جدیدترین اخبار کرونا در ایران| رشد ۲۰٫۵ درصدی موارد فوتی در ۲۴ / شرایط فعلی کرونا بسیار شکننده است + نقشه و نمودار

گروه استان‌ها ـ در شرایطی که نرخ ابتلای روزانه نسبت به روز قبل کاهشی ناچیز داشته اما روند افزایشی ۲۰.۵ درصدی موارد فوتی روزانه نشانگر این است که ویروس منحوس همچنان فعال است و شرایط شکننده فعلی در صورت بی‌توجهی می‌تواند بحران ایجاد کند. – اخبار استانها – به‌گزارش گروه استان‌های فت فتو، درشرایطی که […]

گروه استان‌ها ـ در شرایطی که نرخ ابتلای روزانه نسبت به روز قبل کاهشی ناچیز داشته اما روند افزایشی ۲۰.۵ درصدی موارد فوتی روزانه نشانگر این است که ویروس منحوس همچنان فعال است و شرایط شکننده فعلی در صورت بی‌توجهی می‌تواند بحران ایجاد کند.

– اخبار استانها –

به‌گزارش گروه استان‌های فت فتو، درشرایطی که نرخ ابتلای روزانه کاهشی اندک نسبت به روز قبلش را نشان می‌دهد اما افزایش تعداد موارد فوتی بیانگر این نکته است که ویروس منحوس همچنان فعال است و می‌تواند در صورت بی‌توجهی مشکلات عمده‌ای ایجاد کند.

کارشناسان بهداشت و درمان در این زمینه تاکید می‌کنند افزایش موارد فوتی در کنار روند افزایشی نرخ بی‌تفاوتی نسبت به پروتکل‌های بهداشتی بیانگر این نکته است که ویروس منحوس همچنان فعال است و می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن دوباره بحرانی به نام پیک ششم را به کشورمان تحمیل کند.

این گروه تاکید می‌کنند بهترین راهکار برای مدیریت شرایط و کاهش هزینه‌های احتمالی آغاز پیک جدید کرونا اجرای طرح قرنطینه هوشمند و افزایش سطح رعایت پروتکل‌ها در سایه ادامه طرح ملی واکسیناسیون است که خوشبختانه مسئولان وزارت بهداشت در زمینه واکسیناسیون برنامه‌های مناسبی را آغاز کرده‌اند تزریق دوز بوستر یا همان دوز سوم برای ۶۰ سال به بالاها آغاز شده است.

فوتی‌های کرونایی در چهارمحال و بختیاری به ۱۶۹۰ نفر رسید
استان کرمان با شیب ملایمی به موج ششم کرونا وارد می‌شود
مردم استان فارس با مشارکت بیشتر در واکسیناسیون به کنترل کرونا کمک کنند

استان آذربایجان‌غربی/۵۵۵ نفر از بیماران مشکوک به کرونا بستری شدند

محمدامین ولی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته ۵۵۵ نفر بیمار مشکوک به کرونا بستری شده و همچنین ۲۲۸ نفر نیز در آی‌سی‌یو تحت مراقبت قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر در شبانه‌روز گذشته ۹۷۱ نفر به خاطر سندروم حاد تنفسی بستری شده و ۴۶ نفر به دستگاه ونتیلاتور وصل شدند.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به ابتلای ۵۹۲ نفر دیگر در شبانه روز گذشته افزود: تاکنون ۳۱۱ هزار و ۴۴۱ نفر در کل استان به این بیماری مبتلا شدند و ۶۹ هزار و ۵۹۵ نفر بیمار بستری نیز بهبود یافته‌اند.

وی از فوت هفت نفر دیگر در شبانه‌روز گذشته بر اثر کرونا خبر داد و بیان کرد: تاکنون کرونا جان ۶ هزار و ۹۶۹ نفر را در آذربایجان‌غربی گرفته است.

