استفاده ازظرفیتهای استانی برای ثبت سفارش شرکتها

استاندار کرمان : استفاده ازظرفیتهای استانی برای ثبت سفارش شرکتها در شورای تامین استان مصوب شود.  به گزارش خبر گزاری صداوسیما مرکز کرمان در جلسه بررسی ظرفیت ها و مشکلات کارخانه قطعه گستر کرمان با حضور استاندار و رییس کل دادگستری  کرمان براستفاده ازظرفیتهای استانی برای ثبت سفارش شرکتها تاکید شد. با حضور استاندار، رئیس […]

استاندار کرمان : استفاده ازظرفیتهای استانی برای ثبت سفارش شرکتها در شورای تامین استان مصوب شود.

 به گزارش خبر گزاری صداوسیما مرکز کرمان در جلسه بررسی ظرفیت ها و مشکلات کارخانه قطعه گستر کرمان با حضور استاندار و رییس کل دادگستری  کرمان براستفاده ازظرفیتهای استانی برای ثبت سفارش شرکتها تاکید شد.

با حضور استاندار، رئیس کل دادگستری، دادستان کرمان و هیات همراه، واحدهای عملیات تکمیلی کوره های حرارتی و هارد متال (الماسه) گروه صنعتی قطعه‌گستر با اشتغال ۴۸ نیروی متخصص افتتاح شد.

گروه صنعتی قطعه گستر از سال ۱۳۷۴ همکاری خود با شرکت‌های صنعتی و معدنی مختلف از جمله شرکت ملی صنایع مس ایران، سنگ‌آهن مرکزی، مجتمع گل‌گهر، گهرزمین، سیمان ممتازان، گروه صنعتی بارز، جهاد نصر و… آغاز کرده و به عنوان شرکتی دانش‌بنیان تامین قطعات و ابزارهای صنعتی و تخصصی مورد نیاز آنها را به عهده دارد.
تامین قطعات، ابزارها و تجهیزات مورد نیاز شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی استان از تولیدات داخل استان مورد تاکید این نشست قرار گرفت و با پیشنهاد استاندار کرمان مقرر شد تا دستور کاری مرتبط با تامین نیازهای این شرکت‌ها از محصولات داخل استان برای شورای تامین ارائه گردد.

استاندار کرمان گفت ظرفیت مجموعه گروه صنعتی قطعه گستر را به لحاظ ماشین‌آلات، سرمایه‌گذاری، نیروی انسانی، دانش فنی و میزان تولید کم‌نظیر دانست و گفت: واحدهای دیگری نیز در استان داریم که نیاز گروه‌های صنعتی را تولید می‌کنند و بهتین موقعیت برای استان است.
فداکار با اشاره به محصولات دانش‌بنیان این گروه صنعتی گفت: قوانین دانش‌بنیان به شرکت‌های صنعتی و معدنی اجازه سرمایه‌گذاری داده است و در قبال حمایت از مزایایی همچون مالیاتی و غیره بهره‌مند شوند.
حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری استان کرمان نیز اظهار داشت: در اجرای قوانین مصوبات با مشکلاتی مواجه هستیم که به خوبی اجرا نمی‌شوند. استان کرمان ظرفیت‌های زیادی دارد که می‌تواند به شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی نه تنها در استان کرمان بلکه در شرق کشور کمک کند و باید از این ظرفیت استان حمایت شود.
وی ادامه داد: نتوانسته‌ایم، صنایع کرمان را آنطور که شایسته است در کشور معرفی کنیم و ممکن است در دیگر استان‌ها به تولیدات کرمان نیاز باشد، اما اطلاعی از این ظرفیت نداشته باشند. بنابراین اطلاع‌رسانی در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.
رئیس کل دادگستری استان کرمان همچنین انجام تعهدات به موقع و درست از سوی مجموعه‌های تولیدی برای شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی استان را مورد تاکید قرار داد.
دادستان عمومی و انقلاب کرمان هم با بیان اینکه شرکت‌های صنعتی و معدنی فعال در استان کرمان تعهداتی به مجموعه گروه صنعتی دانش‌بنیان قطعه‌گستر کرمان برای استفاده از این ظرفیت دارند، گفت: حمایت از مردم و حقوق عامه جزو وظایف و اولویت‌های ماست، اما بعضی از افراد به تعهدات‌شان عمل نمی‌کنند.
مهدی بخشی تصریح کرد: دادستانی به عنوان مدعی‌العموم به این بخش ورود می‌کند، شرکت‌های صنعتی و معدنی استان کرمان باید کارهای‌شان شفاف و مشخص باشد و از تولید و اشتغالزایی حمایت کنند.
استفاده ازظرفیتهای استانی برای ثبت سفارش شرکتها

منبع: صـداوسیـما مرکز کرمان
? استفاده ازظرفیتهای استانی برای ثبت سفارش شرکتها