بیمه خویش فرما شوید

فت فتو/کرمان استاندار کرمان در بازدید از شرکت فرش کرمان و گلایه بانوان قالیباف از عدم برخورداری از مزایا و بیمه، به آنها پیشنهاد داد بیمه خویش فرما بشوند. محمدمهدی فداکار عصر امروز اول آذرماه از برخی پروژه های شهری کرمان بازدید کرد. بررسی وضعیت میدان ارگ مقصد اول استاندار کرمان بود که در این […]

فت فتو/کرمان استاندار کرمان در بازدید از شرکت فرش کرمان و گلایه بانوان قالیباف از عدم برخورداری از مزایا و بیمه، به آنها پیشنهاد داد بیمه خویش فرما بشوند.

محمدمهدی فداکار عصر امروز اول آذرماه از برخی پروژه های شهری کرمان بازدید کرد.

بررسی وضعیت میدان ارگ مقصد اول استاندار کرمان بود که در این بازدید اعلام شد فاز اول میدان ارگ در ۲۲ بهمن امسال به بهره برداری می رسد و برنامه خاصی برای تعامل اجتماعی در این مسیر تعریف شده است.

فریدون فعالی مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان نیز گفت: مسیر میدان ارگ، بازار، گلبازخان و خیابان تجلی به محور فرهنگی تبدیل خواهد شد.

به گزارش فت فتو، شهردار کرمان هفت روز قبل در بازدید از پروژه های شهری تاکید کرد: طبق طرح تفصیلی قانونا می توانیم از ورود خودروها به میدان ارگ جلوگیری کنیم اما در کوتاه مدت بنایی بر ممنوع کردن وروود خودروها به اطراف میدان نداریم و پس از آماده سازی پیاده راه، کف سازی و تکمیل پارکینگ ها و … میدان ارگ پیاده راه می شود.

بنابراین گزارش، شرکت فرش مربوط به دوره پهلوی است و در بلوار باستانی پاریزی شهر کرمان واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۸ فروردین ۱۳۸۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است و عصر امروز فداکار برای مشاهده وضعیتش به آنجا رفت.

سند این شرکت به نام مرکز ملی فرش است و در حال حاضر ۳۰ بافنده در آن مشغول به کار هستند و سالانه حدود ۲۰۰ مترمربع قالی می بافند.

جمعی از این بافندگان جلوی استاندار را گرفته و درباره وضعیت شغلی خود گلایه هایی داشتند و یکی از آنها خطاب به استاندار گفت: ما از سال ۱۳۹۴ در اینجا قالی می بافیم و بیمه و مزایایی دریافت نمی کنم. حتی عیدی هم به ما داده نمی شود و حقوقمان براساس میزان بافت فرش است.

یکی دیگر می گوید: برخی بیمه بافندگی هستند اما بافنده نیستند و ما که بافنده هستیم، بیمه نیستیم که استاندار به آنها پیشنهاد کرد که بیمه خویش فرما شوند.

یکی دیگر از بافندگان می گوید: به دلیل نداشتن مستندات شغلی، بانک ها به ما هیچ وامی نمی دهند که استاندار کرمان قول مساعد برای دادن تسهیلات کم بهره به آنها را داد.

فداکار در پی درخواست بانوان قالیباف، سفر مشهد به آنها هدیه داد.

به گزارش فت فتو، در این بازدید مهدی حسینی نژاد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان اظهار کرد: شرکت فرش ۲۵ ساله و به صورت قرارداد BOT به سرمایه گذار واگذار می شود و می تواند بخشی از آن را باغ موزه فرش و استفاده های دیگر اما با حفظ کاربری داشته باشد.

بازدید از بیمارستان مرسلین مقصد بعدی استاندار بود. این مکان مربوط به دوره قاجار و در خیابان باستانی پاریزی ـ جنب شرکت فرش ایران واقع شده و در تاریخ ۲۶ آبان ۱۳۷۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده و اکنون متروکه است.

حجت الاسلام جلالی مدیرکل اوقاف و امور استان کرمان در این بازدید می گوید: به دلیل نیت واقف، این مکان فقط باید مرکز درمانی باشد و تغییر کاربری آن غیرممکن است.

استاندار کرمان در این بازدید پیشنهاد داد که این مکان مرمت و بازسازی و به دانشگاه طب سنتی و انواع کلینیک ها تبدیل شود و در این حین مدیرکل امور خیریه و اوقاف استان کرمان گفت که پیشنهاد ما این است به صورت مشارکتی با خیرین حوزه سلامت اینجا یک مرکز درمانی جدید بشود.

محمدمهدی فداکار در پایان بازدیدها درمورد پیاده راه شدن میدان ارگ می گوید: پیاده راه کردن برخی از نقاط تاریخی و فرهنگی شهر شیوه خوبی است و این کار در برخی از نقاط کشور انجام شده و تجربه موفقی بوده و این کار به حفظ آثار تاریخی نیز کمک می کند.

او با ابراز امیدواری از احیاء بیمارستان مرسلین در آینده نزدیک عنوان کرد: برای شرکت سهامی فرش نیز باید سرمایه گذار جذب شود.

استاندار کرمان در پاسخ به این مطلب که بسیاری از آثار تاریخی استان کرمان وقف هستند و برخی از آنها رها و متروکه شده اند، آیا استانداری کرمان برای ساماندهی این مهم اقدامی کرده است؟ می گوید: اگر این مکان ها وقف نبودند اکنون آثاری از آنها وجود نداشت و برخی از آنها درحال بازسازی هستند اما بعضا برخی از آنها بد استفاده شده است.

به گزارش فت فتو، شهردار کرمان در این بازدید حضور نداشت.

گفتنی است: ۲۴ آبان ماه مقرر بود که استاندار کرمان از پروژه های شهری کرمان بازدید کند در آن بازدید شهردار بود اما فداکار نیامد و همچنین در سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استاندار و ضرغامی از پروژه بام کرمان بدون حضور شهردار بازدید کردند. این اتفاقات این سوال را پیش می آورد که آیا بین شهردار و استاندار کرمان اختلاف و تنشی پیش آمده است؟

به گزارش فت فتو، محمدمهدی فداکار پس از تاخیر ۶۵ دقیقه ای، به میدان ارگ محل آغاز بازدید از پروژه های شهری کرمان حضور یافت.

انتهای پیام
بیمه خویش فرما شوید

منبع: ایـسنا
? بیمه خویش فرما شوید