میزبانی فوق ضعیف قطر برای بزرگترین تورنمنت جهان+تصاویر و فیلم

به گزارش خبرنگار اعزامی فت فتو از دوحه، مسابقات جام جهانی از روز یکشنبه گذشته در قطر آغاز شده و تماشاگران مختلفی از کشورهای دور و نزدیک خود را به قطر رسانده تا از تیم های ملی خود در بزرگ ترین تورنمنت فوتبالی جهان حمایت کنند. در این چند روز عنوان شد نزدیک به یک […]

به گزارش خبرنگار اعزامی فت فتو از دوحه، مسابقات جام جهانی از روز یکشنبه گذشته در قطر آغاز شده و تماشاگران مختلفی از کشورهای دور و نزدیک خود را به قطر رسانده تا از تیم های ملی خود در بزرگ ترین تورنمنت فوتبالی جهان حمایت کنند.

در این چند روز عنوان شد نزدیک به یک میلیون و پانصد هزار نفر وارد کشور قطر شده اند و با توجه به حضور چنین جمعیتی باید تدابیری در مورد رفت و آمد و حمل و نقل این جمعیت در نظر گرفته می شد اما طی روزهای گذشته در رفت و آمد تماشاگران آنقدر بی نظمی وجود داشت که صدای هواداران فوتبال را در آورد.تماشاگرانی که در کشور قطر حضور دارند برای رفت و آمد به ورزشگاه ها و تهیه وسایل نقلیه با دردسرهای عجیبی رو به رو شده و بعضا ۲-۳ ساعت زمان برای بازگشت به محل اقامت خود زمان هدر می دهند.

از طرفی ایستگاه های مترو و اتوبوس گنجایش این تعداد از تماشاگر را ندارند و تاکسی های اینترنتی به شکلی عجیب در انتقال مسافران تعلل می کنند. در همین چند روز گذشته خبرنگارانی که از ایران وارد قطر شدند برای حضور در تمرینات با مشکل وسیله نقلیه مواجه شدند و با تاحیر به محل تمرین تیم ملی رسیدند.البته این تنها بخشی از میزبانی ضعیف کشور قطر برای میزبانی جام جهانی است. هر چقدر استادویم های این کشور لوکس و مدرن ساخته شده اما در بیرون از ورزشگاه همه چیز متفاوت است.

میزبانی فوق ضعیف قطر برای بزرگترین تورنمنت جهان+تصاویر

میزبانی فوق ضعیف قطر برای بزرگترین تورنمنت جهان+تصاویر

میزبانی فوق ضعیف قطر برای بزرگترین تورنمنت جهان+تصاویر

میزبانی فوق ضعیف قطر برای بزرگترین تورنمنت جهان+تصاویر

در بیرون از ورزشگاه ها و مقابل ورودی ها حتی آسفالت هم انجام نشده است و تماشاگران باید بر روی خاک و گِل خود را به استادیوم برسانند. در شهر مکان هایی به عنوان اتاق برای استقرار مسافران تهیه شده که اصلا شرایط مناسب برای اسکان ندارند. برخی از این محل ها چادرهایی هستند که روی آن موکت شده و دو تخت در آن قرار داده شده است اما امکانات استقرار حدود ۱۰ روز برای تماشاگران در آنها وجود ندارد.

همچنین تماشاگران مختلف برای عبور و مرور باید مسافت های طولانی را طی کنند و بعضا باید پیاده روی زیادی داشته باشند که این مساله باعث نارضایتی مسافران کشور قطر شده است. تنها نکته ای که باعث جلب توجه می شود ساختمان های بلند دوحه است که به خاطر جام جهانی تصاویر ستاره های فوتبال جهان روی این برج های بلند و آسمان خراش نقش بسته و همین مساله باعث زرق و برق در خیابان ها شده اما از نظر اجرا و همچنین وضعیت عبور و مرورو و حمل و نقل این کشور برای جام جهانی فوق العاده ضعیف عمل کرده است.

مشخص نیست این شرایط چگونه مدیریت خواهد شد اما تبعا با کم شدن تیم ها بعد از پایان مرحله گروهی ممکن است مشکلات کمتر دیده شود.

کد ویدیو

کد ویدیو

 

انتهای پیام/
میزبانی فوق ضعیف قطر برای بزرگترین تورنمنت جهان+تصاویر و فیلم

منبع:آنـــا
? میزبانی فوق ضعیف قطر برای بزرگترین تورنمنت جهان+تصاویر و فیلم