ولی‌زاده با اشاره به واکسیناسیون ۳۲ هزار و ۳۰۵ نفر دیگر در شبانه روز گذشته گفت: در این راستا نیز سه میلیون و ۷۸۱ هزار و ۹۵۶ نفر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

استان البرز/ ثبت یک مورد فوتی کرونا

مهرداد بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  کرج  در مورد آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان البرز ، اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته  ۵۷ بیمار با علائم کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری شدند.

وی افزود: مجموع کل موارد بستری شامل قطعی، محتمل و مشکوک، از ابتدای شیوع کرونا تا امروز در استان البرز ۷۷ هزار ۵۸۹  نفر است.

سخنگوی ستاد کرونای استان البرز با بیان اینکه در حال حاضر  تعداد ۴۲۱ نفر در مراکز درمانی بستری هستند، بیان کرد: از این تعداد، ابتلای ۱۷۶ نفر به بیماری کووید ۱۹، تا این تاریخ قطعی شده است.

بابایی با بیان اینکه شیوه نامه های بهداشتی برای مقابله با کرونا باید همچنان رعایت شود، تصریح کرد: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۱ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان باختگان این بیماری در استان البرز به ۶۳۷۶ نفر رسید.

وی با اشاره به اینکه واکسن مورد نیاز برای تزریق در استان بر اساس شیوه نامه‌های ابلاغی وزارت بهداشت در حال تزریق است، گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۷۰ هزار و ۷۹۲ نفر از مراکز درمانی ترخیص شدند.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

استان خراسان جنوبی/ ۱۹ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: روز گذشته ۲۶۸ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که ۸۲ بیمار و از ۵۵۰ تست سریع ۱۱۱ مورد مثبت جدید کرونا شناسایی شد.

کامبیز مهدی زاده افزود: از این تعداد ۷۸ مورد از بیرجند، ۶ مورد از بشرویه، ۴ مورد از خوسف، ۵ مورد از درمیان، ۷ مورد از زیرکوه، ۱۰ مورد از سرایان، ۴ مورد از سربیشه، ۲۳ مورد از طبس، ۲۴ مورد از فردوس، ۱۶ مورد از قاین و ۱۶ مورد از نهبندان شناسایی شد.

به گفته وی در حال حاضر ۲۳۷ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۱۰۶ نفر کرونا مثبت اند و از این تعداد ۱۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۴ نفر نامساعد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: در شبانه روز گذشته ۱ مورد جدید فوت ناشی از کرونا در استان ثبت شد و آمار قربانیان کرونا به هزار و ۱۹۹ نفر رسید.

وی گفت: همچنین ۵۱۶ هزار و ۶۲۵ نفر دز اول، ۳۸۸ هزار و ۲۴۶ نفر دز دوم، هزار و ۳۵۷ نفر نیز دز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

استان قزوین/ نرخ فوت کرونایی ۴ برابر شد

معاون بهداشتی دانشگاه‌ علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از افزایش ۸٫۲ درصدی موارد قطعی ابتلای به کرونا خبر داد و اظهار داشت: در ۲۴ ساعت اخیر ۱۷۳ بیمار کرونایی جدید در آزمایشگاه‌های منتخب کووید استان قزوین شناسایی شدند که این آمار در قیاس با روز قبل ۱۳ نفر افزایش داشته است.

جلال رحمانی با بیان اینکه نرخ بستری‌های روزانه کرونایی بیش از ۱۷ درصد افزایش یافته است، گفت: در شبانه‌روز گذشته ۵۵ بیمار کرونایی جدید به خاطر علائم حاد تنفسی در  استان قزوین بستری شدند که این آمار در مقایسه با روز گذشته ۸ نفر افزایش پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: با این حال آمار بیماران کرونایی بدحال ۴٫۷ درصد کاهش یافت و در حال حاضر ۲۰ بیمار کرونایی با حال وخیم در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شدند که این آمار نسبت به روز پیش یک نفر کاهش یافته است.

