بیمارستان رفسنجان با همت خیرین به دستگاه “ام. آر. آی.” مجهز شد

کرمان – فت فتو – خانواده مرحوم سید “علی احمدی” در اقدامی خیرخواهانه و صرف ۱۳۰ میلیارد ریال یک دستگاه “ام. آر. آی.” را خریداری و آن را به بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان اهدا کردند. به گزارش فت فتو، امام جمعه رفسنجان روز یکشبه در نشست انعقاد قرارداد یکی از خیرین موکب خاتم […]

کرمان – فت فتو – خانواده مرحوم سید “علی احمدی” در اقدامی خیرخواهانه و صرف ۱۳۰ میلیارد ریال یک دستگاه “ام. آر. آی.” را خریداری و آن را به بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان اهدا کردند.

به گزارش فت فتو، امام جمعه رفسنجان روز یکشبه در نشست انعقاد قرارداد یکی از خیرین موکب خاتم الانبیا (ص) رفسنجان با دانشگاه علوم پزشکی در راستای خرید دستگاه ام آر آی و اهدا منافع آن به بیماران نیازمند گفت: هر ساله موکب ها برای پذیرایی و ارائه خدمات به سرزمین کربلا اعزام می شدند که سال گذشته بحران کرونا مانع از این حضور در کربلا و نجف اشرف شد.

حجت الاسلام اصغر عسکری بیان کرد: سال گذشته موکب خاتم الانبیا رفسنجان به جای خدمات رسانی در کربلا، با جمع آوری وجوهات نقدی از خیران این موکب و مردم نوع دوست در طرحی به نام احرارالحسین؛ هزینه ها را صرف آزادسازی ۲۸ زندانی غیرعمد رفسنجان کرد که در این راستا ۱۰ میلیارد ریال جمع آوری و تمام زندانیان جرائم غیرعمد رفسنجان ازاد شدند.

وی اظهار داشت: امسال نیز یکی از خیران این موکب در اقدامی شایسته در حوزه بهداشت و درمان یک دستگاه ام آر آی را خریداری و به بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) هدیه کرد.

وی ادامه داد: درآمد حاصل از این دستگاه نیز طبق خواسته خانواده مرحوم خیر صرف تامین امور بیماران نیازمند و بی بضاعت خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان نیز گفت: حدود ۱۰ ماه قبل با قراردادی که توسط بخش خصوصی منعقد شد، دستگاه ام آر آی در اختیار بیمارستان علی ابن ابیطالب قرار داده شد.

علی اسماعیلی ندیمی افزود: در حال حاضر طول مدت قرار داد ۱۰ ماهه با بخش خصوصی به پایان رسیده که خوشبختانه خانواده خیر مرحوم آقای احمدی متقبل شدند این دستگاه را از مالک خریداری و برای همیشه در بیمارستان قرار دهند که منافع حاصل از درآمد آن برای انجام امور بیماران نیازمند صرف خواهد شد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر رفسنجان و مدیر موکب خاتم الانبیاء (ص) رفسنجان نیز گفت: بحران کرونا که پیش آمد، سعادت حضور در کربلا و خدمت رسانی از موکب سلب شد امّا تصمیم گرفتیم خدمت در راه امام حسین (ع) را به شیوه ای دیگر  ارائه دهیم که رضایت مندی امام حسین (ع) و مردم را هم در بر داشته باشد.

علی میربابایی بیان کرد: سال گذشته با جمع آوری ۱۰ میلیارد ریال هزینه از سوی خیران این موکب و مردم ۲۸ زندانی غیرعمد رفسنجان آزاد شدند و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

وی تصریح کرد: امسال نیز در آستانه اربعین حسینی تصمیم گرفتیم در حوزه درمان خدمتی ارائه شود که خانواده خیر مرحوم آقای سید علی احمدی با اعطای هزینه ۱۳۰ میلیارد ریالی دستگاه ام آر آی برای بیمارستان رفسنجان خریداری شد.

میربابایی با اشاره به اینکه خانواده این خیر دوست دارند منافع حاصل از درآمد این دستگاه صرف بیماران و خانواده های نیازمند شود خاطرنشان کرد: خیران این موکب همواره هدف شان محرومیت زدایی و رفع مشکلات مردم بوده به طوری که در طول سال گذشته نیز با خرید و توزیع بسته های معیشتی و ساخت ۲ باب منزل مسکونی برای اقشار آسیب دیده به کمک نیازمندان شتافتند.

رفسنجان در ۱۰۰ کیلومتری شمال کرمان قرار دارد.
بیمارستان رفسنجان با همت خیرین به دستگاه “ام. آر. آی.” مجهز شد

منبع:ایرنـا
? بیمارستان رفسنجان با همت خیرین به دستگاه “ام. آر. آی.” مجهز شد