خسارت ۲۰ میلیاردی باران و طوفان به باغات و نخیلات فاریاب

فرماندار فاریاب از خسارت ۲۰ میلیارد تومانی طوفان و باران روز گذشته به باغات و نخیلات این شهرستان خبر داد. علی نیک‌نفس امروز در گفت‌وگو با فت فتو در فاریاب اظهار کرد: در پی بارش باران و طوفان روز گذشته میزان خسارت به باغات و نخیلات در حوزه بخش مرکزی ۱۰۰ در صد بوده و […]


فرماندار فاریاب از خسارت ۲۰ میلیارد تومانی طوفان و باران روز گذشته به باغات و نخیلات این شهرستان خبر داد.

علی نیک‌نفس امروز در گفت‌وگو با فت فتو در فاریاب اظهار کرد: در پی بارش باران و طوفان روز گذشته میزان خسارت به باغات و نخیلات در حوزه بخش مرکزی ۱۰۰ در صد بوده و با توجه به شدت رگبار همراه با باد شدید  محصول خرمای شهرستان که در آستانه برداشت بود، به‌طور کامل از بین رفته است.

 فرماندار فاریاب با درخواست از مسؤولان استانی برای رسیدگی به وضعیت نامطلوب کشاورزان و باغ‌داران این شهرستان ادامه داد: تنها محصول کشاورزان فاریابی خرما است که در آستانه برداشت دچار خسارت شدید شده است و از این رو کشاورزان از بیمه نخیلات خواستار کمک شده‌اند.

 نیک‌نفس عنوان کرد: با توجه به شدت خسارات، کشاورزان  خواستار وام بلاعوض بوده و از مسؤولان استان تقاضای رسیدگی فوری دراین خصوص داریم. ما پیگیر مشکلات کشاورزان و باغ‌داران هستیم و کارشناسان جهاد کشاورزی و بخشداران در حال پایش منطقه به‌صورت میدانی هستند که پیش‌بینی می‌شود خسارات وارده بیش از بیست میلیارد تومان باشد.

انتهای پیام /۸۰۰۴۲/ب

خسارت ۲۰ میلیاردی باران و طوفان به باغات و نخیلات فاریاب

منبع:فــارس
? خسارت ۲۰ میلیاردی باران و طوفان به باغات و نخیلات فاریاب