استاندار کرمان: معطل ماندن سرمایه گذاران برای جواب استعلام‌ها هیچ توجیهی ندارد

گروه استان‌ها– استاندار کرمان گفت: زمان بر بودن مجوزات دلیل رتبه پایین فضای کسب و کار استان است و معطل ماندن سرمایه گذار برای جواب استعلام هیچ توجیهی ندارد. – اخبار استانها – به گزارش فت فتو از کرمان، علی زینی‌وند عصر امروز در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمان با بیان اینکه […]

گروه استان‌ها– استاندار کرمان گفت: زمان بر بودن مجوزات دلیل رتبه پایین فضای کسب و کار استان است و معطل ماندن سرمایه گذار برای جواب استعلام هیچ توجیهی ندارد.

– اخبار استانها –

به گزارش فت فتو از کرمان، علی زینی‌وند عصر امروز در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمان با بیان اینکه تعهد اشتغال دستگاه‌های اجرایی استان، ۴۱ هزار شغل است که نسبت به سال گذشته تعهد پایینی است اظهار داشت: سال گذشته تعداد شغل زیادی بر اثر کرونا از دست رفت که نرخ بیکاری استان را افزایش داده است.

وی با ابراز امیدواری از اینکه امسال نرخ بیکاری استان با توجه به عادی شدن شرایط کار با کرونا کاهش پیدا کند افزود: اطلاع‌رسانی برای پرداخت تسهیلات کرونایی باید به جامعه داده شود که در عدم بیکاری نیز موثر خواهد بود.

استاندار کرمان با بیان اینکه در استان کرمان باید به اشتغال‌های خرد و خانگی اهمیت داده و شغل ایجاد شده باید ثبت سامانه شود گفت: از آنجا که از تعهد اشتغال استان عقب هستیم، دستگاه‌ها در ایجاد شغل باید تلاش کنند و به دستگاه‌هایی که احتمالاً کوتاهی‌هایی داشته‌اند تذکر داده شود.

وی با اشاره به اینکه از شرکت‌های اقتصادی بزرگ استان در ایجاد اشتغال استفاده کمی شده است بیان کرد: از محل میانگین حساب این شرکت‌ها در بانک‌های استان باید برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی بهرهگیری کرد.

زینی‌وند با عنوان اینکه ۲ هزار و ۲۴۵ دهیار در استان داریم که دفتر روستایی استان باید آنها را ملزم به تسهیلگری در حوزه اشتغال و پرداخت تسهیلات کند گفت: در استفاده از تسهیلات تبصره ۱۸ پرونده‌ها را تکمیل کنید تا به محض ابلاغ تسهیلات به بانک‌ها معرفی شوند.

وی با بیان اینکه رتبه پایین فضای کسب و کار استان به‌دلیل استعلامات و زمان بر بودن مجوزات است افزود: تمام دستگاه‌ها باید از طریق پنجره واحد اقتصادی در اسرع وقت پاسخ استعلامات را بدهند و بالا بودن زمان استعلامات هیچ توجیهی ندارد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه عدم تسلط مدیر یک مجموعه باعث افزایش زمان پاسخگویی به استعلامات می‌شود گفت: معطل ماندن مردم برای جواب استعلامات، هیچ توجیهی برای ما ندارد و مدیر مربوطه باید پاسخگو باشد.

چرا استان کرمان از برنامه تعهد اشتغال امسال خود عقب است؟
فقر مهارتی در بین جویندگان کار ؛ استان کرمان نیازمند نیروی کار ماهر است

وی با بیان اینکه فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان باید به روز شده و تمام فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان باید شناسایی و معرفی شوند افزود: یک سرمایه‌گذار از آن طرف دنیا باید بتواند با مراجعه به سایت دستگاه‌ها، فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان را با مستندات ببیند.

زینی‌وند با اشاره به اینکه شرکت‌های بزرگ اقتصادی که آزمون استخدامی دارند، باید افراد بیکار استان را جذب کنند نه اینکه افرادی که صاحب شغل هستند را مجدداً به‌کار بگیرند گفت: برای آزمون استخدامی این شرکت‌ها باید یک چارچوب تعریف شود تا گروه هدف اشتغال استان جذب کار شوند.

انتهای پیام/۵۱۱/ی

 




استاندار کرمان: معطل ماندن سرمایه گذاران برای جواب استعلام‌ها هیچ توجیهی ندارد

منبع:تسنــیم
? استاندار کرمان: معطل ماندن سرمایه گذاران برای جواب استعلام‌ها هیچ توجیهی ندارد