۵۲۳۷۸ مترمربع از اراضی ملی شهرستان قلعه گنج خلع ید و از تصرف خارج شد

فرماندهی یگان حفاظت اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان اظهار داشت: در راستای صیانت و حراست از حقوق بیت‌المال میزان ۵۲۳۷۸ مترمربع از اراضی ملی روستای محمدآبادریگ منطقه سرخ قلعه شهرستان قلعه گنج ڪه چندی پیش توسط افراد سودجو مورد تصرف قرار گرفته بود از ید سودجویان خارج شد. به گزارش فت فتو […]

فرماندهی یگان حفاظت اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان اظهار داشت: در راستای صیانت و حراست از حقوق بیت‌المال میزان ۵۲۳۷۸ مترمربع از اراضی ملی روستای محمدآبادریگ منطقه سرخ قلعه شهرستان قلعه گنج ڪه چندی پیش توسط افراد سودجو مورد تصرف قرار گرفته بود از ید سودجویان خارج شد.

به گزارش فت فتو کرمان، سرهنگ امیر افضلی، فرماندهی یگان حفاظت اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان در گفتگو با خبرنگاران با بیان این رفع تصرفات در جنوب استان افزود: نیروهای پاسگاه‌ ویژه حفاظت از منابع طبیعی و آبخیزداری با همکاری نیروی انتظامی و حکم دستگاه قضایی شهرستان این اراضی ملی را خلع ید و از ید متصرفین خارج و به دولت باز گرداندند. 

سرهنگ امیرافضلی با تأڪید بر برخورد قاطع با هرگونه زمین‌خواری و تخریب منابع طبیعی ادامه داد: هرگونه زمین‌خواری بر اساس مواد ۶۹۰ تا ۶۹۳ قانون مجازات اسلامی جرم محسوب شده و علاوه بر رفع تصرف، فرد متجاوز به حبس و پرداخت خسارت محڪوم خواهد شد. 

وی در پایان خاطرنشان ڪرد: مردم طبیعت‌ دوست می‌توانند در تماس با “شماره ۱۳۹ و ۱۵۰۴ ڪد امداد جنگل و مرتع اداره‌ڪل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب ڪرمان” گزارش‌ها و اخبار خود را در زمینه آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی، حفر چاه غیر مجاز در اراضی ملی و … اطلاع‌رسانی ڪنند تا از ورود خسارت‎های جبران‌ناپذیر به عرصه‌های مرتعی و جنگلی جلوگیری شود.

 



منبع:مــوج
? ۵۲۳۷۸ مترمربع از اراضی ملی شهرستان قلعه گنج خلع ید و از تصرف خارج شد