رحمانی همچنین از افزایش ۳۰۰ درصدی نرخ مرگ‌ومیر روزانه کرونایی در استان قزوین خبر داد و گفت: در ۲۴ ساعت اخیر ۴ بیمار بدحال کرونایی به دلیل علائم شدید تنفسی و ضعف مفرط جسمانی جان خود را از دست دادند که این آمار در قیاس با روز پیش ۴ برابر (۳ نفر بیشتر) شده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی قزوین به افزایش ۸٫۷ درصدی موارد بهبودیافتگان روزانه هم اشاره کرد و افزود: در شبانه‌روز گذشته ۶۳ بیمار کرونایی با علائم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌های استان قزوین مرخص شدند که این آمار نسبت به روز قبل ۵ نفر بیشتر شده است.

رحمانی ادامه داد: در نهایت آمار مجموع بستری‌های فعلی کرونایی استان قزوین هم با ۴ درصد کاهش به ۲۹۵ نفر رسید که در قیاس با روز گذشته ۱۲ نفر کاهش پیدا کرده است.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

استان اصفهان/ ۴۳۴ بیمار تازه شناسایی شدند

پژمان عقدک در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار کرونا در اصفهان از ابتدا تا کنون، اظهار داشت: تعداد کل موارد ابتلای قطعی و مشکوک به کرونا ۱۲۰۹۱۵۵  نفر بوده که از این تعداد ۱۲۰۶۴۱  نفر بهبود، ۱۷۹۶۲۰  بستری  و ۱۶۷۲۷ نفر هم فوت کردند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۳۴ بیمار جدید کرونایی در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شناسایی، ۱۵۲ نفر در مراکز درمانی بستری  و ۱۸۳ نفر ترخیص شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر ۹۶۴ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: از این تعداد ۱۸۳ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

عقدک تصریح کرد: ۱۲ بیمار  مشکوک و قطعی به کرونا طی  ۲۴ ساعت اخیر در استان اصفهان در اثر ابتلا به کرونا فوت کردند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تاکنون ۷۳٫۴۷درصد جامعه نوبت اول و ۵۵٫۷۶ درصد هم نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و به ۶۷٫۷ درصد دانش آموزان هم نوبت نخست و ۳۵٫۸۱ درصد هم نوبت دوم واکسن کرونا تزریق شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در حال حاضر متناسب با رده بندی و فراخوان اعلام شده توسط وزارت بهداشت و درمان تزریق نوبت سوم واکسن کرونا به کادر بهداشت و درمان انجام می‌شود و به تدریج با اطلاع‌رسانی انجام شده واکسیناسیون سالمندان و بیماران زمینه‌ای در دستور کار قرار می‌گیرد.

استان گلستان/ ثبات نسبی شرایط و عبور از مرز ۲ میلیون تزریق واکسن

با اینکه تعداد بیماران مبتلا به کرونا که در مراکز درمانی استان گلستان بستری شدند در روزهای گذشته به بیش از ۲۳۰ نفر هم رسیده بود اما با نوسانی که در آمار مبتلایان و موارد بستری وجود دارد، مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان معتقدند وضعیت شیوع کرونا در استان به یک ثبات نسبی رسیده است.

افزایش آمار بستری‌ها روزانه بین ۲ تا ۱۰ نفر متغیر است و طبق آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان ۲۱۲ نفر در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان بستری هستند که تعداد آنها نسبت به روز قبل از آن ۲ نفر بیشتر شده است.

از مجموع بیماران بستری در مراکز درمانی استان ۴۳ بیمار در بخش‌های آی سی یو تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند و ۲۱ بیمار نیز به علت وخامت وضعیت جسمی به دستگاه‌های ونتیلاتور متصل هستند.

در عین حال واکسیناسیون کرونا نیز در استان شتاب خوبی دارد و بیش از ۲ میلیون و ۶۰ هزار دز واکسن در استان تزریق شده است که براساس آمارها بیش از ۸۱ درصد گروه‌های سنی هدف در استان حداقل یک دز واکسن را دریافت کرده‌اند.

تا کنون یک میلیون و ۲۳۹ هزار و ۴۱۲ نفر در استان نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و نوبت دوم واکسن هم به ۸۳۰ هزار و ۸۶۴ نفر تزریق شده است. همچنین تا کنون یکهزار و ۷۵۲ نفر هم دز یادآور یا بوستر را در استان دریافت کردند.

