ره‌آورد سفر سردار سلامی به دیار حاج‌قاسم/تأمین یک دستگاه اکسیژن‌ساز ثابت و‌ ۲۰۰ دستگاه خانگی

سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا(ع) از تأمین هزینه خرید یک دستگاه اکسیژن‌ساز ثابت و ۲۰۰ دستگاه اکسیژن‌ساز خانگی تا فردا به کرمان خبر داد. به گزارش فت فتو از کرمان، سردار حسین معروفی بعد از ظهر امروز در جلسه قرارگاه امام رضا (ع)  با محوریت کرونا در […]


سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا(ع) از تأمین هزینه خرید یک دستگاه اکسیژن‌ساز ثابت و ۲۰۰ دستگاه اکسیژن‌ساز خانگی تا فردا به کرمان خبر داد.

به گزارش فت فتو از کرمان، سردار حسین معروفی بعد از ظهر امروز در جلسه قرارگاه امام رضا (ع)  با محوریت کرونا در سالن شهید محلاتی لشکر ثارالله کرمان با حضور سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران و مسؤولان استان اظهار داشت: خدا را شاکریم استان کرمان در حوزه مقابله با ویروس کرونا از ابتدا تا الان جزو استان‌های بسیار هماهنگ و متحد برای مقابله و خدمت به مردم استان بوده است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه طرح شهید سلیمانی از هشتم آذر ۹۹ در استان پایه‌گذاری و شروع شد، گفت: در عرصه محدودیت، مجموعه سپاه و بسیج به نیروی انتظامی  کمک کردند و در حوزه رهگیری و بیماریابی اقدامات پیش و پس بیمارستانی، مراقبتی، نظارتی، جلوگیری از قاچاق، احتکار و … با کمک معاونت بهداشت و درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان کارهای خوبی شد.

معروفی بیان داشت: در  یک سال و نیم گذشته در مجموع  ۵۷۱ هزار  بسیته معیشتی برای ۶۲ هزار خانواده شناساییی شده توزیع شده و همچنین در طرح شهید سلیمانی ۳۶ هزار بسته معیشتی در بین خانواده‌های گرفتار ویروس کرونا توزیع شده است.

وی با اشاره به پیک پنجم کرونا و اقدامات جهت کنترل آن عنوان کرد: در سطح استان کرمان بیش از ۱۰۰ مرکز تزریق واکسن کرونا وجود دارد که ۹ مرکز از ۱۰۰ مرکز توسط سپاه ثارالله استان و بسیج راه‌اندازی شده است.

معروفی بیان کرد: بر اساس تصویب  شورای تامین استان ۱۶ نقطه ورودی استان باید کنترل می‌شد که با در اختیار قرار دادن ۶۵۰ نیروی بسیجی به نیروی انتظامی استان این گلوگاه‌ها بسته شدند و از ورود افراد غیر بومی به استان جلوگیری شد و همچنین برای بستن  تفرجگاه ها و مناطق ییلاقی استان ۳۵۰ نیروی بسیجی در اختیار فرمانده انتطامی استان قرار داده‌ایم.

معرفی بیان داشت: بر اساس دستور جنابعالی برای ارسال کمک‌های معیشتی و مؤمنانه، بسته‌های دارویی برای خانواده‌های گرفتار کرونا از ۲۰۰ موتورسوار گردان‌های امام علی (ع) در سراسر استان استفاده شده است.

وی افزود:  عمده مشکلات ما در استان کمبود سرم و داروهای تخصصی و خستگی کادر تخصصی و کمبود واکسن کرونا، کیت‌های آزمایشگاهی کرونا، اکسیژن‌ساز بیمارستانی و …است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان خاطرنشان کرد: درخواست داریم کمک ویژه به استان کرمان در خصوص دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و ارسال واکسن کرونا انجام شود و با توجه به هماهنگی‌های خوبی که در استان وجود دارد می‌توانیم روزانه ۵۰ هزار دز واکسن در سطح استان تزریق کنیم.

علی زینی‌وند استاندار کرمان ضمن تشکر از همه مسؤولان استان اظهار داشت: با توجه به هماهنگی خوبی که بین مسؤولان استان و دانشگاه علوم پزشکی و همچنین ظرفیت‌های مادی و خدادادی از جمله معادن و صنایع در استان وجود دارد، تلاش کردیم هیچ مزاحمتی در حوزه کرونا برای کشور ایجاد نکنیم و با همکاری مردم و مسؤولان این امر در استان محقق شده است.

