اهدا خون در استان کرمان افزایش یافت

مدیرکل انتقال خون استان کرمان گفت: در سه ماهه امسال اهدا خون در استان ۱۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است. به گزارش فت فتو، ایرج شکوهیگفت: طی سه ماهه نخست سال جاری حدود ۱۸ هزار واحد خون در این استان اهدا شده و بع رغم رشد اهدای خون در کرمان، […]

مدیرکل انتقال خون استان کرمان گفت: در سه ماهه امسال اهدا خون در استان ۱۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.


به گزارش فت فتو، ایرج شکوهیگفت: طی سه ماهه نخست سال جاری حدود ۱۸ هزار واحد خون در این استان اهدا شده و بع رغم رشد اهدای خون در کرمان، شیوع کرونا و افزایش گرمای هوا ۲ عامل مهم مراجعه نکردن اهدا کنندگان به پایگاه‌های انتقال خون این استان محسوب می‌شود.افزایش اهدا خون در استان کرمان


شکوهی شمار بیماران تالاسمی این استان را به عنوان یکی از مصرف کنندگان خون، هزار و ۵۰۰ مورد اعلام کرد و ادامه داد: در حالی که در استان‌های همجوار این تعداد بیمار وجود ندارد و هر بیمار تالاسمی در ماه یک تا ۲ واحد خون مصرف می‌کند.


وی گسترش و رشد مراکز درمانی و بیمارستان‌های کرمان را طی سال‌های اخیر یکی از دلایل کمبود خون در این استان عنوان کرد و اظهار داشت: آمار تصادفات نیز در استان کرمان قابل توجه است.


وی با اشاره به اینکه به تمام گروه‌های خونی بخصوص ” او مثبت و منفی” نیاز داریم افزود: مصرف خون در کرمان بیشتر از اهدا خون است، اما خون مورد نیاز مناطق جنوبی استان کرمان از طریق شهرستان‌های شمالی مانند سیرجان تامین می‌شود.


 


انتهای پیام/منبع:ایـلنا
? اهدا خون در استان کرمان افزایش یافت