با وجود اینکه واکسیناسیون در استان سرعت خوبی دارد اما متأسفانه در برخی شهرهای استان از جمله مراوه تپه، کلاله، گمیشان و غیره متوسط واکسیناسیون کرونا کمتر از متوسط استانی بوده و لازم است همه شهروندانی که مشمول واکسیناسیون هستند، هرچه زودتر برای تزریق واکسن اقدام کنند تا در صورت بروز موج‌های احتمالی در آینده، کمتر شاهد موارد بستری و مرگ و میر باشیم.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

استان کرمان/ تعداد موارد بستری ۳۳۰ مورد

سعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ تا ظهر روز گذشته اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان ۳۳۰ مورد است.

وی ادامه داد: از این تعداد ۱۷۱ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۳۵ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۲۰ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۱۸ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۸۶ مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری ۶۴ بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید ۱۹، تاکنون به ۴۲ هزار و ۲۹۴ مورد رسیده است.

وی به فوت ۹ بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به ۴ هزار و ۹۵۸ مورد رسیده است.

صحبتی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان یک میلیون و ۹۸۹ هزار و ۹۲۵ مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را یک میلیون و ۴۰۰ هزار و ۲۳۳ مورد است.

محمد موقری معاون دانشکده علوم پزشکی سیرجان نیز با بیان اینکه آمارها نشان از آن دارد که استان کرمان با یک شیب ملایم وارد موج جدید کرونا می‌شود اظهار داشت: امیدواریم که شدت، تعداد مبتلایان و زمان موج جدید مانند موج قبل شدید و زیاد نباشد.

وی با ابراز امیدواری از اینکه با رعایت پروتکلها، کنترل‌ها و واکسیناسیون شدت موج بعد در استان کمتر از موج پنجم باشد افزود: به هر حال آمار ما هم در تعداد بستری‌ها و هم در تعداد مبتلایان سرپایی افزایشی است.

معاون دانشکده علوم پزشکی سیرجان با بیان اینکه عادی انگاری‌ها خیلی زیاد و رعایت پروتکل‌ها به میزان زیادی کاهش داشته است گفت: آمارها حدود ۴۰ درصد رعایت را در استان نشان می‌دهد که خیلی کم است.

وی عادی انگاری را مهمترین عامل افزایش آمارها دانست و افزود: برگزاری مراسمات، حضور در تجمعات، رفت و آمدها و … دوباره آغاز شده و باید خیلی مراقب باشیم.

موقری با اشاره به اینکه اکثریت جامعه دوز اول کرونا را تزریق کردند گفت: واکسیناسیون جلوی ابتلا را به کرونا را نمی‌گیرد و تنها از شدت بیماری کم می‌کند با این وجود حدود ۳۰ درصد جمعیت استان هنوز برای تزریق واکسن کرونا مراجعه نکردند.

استان مرکزی/ آمار مبتلایان دوباره ۲ رقمی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به کرونا در استان مرکزی اظهار داشت: آمار مبتلایان کووید ۱۹ در استان مرکزی بر اساس آخرین یافته‌های آزمایشگاهی پس از ۱۳۲ روز، ۲ رقمی شد و به ۹۶ مورد رسید.

سیدمحمد جمالیان افزود: ۲۸ نفر از بیماران جدید شناسایی شده در این استان برای پیگیری امور تخصصی درمانی در بیمارستان‌ها بستری شدند که ۶۸ نفر از این افراد نیز خدمات درمانی سرپایی دریافت کرده و باید تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک تاکید کرد: شمار مبتلایان به کرونا از زمان شیوع این ویروس تاکنون در استان به ۱۰۴ هزار و ۱۴ نفر رسید که یک بیمار کرونایی نیز در این بازه زمانی در استان به دلیل کرونا جان باخت و شمار فوتی‌های این بیماری به ۲ هزار و ۹۲۸ نفر رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به موضوع واکسیناسیون گفت: نقش تاثیرگذار دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک در برون‌رفت از این روزهای سخت کرونایی که حدود ۲ سال است که همه زندگی مردم را تحت تاثیر خود قرار داده بسیار چشمگیر و غرور آفرین است.

