شکارچیان آهو در ریگان به دام افتادند

کرمان- فت فتو- رئیس اداره حفاظت از محیط زیست ریگان در جنوب شرق استان کرمان از دستگیری شکارچیان غیرمجاز آهو در این شهرستان خبر داد. حمزه ابراهیمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فت فتو توضیح داد: در پی گزارش همیاران محیط زیست شهرستان مبنی بر تعقیب شبانه آهوان دشت  موسوم به ۸۰۰ متری […]

کرمان- فت فتو- رئیس اداره حفاظت از محیط زیست ریگان در جنوب شرق استان کرمان از دستگیری شکارچیان غیرمجاز آهو در این شهرستان خبر داد.

حمزه ابراهیمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فت فتو توضیح داد: در پی گزارش همیاران محیط زیست شهرستان مبنی بر تعقیب شبانه آهوان دشت  موسوم به ۸۰۰ متری با موتورسیکلت، یگان محیط زیست با چند روز کار اطلاعاتی موفق به شناسایی راکبان موتورسیکلت شدند.

وی تصریح کرد: پس از شناسایی محل اختفای متخلفان با هماهنگی مرجع ذیصلاح قانونی و اخذ نیابت قضایی، ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان از منزل متهمان بازرسی کردند.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست ریگان ابراز کرد: در بازرسی از این منزل لاشه یک راس آهو، مقداری گوشت و اجزای حیوان شکار شکار شده، ۲ عدد قمه و ۲ دستگاه موتورسیکلت کشف و ضبط و متخلفان به همراه پرونده تحویل مقامات قضایی شدند.

ابراهیمی عنوان کرد: جریمه شکار هر راس آهوی نر ۲۵۰ میلیون ریال است که این میزان جریمه جدا از جرائم محاکم قضایی از قبیل حبس و جرائم نقدی در حق صندوق دولت خواهد بود.

در شهرستان ریگان دو منطقه ممنوعه زیستگاهی جانوری وجود دارد.

شهرستان ریگان در فلاصله ۲۸۵ کیلومتری جنوب شرق مرکز استان کرمان قرار دارد.

[ad_1]

[ad_2]

منبع:ایرنـا
? شکارچیان آهو در ریگان به دام افتادند