کمبود گاز در استان بخشی از صنایع فولادی را تعطیل کرد

فت فتو ـ گروه اقتصاد:رئیس بهره‌برداری شرکت گاز شهرستان‌های استان کرمان با بیان اینکه در دو هفتۀ اخیر،به دلیل کاهش دمای هوا، نسبت به هفته‌های قبل‌تر حدود ۲۰ درصد افزایش مصرف گاز در بخش خانگی داشتیم،گفت:«با تلاش‌های انجام شده،خوشبختانه در روزهای گذشته قطعی گاز در سطح استان نداشتیم،البته با افت فشار گاز در برخی خطوط انتقال […]

فت فتو ـ گروه اقتصاد:رئیس بهره‌برداری شرکت گاز شهرستان‌های استان کرمان با بیان اینکه در دو هفتۀ اخیر،به دلیل کاهش دمای هوا، نسبت به هفته‌های قبل‌تر حدود ۲۰ درصد افزایش مصرف گاز در بخش خانگی داشتیم،گفت:«با تلاش‌های انجام شده،خوشبختانه در روزهای گذشته قطعی گاز در سطح استان نداشتیم،البته با افت فشار گاز در برخی خطوط انتقال گاز روبه‌رو بودیم».

علی ابراهیمی افزود:«کمبود گاز در استان در هفته‌های گذشته باعث شده که در بخش‌هایی از صنایع،اعمال محدودیت را داشته باشیم و حتی بخش‌هایی از صنایع فولادی ما به تعطیلی کشیده شده است».

وی با تاکید بر صرفه‌جویی در مصرف گاز خانگی توضیح داد:«هر یک درجه کاهش دمای محیط باعث صرفه‌جویی شش درصدی در مصرف گاز می‌شود ضمن اینکه تغییرات زیادی در دمای محیط ایجاد نمی‌کند،اما چیزی در حدود یک میلیون مترمکعب در ۲۴ ساعت صرفه‌جویی در مصرف گاز را به همراه دارد».

وی اضافه کرد:«با این صرفه‌جویی یک درجه‌ای،بخشی از نیاز صنایع ما به گاز تامین می‌شود».

به گزارش فت فتو به نقل از تسنیم کرمان،وی پنجم بهمن‌ماه با بیان اینکه در روزهای گذشته چیزی در حدود ۲۰ میلیون مترمکعب مصرف گاز در بخش خانگی استان بوده است،گفت:«فصل سرد سال همچنان ادامه داشته و از همه مشترکان درخواست داریم صرفه‌جویی را در مصرف گاز در اولویت قرار دهند».

رئیس بهره‌برداری شرکت گاز شهرستان‌های استان کرمان ادامه داد:«نزدیک ۷۰ درصد مصرف گاز استان کرمان در روزهای قبل در بخش خانگی صرف شده است». / الف
کمبود گاز در استان بخشی از صنایع فولادی را تعطیل کرد

منبع:خبر کرمان
?

کمبود گاز در استان بخشی از صنایع فولادی را تعطیل کرد

:اخبار استان کرمان – اقتصادی