اختتامیه نخستین جشنواره فیلم مستند سلیمان سلامت برگزار شد

آیین اختتامیه نخستین جشنواره فیلم “سلیمان سلامت” با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، امام جمعه موقت تهران، وزیر بهداشت، استاندار کرمان، فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، رئیس علوم پزشکی کرمان و جمعی از مسئولین در کرمان برگزار شد. به گزارش فت فتو از کرمان امروز جمعه ۱۰ دی ماه آیین اختتامیه […]

آیین اختتامیه نخستین جشنواره فیلم “سلیمان سلامت” با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، امام جمعه موقت تهران، وزیر بهداشت، استاندار کرمان، فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، رئیس علوم پزشکی کرمان و جمعی از مسئولین در کرمان برگزار شد.

به گزارش فت فتو از کرمان امروز جمعه ۱۰ دی ماه آیین اختتامیه نخستین جشنواره فیلم مستند سلیمان سلامت با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، حجت‌الاسلام ابوترابی، امام جمعه موقت تهران، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان، وزیر بهداشت، استاندار کرمان، فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان، رئیس علوم پزشکی کرمان و جمعی از مسئولین در دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.

حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا با بیان اینکه بعضی از حوادث و رفتارها ذاتا ارزش است و در فطرت هر انسانی برای آن کار و حرکت ارزش قائل است، بیان کرد: کارهایی که مساعدت به هم نوع است ذاتشان قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه هر کاری که هدف آن کمک به انسان باشد دارای ارزش والایی است، تصریح کرد: به همین دلیل علم دین و علم پزشکی که هر دو در خدمت انسان هستند ارزشمند هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه در متون دینی انسان اهل بیت خدا دانسته شده است، افزود: از زاویه‌ای دیگر بحث فداکاری و جهاد هم در فرهنگ ملی و هم در فرهنگ دینی ارزش بالایی دارد و کادر درمان در این دو سال جهاد و فداکاری بزرگی به تصویر کشیدند و سند زنده آن عکس‌های شهیدانی است که امروز در کنار تصویر شهید سلیمانی عکسشان دیده می‌شود.

امام جمعه کرمان افزود: ضمن قدردانی از زحمات کادر درمان باید به هنرمندانی که آثاری برای به تصویر کشیدن بخشی از این اقدامات تلاش می‌کنند تبریک بگوییم.

علی زینی‌وند، استاندار کرمان نیز در این مراسم با تشکر از کادر درمان و اصحاب رسانه که تمام اقدامات آن‌ها را ثبت می‌کنند، گفت: ساختار مقابله با کرونا باقی خواهد ماند و ثبت این ساختار که در تاریخ ماندگار خواهد شد، کار ارزشمندی است.

استاندار کرمان با اشاره به وحدت و همبستگی مردم پس از شهادت شهید سلیمانی، بیان کرد: این همبستگی پس از شیوع ویروس کرونا و برای مواجهه با این ویروس تاثیر گذاشت و با توجه به تجربیات سردار سلیمانی در حوادث مختلفی مثل زلزله بم و غیره که به کمک مردم شتافت، در زمان کرونا نیز اگر او بود در بین مردم خدماتش بی‌نظیر بود.

وی با بیان اینکه کرمان در مقابله با کرونا سرآمد بود، افزود: در زمان پیک کرونا که تعداد بستری‌ها بسیار زیاد بود استان کرمان هیچ باری بر دوش کشور تحمیل نکرد و این به دلیل همبستگی مسئولین، مردم و کمک خیرین بود و امروز نیز به جهت واکسیناسیون، استان کرمان وضعیت خوبی دارد و امیدواریم کرمان همچنان پیشرو باشد.

انتهای پیام
اختتامیه نخستین جشنواره فیلم مستند سلیمان سلامت برگزار شد

منبع:خــبرگزاری بین المللی قــرآن
? اختتامیه نخستین جشنواره فیلم مستند سلیمان سلامت برگزار شد