسن را در بدن مردم ما تزریق کنند چون می‌دانیم در استراتژیک دشمن فلج‌سازی مردم ایران یک هدف قطعی است اول آن را با تحریم اقتصادی رقم زدند که مردم ما را فلج کنند، استفاده سلاح‌های بیولوژیک جزء لاینفک راهبرد نظامی دشمن است آیا می‌شود به دشمن اجازه داد محلول واکسنی که ما نمی‌دانیم چیست به مردم ما تزریق کند.

سلامی در ادامه با تأکید بر اینکه ما از کشورهایی واکسن آوریم که از سلامت آنها اطلاع داریم و یا خودمان تولید می‌کنیم، بیان داشت: این  یکی از عملیات روانی دشمن است چون آنها که می‌خواهند ما را وابسته و ذلیل و نیازمند و در مقابل دشمن نشان دهند دنبال این هستند که اینها چرا از آمریکا واکسن نگرفتند آمریکایی که همین الان اجازه نمی‌دهد ما پولمان را برای خرید واکسن آزاد کنیم این تناقض را چگونه جواب دهیم. ما تحت این شرایط داریم عمل می‌کنیم.

فرمانده کل سپاه با تقدیر مجدد از کادر درمان، نیروی انتظامی در اعمال محدودیت‌ها و بسیجیان در طرح خانه به خانه، واکسیناسیون و کمک‌های مومنانه بیان کرد: وقتی ما چنین ملتی داریم به دشمنان نیاز نداریم.

وی تصریح کرد: ما یاد گرفتیم وقتی سه عنصر در جامعه به هم پیوند بخورند از هرگونه بحرانی عبور می‌کنیم اسلام، رهبری و مردم و کرونا محل تجلی و درخشش اسلام بود، وقتی اسلام در پیکره جامعه ما جریان پیدا می‌کند و به حقیقت مجسم در رفتار اجتماعی تبدیل می‌شود طبیعی است اینچنین مردمی در هیچ بحرانی آسیب نمی‌بینند و شکست نمی‌خورند.

سردار سلامی گفت: وقتی رهبر معظم انقلاب نهضت اجتماعی ایجاد می‌کننند و اینکه همه نهادها و مردم و سازمان‌ها واقعا در یک حرکت اجتماعی طوفانی ظاهر می‌شوند و لباس خیری به تن می‌کنند فقیر و غنی در این میدان عمل می‌کنند با چنین مردم و رهبر و مکتبی جامعه ما در مقابل بیماری و پیامدهای ناشی از آن و رفتارهای روانی غرب هرگز سر تعظیم فرود نمی‌آورد.

وی خاطرنشان کرد: تاریخ خواهد نگاشت که ایران متفاوت از هر نقطه‌ای در عالم این پدیده را کنترل و مهار می‌کند در همه دنیا همه مبارزه می‌کنند با این بیماری اما هیچ کس به آنها حمله نمی‌کند و آنها را تحت فشار عملیات روانی قرار نمی‌دهد و دانشمندان ما وقتی اینها را می‌بینند تلاش می‌کنند برای تولید واکسن پشت واکسن و انشاءالله برای تولید آماده می‌شود تا به تدریج اساسا نیاز ما از هر کشور دیگری مرتفع و به تدریج به ظرفیتی برای صادرات واکسن به دیگر نقاط جهان هم برسد.

انتهای پیام/۸۰۰۱۸/ق/خ

سردار سلامی: واکسنی وارد می‌کنیم که از سلامت آن اطمینان داریم

منبع:فــارس
? سردار سلامی: واکسنی وارد می‌کنیم که از سلامت آن اطمینان داریم