رئیس علوم پزشکی جیرفت خطاب به رسانه‌ها: ثناگو نباشید

جیرفت – فت فتو – رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نقش رسانه ها بویژه در شرایط کرونایی را ستود و گفت: البته رسانه ها نباید ثناگو باشند بلکه با نقد سازنده خود و بیان نکات مثبت و منفی، مدیران را مطلع کنند تا مشکلات برطرف شود. به گزارش فت فتو ، دکتر اصغر مکارم روز […]

جیرفت – فت فتو – رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نقش رسانه ها بویژه در شرایط کرونایی را ستود و گفت: البته رسانه ها نباید ثناگو باشند بلکه با نقد سازنده خود و بیان نکات مثبت و منفی، مدیران را مطلع کنند تا مشکلات برطرف شود.

به گزارش فت فتو ، دکتر اصغر مکارم روز چهارشنبه در نشست تجلیل از جمعی خبرنگاران منطقه جنوب استان کرمان ضمن تبریک روز خبرنگار(۱۷ مرداد) تاکید کرد: ما از نقد سازنده رسانه ها بسیار استقبال و استفاده می کنیم؛ رسانه نباید تنها به نکات مثبت بپردازد بلکه مشکلات و نقاط منفی را باید به گوش مسئولان برساند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت افزود: رسانه ها واقعیت درون جامعه را باید به شکل حرفه ای با هنر خود به نمایش بگذارند.

مکارم رسالت اصلی خبرنگاران را روشنگری بر اساس یک رویه ‌منطقی عنوان کرد و یکی از افتخارات شهرستان های جنوب استان کرمان را تعدد رسانه های این منطقه برشمرد و اظهار داشت: خیلی خوشحالیم در منطقه محروم جنوب کرمان شاهد تعداد رسانه های زیادی هستیم و تعامل و همکاری با این رسانه ها باعث افتخار است.

وی از خدمات جامعه رسانه هفت شهرستان جنوبی استان کرمان تشکر کرد و گفت: با توجه به شرایط کرونایی قادر به تجلیل از تمامی اصحاب رسانه این منطقه نبودیم.

مکارم با بیان اینکه از هیچ خبرنگار و رسانه ای دلخوری نداریم چون به وظیفه خود عمل کرده اند، اظهار داشت: امیدواریم به حرمت شهید محمود صارمی، خبرنگاران بتوانند در رسالت خودشان بیشترین تلاش و موفقیت را کسب کنند.

وی همچنین به شرایط کرونایی منطقه جنوب کرمان اشاره و تعداد بیماران بستری کرونایی این منطقه را ۶۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: ۲۸۰ نفر روزانه به شکل سرپایی خدمات دریافت می کنند.

مکارم افزود: تجهیز ۲۰۰ تخت به مجموعه بهداشت و درمان منطقه جنوب کرمان کار راحتی نبود ولی با پیگیری و تلاش های شبانه روزی این مهم محقق شد.

دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در کنار دانشگاه های بم، رفسنجان و کرمان خدمات رسانی به شهروندان را در نقاط مختلف استان کرمان انجام می دهند.

۱۷ مرداد سال ۱۳۷۷ محمود صارمی خبرنگار فت فتو در مزارشریف افغانستان توسط طالبان متحجر و در کنار تعدادی از دیپلمات های کنسولگری ایران مظلومانه به شهادت رسیدند و این روز به عنوان روز خبرنگار در سالنامه رسمی جمهوری اسلامی به ثبت رسید.منبع:ایرنـا
? رئیس علوم پزشکی جیرفت خطاب به رسانه‌ها: ثناگو نباشید