اعمال محدودیت تردد از فردا به درون و خارج از استان/اشغال ۱۰۰ درصدی آی‌سی‌یوهای بیمارستان‌های استان

استاندار کرمان گفت: : منع تردد از فردا شب به درون استان و خارج از استان اعمال می‌کنیم و برای شهروندان کرمانی به هیچ وجه اجازه خروج داده نمی‌شود و ترددها احتمالا بیش از یک هفته باشد. به گزارش فت فتو از کرمان، علی زینی‌وند ظهر امروز در نود و چهارمین جلسه ستاد استانی مقابله […]


استاندار کرمان گفت: : منع تردد از فردا شب به درون استان و خارج از استان اعمال می‌کنیم و برای شهروندان کرمانی به هیچ وجه اجازه خروج داده نمی‌شود و ترددها احتمالا بیش از یک هفته باشد.

به گزارش فت فتو از کرمان، علی زینی‌وند ظهر امروز در نود و چهارمین جلسه ستاد استانی مقابله با کروناویروس اظهار کرد: براساس امکانات موجود، ظرفیت‌مان تکمیل است و ۱۰۰ تا ۱۵۰ بیمار دیگر اگر به مجموع بیماران استان اضافه شود، مانند دیگر استان‌ها باید مردم داخل راهروها بخوابند و وضعیت نگران کننده‌ای است.

استاندار کرمان عنوان کرد: ظرفیت تخت‌های آی‌سی‌یو تکمیل است و در بیمارستان افضلی‌پور تمام راهروها، نمازخانه و زیرزمین مملو از بیمار است؛ ضمن اینکه همچنان تست‌ها و بیماران سرپایی به‌سرعت در حال افزایش است و اگر فکری نکنیم دچار فاجعه‌ای مانند مشهد و دیگر استان‌ها می‌شویم.

وی تصریح کرد: با این شیوه برنامه‌های ماه محرم که در کرمان برگزار می‌شود، هر نوع مقابله ما با این ویروس بی‌فایده است و استان با پیک جدید ناشی از اکثر مراسم‌ها که دسته‌روی و عدم رعایت پروتکل‌ها دارند مواجه خواهد شد.

زینی‌وند با بیان اینکه باید با کمک نیروهای نظامی، بسیج و سپاه  محدودیت‌ها اعمال و نظارت شود، خطاب به فرمانداران گفت: اگر جایی مواردی می‌گوییم و اعمال نشود، نماینده تام‌الاختیار به آن شهرستان می‌فرستیم.

وی خاطرنشان کرد: از فردا همه محدودیت‌ها را اعمال می‌کنیم. چهره جنگی در مقابل خطر بسیار وحشتناکی که پزشکان به ما داده‌اند باید داشته باشیم.

استاندار کرمان در ادامه با اشاره به اینکه از دوشنبه صبح تا هفته آینده تعطیل مطلق است، افزود: منع تردد از فردا شب به درون استان و خارج از استان اعمال می‌کنیم و برای شهروندان کرمانی به هیچ وجه اجازه خروج  داده نمی‌شود و ترددها احتمالا بیش از یک هفته باشد

وی بیان داشت: ورودی سیستان و هرمزگان و فرعی دیگر با هماهنگی و محوریت نیروی انتظامی، سپاه و ارتش مسدود و مطلقا به هیچ خودرویی اجازه ورود داده نشود. و درون شهرستان‌ها فرمانارن تشکیل جلسه داده و مناطق ییلاقی و پارک‌ها با موانع فیزیکی بسته شود.

زینی‌وند یادآور شد: تمام مشاغل غیر از گروه یک معدود برای ضروریات مردم از فردا عصر مطلق باید تعطیل یاشند بسته باید باشند و بازرسی و نظارت به طور جدی انجام شود؛ تجربه نشان داده که تعطیلی همگانی از بیماری کم می‌کند، اما باید موارد دیگر در شناسایی بیماری و تجمع‌های خانوادگی و غیره جلوگیری شود.

