چرا برخی مراکز واکسیناسیون کرمان می گویند واکسن دوز اول نداریم؟

فت فتو/کرمان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در توضیح اینکه برخی از مراکز واکسیناسیون به بعضی از مراجعین گفته اند که دوز اول واکسن کرونا تمام کرده اند، گفت: افراد واجد شرایط باید حتما از طریق سایت salamat.gov.ir ثبت نام کنند که متاسفانه برخی افراد بدون ثبت نام در این سامانه فقط با ارائه […]

فت فتو/کرمان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در توضیح اینکه برخی از مراکز واکسیناسیون به بعضی از مراجعین گفته اند که دوز اول واکسن کرونا تمام کرده اند، گفت: افراد واجد شرایط باید حتما از طریق سایت salamat.gov.ir ثبت نام کنند که متاسفانه برخی افراد بدون ثبت نام در این سامانه فقط با ارائه کارت ملی یا نامه به مراکز ما مراجعه می کنند که قابل قبول نیست و افرادی که خارج از نوبت مراجعه کنند با پاسخ عدم وجود واکسن مواجه خواهند شد.

دکتر “حسین صافی زاده” در گفت‌وگو با فت فتو در تشریح وضعیت بیماری کووید ۱۹ در استان کرمان اظهار کرد: متاسفانه تعداد بستری های مبتلا به کرونا در استان از ۱۹۰۰ نفر عبور کرده است.

وی میزان بستری های چند روز گذشته در استان را بی سابقه دانست و بیان کرد: متاسفانه بیش از ۲۵۰ نفر در ICU بستری و حدود ۷۰ نفر نیز تحت ونتیلاتور هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تشریح روند مرگ و میر در استان اظهار کرد: در یک ماه اخیر میزان مرگ و میر در استان نوساناتی داشته به طوری که در برخی روزها حدود ۲۰ تا ۲۵ نفر و در بعضی روزها بیش از ۳۰ نفر فوتی داشتیم و پیش بینی می کنیم که تعداد مرگ و میر در روزهای آینده بین ۲۰ تا ۲۵ نفر در روز باشد.

وی درباره وضعیت تجهیزات بیمارستانی استان نیز گفت: خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده تخت های بیمارستانی لازم اضافه شده و مشکل حادی در این زمینه نداریم.

صافی زاده افزود: کمبود نیروهای تخصصی در بخش پرستاری و پزشکی ملموس است و امیدواریم با کاهش تعداد بستری ها مقداری حجم کار کادر درمان کاهش پیدا کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا استان کرمان همانند استان سیستان و بلوچستان تقاضای نیروی کمکی کرده است؟ گفت: استان کرمان به این مرحله نرسیده اما واقعیت این است که کل دانشگاه های علوم پزشکی کشور گرفتار هستند و وضعیتشان به گونه ای نیست که بتوانند نیرو اعزام کنند؛ خوشبختانه ظرفیت استان فعلا جوابگوی حجم بیماری هست.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: هنوز به بیمارستان صحرائی نیاز نداریم اما دستگاه های حمایتی همانند هلال احمر و سپاه و ارتش اعلام آمادگی کردند تا در صورت نیاز بیمارستان صحرائی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهتد.

وی در ادامه در توضیح اینکه برخی از مراکز واکسیناسیون به برخی مراجعین گفته اند که دوز اول واکسن تمام کرده اند نیز به فت فتو گفت: افراد واجد شرایط باید حتما از طریق سایت salamat.gov.ir ثبت نام کنند متاسفانه برخی افراد بدون ثبت نام در این سامانه فقط با ارائه کارت ملی یا نامه به مراکز ما مراجعه می کنند که قابل قبول نیست و باتوجه به اینکه سامانه براساس ظرفیت مراکز نوبت دهی می کند و قطعا افرادی که نوبت دهی شده باشند، حتما واکسیناسیون آنها را انجام خواهیم داد اما افرادی که خارج از نوبت مراجعه کنند با پاسخ عدم وجود واکسن مواجه خواهند شد.

صافی زاده ادامه داد: امروز مقرر است توزیع واکسن در سطح وزارتخانه گیرد لذا فردا محموله جدید به استان کرمان ارسال می شود.

انتهای پیام
چرا برخی مراکز واکسیناسیون کرمان می گویند واکسن دوز اول نداریم؟

منبع:ایـسنا
? چرا برخی مراکز واکسیناسیون کرمان می گویند واکسن دوز اول نداریم؟