آبشار کوه نیمه دلفارد – سیری در ایران

آبشار کوه نیمه دلفارد در استان کرمان شهرستان جیرفت در موقعیت جغرافیایی N2900 E5735 واقع شده است. ارتفاعات کوه «نیمه»، در روستای ییلاقی «دلفارد» از توابع بخش ساردوئیه شهرستان جیرفت با چشم اندازهای زیبا و جذاب از نواحی تفرجگاهی شهرستان جیرفت در استان کرمان است. مجموعه آبشارهایی که در این ارتفاعات از ذوب شدن برف […]

آبشار کوه نیمه دلفارد در استان کرمان شهرستان جیرفت در موقعیت جغرافیایی N2900 E5735 واقع شده است. ارتفاعات کوه «نیمه»، در روستای ییلاقی «دلفارد» از توابع بخش ساردوئیه شهرستان جیرفت با چشم اندازهای زیبا و جذاب از نواحی تفرجگاهی شهرستان جیرفت در استان کرمان است. مجموعه آبشارهایی که در این ارتفاعات از ذوب شدن برف ها پدید می آیند، از جمله جاذبه های ارزشمند طبیعی هستند. که به ویژه در فصل تابستان عده زیادی از گردشگران را به سوی خود جذب می کنند. از جمله آبشارهای این روستا می توان به آبشار کوه نیمه، آبشار زورک، آبشار کوه سیر و آبشار دره تنگ اشاره کرد.

دلفارد یکی از زیباترین روستاهای تابع شهر جیرفت به شمار می رود، که در شمال این شهرستان واقع شده است. در کل جیرفت جزو شهرستان های عجیب استان کرمان و حتی ایران محسوب می شود، زیرا آب و هوا در سراسر این شهرستان متفاوت است. شهرستان جیرفت در کل، جزو شهرهایی می باشد که دارای منطقه کویری و آب و هوای بسیار گرمی دارد. اما روستاهایی همانند دلفارد، در این شهر واقع شده اند که از لحاظ زیبایی، طبیعت، آب و هوا همانند شهرهای شمالی کشور می ماند. دلفارد هم جز، همین روستاهای بسیار زیبا است که به بهشت گمشده کرمان نامیده می شود. وجود آبشارهای بسیار زیبا، درختان متعدد و در هم پیچیده و آب و هوایی خنک، سبب شده تا هرساله گردشگران زیادی برای بازدید از این روستا به کرمان سفر کنند‌. نکته مثبتی که در مورد این منطقه وجود دارد، این است که دلفارد، علاوه بر طبیعت زیبا و چشم گیر، دارای جاذبه ها و مکان های گردشگری هم است که افراد گردشگر بتوانند از آن ها بازدید کنند.

تور اروپا

آبشار کوه نیمه

نحوه دسترسی به آبشار کوه نیمه

روستای دلفارد در واقع در بخش ساردوئیه شهرستان جیرفت واقع شده است. دسترسی با تمام وسایل نقلیه هم مثل، ماشین، اتوبوس و … به روستای دلفارد ممکن است. البته اگر فردی قصد بازدید از جاذبه های طبیعی این روستا را از جمله آبشارها، رودها و … داشته باشد، حتما باید با پیاده روی این مسیر را طی کند و از آنجایی که مساحت کل روستا زیاد نیست، دسترسی به مکان های چشم گیر روستا هم راحت تر است.

آبشار کوه نیمه

آبشار کوه نیمه

           
آبشار کوه نیمه دلفارد – سیری در ایران- گردشگری کرمان

منبع: تارنمای فرهنگی کرمان | کرمان شناسی
کرمان شناسی , خبر کرمان, کرمان, جدیدترین خبرهای کرمان , گردشگری کرمان , بزرگان کرمان , نیازمندیهای کرمان, رپورتاژ
? آبشار کوه نیمه دلفارد – سیری در ایران