جمالیان بیان کرد: حضور جهادگونه دانشجویان در عرصه‌های مختلف مبارزه با ویروس کرونا از حضور در بیمارستان های سانتر کرونا و خط مقدم مبارزه با ویروس و همچنین تلاش‌های ارزنده دانشجویان دانشگاه در امر واکسیناسیون که در این راه همه دانشجویان از هر تشکلی در مراکز واکسیناسیون کمک و بازوی توانمند این کار پر اهمیت در استان مرکزی بوده اند.

وی افزود: موفقیت امروز ما در امر واکسیناسیون حاصل تلاش جمعی و حضور دانشجویان دانشگاه در کنار تیم های واکسیناسیون بوده است که همگی نشان از نهادینه شدن حس وطن دوستی، از خودگذشتگی و خود باوری در عموم مردم بویژه دانشجویان فرهیخته است.

جمالیان ادامه داد: دانشجویان در عبور از چالش‌های بحران کرونا، قدم‌های بسیار بزرگی برای حل مشکلات مردم و بیماران مبتلا به این ویروس منحوس برداشته و یار و یاور مجموعه سلامت بوده و هستند و همچون گذشته، با ایثار و فداکاری در خط اول مقدم مبارزه با ویروس کرونا داوطلبانه فعالیت می کنند و همه وقت خود را صرف کمک به مردم و مبارزه بر علیه این ویروس صرف می‌کنند.

رئیس علوم پزشکی اراک با اشاره به اینکه مقابله با کرونا نیازمند مشارکت‌های مردمی است، خاطرنشان کرد: شیوع یک‌باره کرونا، همه ادارات و البته کادر بهداشت و درمان و مسئولین را غافل گیر کرد و مواجهه و مقابله با آن بدون همکاری و همکاری همه جانبه امکان پذیر نبود.

استان بوشهر/ ۳ فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته

سعید کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  بوشهر  به رنگ‌بندی شهرستان‌های استان پرداخت و اظهار داشت: از ۱۰ شهرستان استان بوشهر هم اینک ۹ شهرستان در وضعیت آبی و تنها شهرستان بوشهر در شرایط زرد کرونایی قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به آمار روزانه مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا پرداخت و خاطر نشان کرد: فوتی‌های کرونایی از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در این استان به ۲ هزار و ۹ نفر رسیده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر از فوت ۳ بیماری کرونایی دیگر در استان خبر داد و عنوان کرد: یک خانم و ۲ آقا بین سن ۳۲ تا ۷۱ سال، به سبب ابتلا به کرونا با داشتن بیماری زمینه‌ای چاقی، قلبی، فشار خون و دیابت روز گذشته جان باختند.

وی با اشاره به اینکه بیماران کرونایی کاهش چشمگیری یافته است تصریح کرد: روز گذشته ۳۱ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شدند و اکنون مجموع بیماران بستری در بخش کرونایی مراکز درمانی استان بوشهر به ۷۷ بیمار رسیده است.

کشمیری با اشاره به اینکه اکنون ۱۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان تحت درمان هستند افزود: از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، یک نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارد و با دستگاه ونتیلاتور، تنفس می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تعداد مبتلایان به کرونا در ۲۰ ماه گذشته در استان را افزون بر ۸۸ هزار و ۵۰۰ نفر دانست و تصریح کرد: روند بهبودی بیماران کرونایی روز به افزایش است و روز گذشته ۲۴ بیمار با حال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان ترخیص شده‌اند.

کشمیری از مردم خواست بیماری کرونا و قدرت کشندگی این بیماری را جدی بگیرند و با پرهیز از ساده‌انگاری و بی‌توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی حتما از ماسک استفاده و از شرکت در تجمعات، دورهمی‌ها و همچنین از سفر‌های غیرضروری و از حضور در مکان‌های پر جمعیت، آرامستان‌ها پارک‌ها و مراکز پرتجمع دیگر خودداری کنند.