وی گفت: تا دیروز در سطح استان کرمان نزدیک به دو هزار نفر بیمار کرونایی بستری داشتیم و نزدیک به ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر هم بیمار تحت مراقبت در منازل داریم.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه در سطح استان کرمان سه هزار بیمار قطعی مبتلا به کرونا داریم که همزمان مدیریت می‌کنیم و در روز بین ۱۹ تا ۲۲ نفر فوتی داریم، افزود: ظرفیت اکسیژن‌سازها را بالا برده‌ و کارخانه‌ها را فعال کرده‌ایم و به استان‌های دیگر در این زمینه کمک کرده‌ایم.

زینی‌وند تصریح کرد: دیروز جزء  استان‌هایی بودیم که شیب بیماری در استان نزولی شده و بیماران سرپایی در حال کم‌شدن است.

استاندار کرمان افزود: ما در استان کرمان روزانه ظرفیت تزریق واکسن تا ۵۰ هزار دز در روز را داریم.

وی یادآور شد: طبق گزارشات رسیده، در دهه اول محرم حدود ۷۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی در هیئت‌های عزاداری رعایت شده است.

در ادامه سردار عبدالرضا ناظری فرمانده نیروی انتظامی استان کرمان اظهار داشت: استان کرمان ویژگی‌های خاصی دارد و ما در محدودیت‌های کرونایی بیش از دو هزار و ۱۰۰ کیلومتر مرز مشترک با استان‌های همسایه داریم و کار در این استان نسبت با استان‌های دیگر سخت‌تر است.

وی عنوان کرد: بسیجیان فی سبیل‌الله  در کنار برادران خود در نیروی انتظامی در شرایط جوی که در جنوب و شرق استان وجود دارد در حال فعالیت هستند که این شرایط جوی در استان‌های دیگر نیست.

ناظری بیان داشت: عزیزان ما در دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان در خط مقدم مبارزه با این ویروس منحوس حقیقتا  حماسه آفریدند. ما برابر فرمایش مقام معظم رهبری تمامی امکانات نیروی انتظامی استان کرمان را در طبق اخلاص برای بیماران کرونایی گذاشتیم و در این زمینه بیمارستان حضرت سیدالشهدا (ع)  کرمان اکثر بخش‌های آن مربوط به بیماران کرونایی است و بیش از یک‌هزار و ۸۰۰ بیمار کرونایی در این بیمارستان پذیرش شده‌اند و اکنون بیش از ۷۰ و بیمار کرونایی در این بیمارستان بستری هستند.

ناظری ابراز داشت: به همان اندازه که مدافعان سلامت در دانشگاه علوم پزشکی استان در راه مبارزه با کرونا جان خود را از دست داده‌اند، همکاران ما در این راه جان خود را فدا کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: با کمک دانشگاه علوم پزشکی کرمان در حال راه‌اندازی واکسیناسیون خودرویی در کرمان هستیم و یک تعداد پرسنل وظیفه که در مدرک تحصیلی آنها در حوزه بهداشت و درمان است را برای کمک به کادر درمان به بیمارستان‌ها اعزام خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی امام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان هم در این جلسه اظهار داشت: یکی از مشکلات کشور مبارزه با ویروس کرونا است که استان کرمان از کشور مستثنی نیست و سپاه به‌خوبی با مسؤولان اجرایی،  بهداشتی و درمانی فراتر از آنچه که تصور می‌شود، همکاری می‌کند.

وی با ذکر این مطلب که سپاه پاسداران در مدت کوتاهی که در زمینه محرومیت‌زدایی وارد شده به‌شدت و برجسته در حال انجام کار است، تصریح کرد: مکتب شهید سلیمانی افتخار جهان اسلام است و سپاه انصافا در این زمینه در  مأموریت‌های خود برنامه‌های فاخری را در استان تعریف کرده و در حال انجام هستند.

به گزارش فارس، سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا(ع) از تأمین هزینه خرید یک دستگاه اکسیژن‌ساز ثابت و ۲۰۰ دستگاه اکسیژن‌ساز خانگی تا فردا به کرمان خبر داد.

انتهای پیام/۸۰۰۱۸/ب

ره‌آورد سفر سردار سلامی به دیار حاج‌قاسم/تأمین یک دستگاه اکسیژن‌ساز ثابت و‌ ۲۰۰ دستگاه خانگی

منبع:فــارس
? ره‌آورد سفر سردار سلامی به دیار حاج‌قاسم/تأمین یک دستگاه اکسیژن‌ساز ثابت و‌ ۲۰۰ دستگاه خانگی