لزوم روشنگری دانشجویان و سوق دادن آنها به سوی کلاسهای درس

به گزارش خبرنگار گروه دانش و فناوری فت فتو، نشست صمیمانه محمد نریمانی راد، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب با اساتید و کارکنان این واحد دانشگاهی با حضور سید رضا صالحی، معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در استان تهران، معاونین دانشگاه، نماینده نهاد رهبری و روسای دانشکده ها برگزار شد. در این نشست […]

به گزارش خبرنگار گروه دانش و فناوری فت فتو، نشست صمیمانه محمد نریمانی راد، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب با اساتید و کارکنان این واحد دانشگاهی با حضور سید رضا صالحی، معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در استان تهران، معاونین دانشگاه، نماینده نهاد رهبری و روسای دانشکده ها برگزار شد.

در این نشست صالحی، معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در استان تهران، از واحد تهران غرب به عنوان یک واحد فعال و پیشرو یاد کرد و افزود: با توجه به افزایش سریع تعداد دانشجو در این واحد و ثابت بودن تعداد کارکنان، مطلع هستیم که کارکنان واحد حجم بالایی از کار و مسئولیتها را بر عهده دارند که جا دارد  از رییس  سابق، خانم داداندیش و همت کارکنان تقدیر شود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: حضور آقای نریمانی راد از حیث توانمندی، اخلاق مداری و سوابق درخشان مدیریتی که در کارنامه اجرایی خود دارند یک فرصت و شانس برای استان تهران و واحد تهران غرب محسوب می شود.

صالحی در ادامه سخنان خود نسبت به قرار گرفتن واحد تهران غرب در زمره سه واحد برتر کشوری به بهانه حضور مدیر توانمند در سمت سرپرست واحد و کارکنان ساعی ابراز امیدواری کرد.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در استان تهران در پایان ضمن تقدیر از برگزاری چنین جلساتی با کارکنان و اساتید و بررسی مشکلات و چالشها از نزدیک، نسبت به رفع مشکلاتی که مطرح  شد اعلام آمادگی کرد.

در ادامه جلسه روسای دانشکده ها به ارائه آمار تعداد رشته ها، دانشجویان، اساتید، کارکنان و فضاهای در اختیار هر دانشکده پرداختند، سپس بطور خلاصه چالشها و مشکلاتی که دانشکده ها با آن روبرو هستند را مطرح کردند. در ادامه جلسه گفتگوی کارکنان با رئیس واحد و معاونان و مدیران حاضر در جلسه انجام شد و با محوریت مشکلات کارکنان، تناسب سازی میزان حقوق و مزایا با سایر ادارات، ظرفیت محدود چارت سازمانی، عدم تناسب تخصص و تجربه در برخی از پستها ادامه یافت.

نریمانی راد، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب ابتدا از زحمات خانم داد اندیش، رئیس قبلی واحد تشکر کرد و عدم تناسب فضای آموزشی و تعداد دانشجو در این واحد را از چالشهای اصلی مدیریتی این واحد برشمرد.  

وی در ادامه افزود: به یاری خدا و همیاری سازمان مرکزی می توانیم فضاهایی را به این مجموعه اضافه کنیم و انشالله بتوانیم به همت اساتید و کارکنان واحد، به سوی ایجاد واحدی مستقل و سرآمد پیش برویم چرا که این واحد پتانسیلهای بسیار بالایی را داراست.

در ادامه نریمانی راد با ارائه راه حل های ابتکاری مدیریتی در زمینه مرتفع نمودن برخی مشکلات کارکنان ابراز امیدواری کرد و به ایجاد فضای دوستانه با کارکنان و اساتید و اعضای هیات رئیسه تاکید کرد.

وی در ادامه این نشست از تمام اساتید خواستار روشنگری دانشجویان و سوق دادن آنها به سوی کلاسهای درس شد و افزود: دانشجویی که با صرف هزینه و امیدواری خانواده جهت ادامه تحصیل به دانشگاه راه پیدا کرده است، لازم است در مسیر اصلی خود قرار گیرد و از چنگال رسانه های معاند که هدف آنها بر هم ریختن نظام آموزشی و دور افتادن جوانان از علم و فرهنگ و توسعه است، رها شود.

نریمانی راد در ادامه افزود: همه ما باید در برنامه های فرهنگی، تفریحی و سرگرمی های سازنده و فوق برنامه برای دانشجویان اهتمام داشته باشیم و انرژی و هیجانات آنها را در مسیر صحیح قرار دهیم.

شایان ذکر است از محورهای اصلی مشکلات اساتید که در این جلسه مطرح شد می توان به پایین بودن میزان حق التدریس، طرح الف و ب و تسهیل مشارکت آنان در فعالیتهای پژوهشی، تقویت کادر علمی در رشته های پر متقاضی و جدید، گسترش رشته ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی و پیگیری موفقیت طرح تعاونی مسکن این واحد دانشگاهی بود.  

در پایان این نشست پس از توضیحات معاونان دانشگاه در خصوص مشکلات مطرح شده،جلسه با جمع بندی و پاسخگویی نریمانی راد و ابراز امیدواری نسبت به رفع مشکلات و ارتقای واحد پایان یافت.

انتهای پیام/
لزوم روشنگری دانشجویان و سوق دادن آنها به سوی کلاسهای درس

منبع:آنـــا
? لزوم روشنگری دانشجویان و سوق دادن آنها به سوی کلاسهای درس