استان ایلام/۲ فوتی و ۸۴ ابتلای جدید در ۲۴ ساعت گذشته

محمد کریمیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام، با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام، اظهار کرد: تاکنون تعداد ۶۴ هزار و ۸۴۸ نفر بیمار مبتلا به کرونا در کل استان بستری شده‌اند.

وی با بیان آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، افزود: در این بازه زمانی ۸۴ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۱۱۸ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان ایلام بستری هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت اخیر ۳۴ بیمار جدید در بیمارستان‌ها بستری شدند و تاکنون کل آمار بهبود یافته‌ها ۶۳ هزار و ۱۲۱ نفر بوده است.

کریمیان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته دو مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان مربوط به شهرستان‌های مهران و آبدانان گزارش شده است و مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تا کنون یک هزار و ۱۴۴ نفر بوده است.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

استان فارس/ تعداد جان‌باختگان کرونا تک رقمی شد

 براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت هم‌اکنون ۳ شهرستان از استان فارس در وضعیت قرمز، ۳ شهرستان در وضعیت آبی، ۶ شهرستان در وضعیت نارنجی و مابقی در وضعیت زرد یا کم خطر قرار دارد. 

متولیان بهداشت و درمان استان فارس معتقدند که وضعیت کنونی شکننده و ناپایدار است و با توجه به قرمز شدن شهرستان‌های استهبان، ممسنی و سرچهان این شرایط ممکن است دیگر شهرستان‌های استان را نیز درگیر کند بنابراین رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی امری لازم و ضروری است. 

دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزایش تعداد بستری‌ها در چند روز گذشته را به منزله زنگ خطر دوباره کرونا در استان اعلام و از مردم درخواست کرده که همچنان شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

براساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون یک میلیون و ۴۵۶ هزار و ۹۴ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۳۲ هزار و ۶۴۴ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۲۳۱ هزار و ۵۳۷ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۴ هزار و ۵۶ بیمار مثبت شناسایی و در مجموع از ابتدا تاکنون ۴۸۶ هزار و هفتصد بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند به هزار و ۵۹۷ نفر رسیده که از این تعداد ۱۹۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

 با اعلام جان باختن هفت  هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت هزار و ۸۴ نفر رسیده است. 

کاشان/ افزایش موارد بستری

کاشان همچنان در وضعیت نارنجی قرار دارد و این موضوع نشان از آن دارد که ویروس کرونا در منطقه کاشان همچنان جولان می‌دهد و آنچه که امروز به عنوان یک دغدغه شناخته می‌شود عادی انگاری و آغاز پیک ششم کرونا است.

مهدی دلاوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۲ بیمار جدید حاد تنفسی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری شدند، اظهار داشت: از این تعداد ۱۸ بیمار در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری شده و دو بیمار نیز در بیمارستان سیدالشهداء و دو بیمار نیز در بیمارستان ثامن شهرستان آران و بیدگل بستری شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه بیماران بستری شده در کاشان حداقل سه ماهه و حداکثر ۸۴ سال سن دارند، افزود: در شهرستان آران و بیدگل نیز حداقل سن بیمار ۴۳ و حداکثر ۵۵ ساله به عنوان بیمار حاد تنفسی بستری شدند.

دلاوری با بیان اینکه تاکنون ۲۵۹ بیمار حاد تنفسی در دو مرکز درمانی شهید بهشتی کاشان و سیدالشهداء آران و بیدگل بستری هستند، ابراز داشت: از این تعداد ۱۹۸ بیمار در شهرستان کاشان و ۶۱ بیمار نیز در شهرستان آران و بیدگل بستری شدند و از تعداد کل بیماران ۶۶ بیمار به صورت موقت بستری هستند.

وی از بستری ۲۱ بیمار حاد تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه در دو مرکز درمانی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: طی ۲۴ ساعت متاسفانه یک آقا ۵۴ سال در شهرستان کاشان جان خود را بر اثر کرونا از دست دادند.