محمدصادق بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان از وضعیت قرمز کرونایی در ۲۰ شهرستان و وضعیت نارنجی در شهرستان‌های انار، فهرج و عنبرآباد خبر داد.

حجت‌‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی ‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: هر تصمیمی که این جمع (ستاد استانی) بگیرد در خدمت هستیم. 

وی ابراز کرد: وضعیت بیماری اصلا خوب نیست، مبارزه همه جانبه‌ای باید با ویروس بپردازیم، ما کشوری انقلابی و اسلامی هستیم و اعتقادات ما و انقلاب ما را بر این می‌دارد که وقتی فرمانی از عالی‌‌ترین رتبه کشور یعنی مقام معظم رهبری صادر شد به‌عنوان یک سرباز همه پا به رکاب باشیم و در خدمت آن دستور قرار گیریم.

علیدادی‌سلیمانی بیان کرد: ما یک کشور با سابقه تمدن هستیم، از الزامات تمدن است که در هجمه‌ای این چنینی به دستورهای تخصصی و کارشناسی جامه عمل بپوشانیم و همه مقید باشیم، نگاه انسانی و تمدنی ما اقتضا می‌کند به نظر خرد جمعی و علم و کارشناس احترام بگذاریم.

وی افزود: بدترین روزها را داریم می‌گذرانیم و همه می‌دانیم باید مبارزه کنیم و امر مجهولی در نوع مبارزه و آسیبی می‌بینیم، نیست؛ آسیب را می‌شناسیم و ضعف‌ها و نشتی‌ها را می‌دانیم چرا جلوگیری نمی‌کنیم. نیاز ما است که هم دستگاه مدیریت استان و هم مردم در همه نقاط استان آنچه هست همگام و همراه شویم و به‌صورت جدی این مبارزه را جدی بگیریم.

امام جمعه کرمان تأکید کرد: دستورات و تصمیماتی گرفته شود که با تقید به اینکه همه به آنها عمل کنیم به‌سرعت این روند افزایشی را متوقف کنیم و با این ویروس منحوس مبارزه جدی داشته باشیم.

حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: وضعیت بیمارستان‌ها در مراحل آخر ظرفیت بستری هستند و آی‌سی‌یوها تقریبا ۱۰۰ درصد اشغال است و الان خدمات آی‌سی‌یو را در اتاق‌های غیر از این بخش ارائه می‌دهیم.

وی توضیح داد: تجهیزات و کمبودی در سطح بیمارستان‌ها نداریم، دارو هم به‌صورت مقطعی و موقت ممکن است کمبود ایجاد شده باشد، اما در داروهای بیمارستانی به‌صورت کلی و اساسی مشکلی نداریم.

رشیدی‌نژاد اضافه کرد: تخت‌های بیمارستانی در سطح استان با همه دردسرها و سختی‌ها، ایجاد شده اما مهم منابع انسانی ماست، پیام همکاران ما بغض‌آلود و گریه‌آلود است. دستیاران ما در بیمارستان شرایط سختی دارند و عمدتا بار بیماران کرونایی روی متخصصان عفونی، داخلی، بیهوشی و پرستاران است که به‌شدت آسیب روحی دیده‌اند. و شهرستان‌ها و بیمارستان‌های دیگر هم همین شرایط را دارند.

وی عنوان کرد: در استان متوسط ۵۴۷ بیمار بستری می‌شود، اندکی کمتر ترخیص داریم و فاصله حدود ۲۰ نفر است. در پیک شدید قبل ۷۹۰ بیمار قطعی داشتیم و هزار و ۳۷۰ بیمار بستری، که الان ۱۱۸۲ قطعی مثبت و ۱۸۵۰ بیمار بستری  و بیماران بدحال‌تر هم هستند.

انتهای پیام/۸۰۰۱۷/ب
منبع:فــارس
? اعمال محدودیت تردد از فردا به درون و خارج از استان/اشغال ۱۰۰ درصدی آی‌سی‌یوهای بیمارستان‌های استان