توزیع تجهیزات هنرستانی با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در شهرستان ها و مناطق استان کرمان

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از توزیع تجهیزات هنرستانی با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در شهرستان ها و مناطق استان در قالب پروژه مهر خبر داد. به گزارش فت فتو کرمان، احمد اسکندری نسب، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در آیین توزیع تجهیزات هنرستانی به شهرستان ها و […]

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از توزیع تجهیزات هنرستانی با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در شهرستان ها و مناطق استان در قالب پروژه مهر خبر داد.

به گزارش فت فتو کرمان، احمد اسکندری نسب، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در آیین توزیع تجهیزات هنرستانی به شهرستان ها و مناطق استان گفت: تجهیزات کارگاهی هنرستان ها از محل اعتبارات ملی و استانی با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد  و ۵۰۰ میلیون تومان به صورت عقد قرارداد با همکاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور از کارخانجات تولید داخل و در قالب تجهیزات ایران ساخت، تهیه و در مناطق توزیع می شود.

وی ضمن تشکر از زحمات حوزه معاونت پژوهش، برنامه ریزی و مدیریت منابع آموزش و پرورش استان در پیگیری و تأمین تجهیزات کارگاهی استان، به روز رسانی تجهیزات کارگاهی هنرستان ها را که از عوامل تأثیرگذار در ارتقای کیفیت آموزشی توصیف و با اشاره به اسناد بالادستی برنامه ششم توسعه نسبت به تأمین تجهیزات کارگاهی هنرستان ها تأکید کرد.

اسکندری نسب با بیان این که در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ با مدیریت توسعه متوازن در سطح مناطق جذب هنرجو در هنرستان ها حدود ۱۰ درصد رشد داشته، افزود:  ادامه فرآیند ارتقای کمی آموزش های هنرستان‌ها مستلزم به روز رسانی و تأمین تجهیزات کارگاهی است و در این راستا کمک و همکاری همه دستگاه ها به ویژه مجمع خیران را خواستار شد .

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه توسعه کمی و ایجاد رشته محل های جدید در مناطق بر اساس آمایشی و نیاز مناطق است، اظهار کرد: توزیع تجهیزات نیز بر اساس شاخه های تحصیلی با اولویت بندی رشته محل های جدید، تغییر محتوای کتب و استانداردسازی کارگاهی انجام گرفته است.

اسکندری نسب با بیان اینکه بیش از ۳۸ درصد دانش آموزان دوره متوسطه دوم استان در مدارس فنی و حرفه ای و کاردانش تحصیل می کنند، گفت: در سال تحصیلی گذشته استان کرمان در زمینه توسعه رشته فنی و حرفه ای رتبه اول کشوری را از آن خود کرده است.

وی اظهار کرد: با توجه به پیگیری های صورت گرفته در اداره کل آموزش و پرورش استان تجهیزات هنرستانی با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد تومان توسط شرکت های دانش بنیان به هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش استان اهدا شده است.

بر پایه این گزارش: مرحله دوم تجهیزات کارگاهی هنرستان های مناطق تابعه استان در سال ۱۴۰۰ که از محل اعتبارات ملی، استانی و مشارکت های مردمی خریداری شده بود با حضور مدیر کل و معاونان پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان در قالب کاروان تجهیزات بین مناطق توزیع شد.

 منبع:مــوج
? توزیع تجهیزات هنرستانی با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در شهرستان ها و مناطق استان کرمان