دلاوری با بیان اینکه تعداد موارد مثبت جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل به ۲۵ مورد می‌رسد، تصریح کرد: تعداد مراجعان به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۱۰ بیمار به کلینیک حاد تنفسی مراجعه کرده و تاکنون شش هزار ۴۹۹ نفر نیز در بخش بستری موقت پذیرش شدند.

وی ضمن تأکید بر رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی تأکید کرد: از تمامی شهروندان درخواست داریم پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.

استان اردبیل/ ۳۹ بیمار جدید شناسایی شد

شهرام حبیب‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۹ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و متاسفانه طی این مدت ۳ بیمار در اثر ابتلا به این بیماری فوت کردند.

وی افزود: طی شبانه‌روز گذشته شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۱۸۰ نفر رسید و از این تعداد ۴۶ بیمار بدحال در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبت ویژه قرار دارند و علاوه بر این‌ها، ۱۰۷ بیمار نیز تحت نظر هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل تشریح کرد: طی همین مدت خوشبختانه ۴۳ بیمار مبتلا به بیماری کرونا با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

حبیب‌زاده تصریح کرد: هم‌اکنون شهرستان مشگین‌شهر در وضعیت نارنجی (پرخطر)، شهرستان‌های اردبیل، پارس‌آباد، بیله‌سوار و گرمی در وضعیت زرد و شهرستان‌های خلخال، سرعین، کوثر، نمین، اصلاندوز و نیر در وضعیت آبی (کم‌خطر) قرار دارند.

وی بیان کرد: تاکنون یک میلیون و ۵۱۸ هزار و ۳۴۰ دُز واکسن در استان اردبیل تزریق شده که از این مقدار ۸۶۴ هزار و ۲۲۴ دُز مربوط به نوبت اول و ۶۴۹ هزار و ۲۶۸ دُز مربوط به نوبت دوم واکسیناسیون است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل گفت: همچنین ۴ هزار و ۸۴۸ دُز واکسن نوبت سوم تزریق شده است.

استان گیلان/ تکمیل واکسیناسیون ۷۰ درصد از گروه هدف

در شبانه‌روز گذشته ۶۰ نفر از مبتلایان به کرونا در بیمارستان‌های سراسر استان گیلان بستری شدند و در حال حاضر تعداد کل بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های به ۲۷۵ نفر رسیده است.

طبق اعلام سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان ۵۲ نفر از بیماران کرونایی به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به این بخش منتقل شده‌اند.

همچنین ۵۰ نفر از بیماران کرونایی شرایط مساعدی نداشته و بدحال هستند لازم به ذکر است که اکثر این بیماران بدحال و بستری‌شدگان در بخش مراقبت‌های ویژه افرادی هستند که واکسن کرونا را دریافت نکرده و یا تنها یک دز آن را دریافت کرده‌اند.

رنگ‌بندی کرونایی شهرستان‌های استان گیلان نیز از هفته‌های گذشته تاکنون تغییری نداشته و همچنان یک شهرستان در وضعیت نارنجی، ۴ شهرستان در رنگ‌بندی آبی و مابقی ۱۲ شهرستان استان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

استان گیلان با پوشش ۸۹ درصدی پوشش دز نخست واکسیناسیون افراد بالای ۱۲ سال و پوشش ۷۰ درصدی هر دو دز واکسیناسیون این جامعه هدف همچنان در صدر جدول میزان واکسیناسیون در بین استان‌های کشور قرار دارد. 

درحال تکمیل… .

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

انتهای پیام/ی
جدیدترین اخبار کرونا در ایران| رشد ۲۰٫۵ درصدی موارد فوتی در ۲۴ / شرایط فعلی کرونا بسیار شکننده است + نقشه و نمودار

منبع:تسنــیم
? جدیدترین اخبار کرونا در ایران| رشد ۲۰٫۵ درصدی موارد فوتی در ۲۴ / شرایط فعلی کرونا بسیار شکننده است + نقشه و نمودار