اجرای طرح روستای نو فن در کرمان

مدیر توسعه کسب و کار صندوق کارآفرینی امید کشور: کرمان دومین استان در کشور، طرح روستای نو فن را اجرا می‌کند. به گزارش فت فتو، محمدصادق حسنی در رویداد هم اندیشی انتقال فناوری به روستا‌ها گفت: ۳۰ رسته فعالیت در کشور احصاء شده و در استان کرمان نخستین فراوانی مربوط به دام سبک و سنگین […]

مدیر توسعه کسب و کار صندوق کارآفرینی امید کشور: کرمان دومین استان در کشور، طرح روستای نو فن را اجرا می‌کند.

به گزارش فت فتو، محمدصادق حسنی در رویداد هم اندیشی انتقال فناوری به روستا‌ها گفت: ۳۰ رسته فعالیت در کشور احصاء شده و در استان کرمان نخستین فراوانی مربوط به دام سبک و سنگین و سپس فرش، کشت نهال و بذر، محصولات گلخانه ای، بوم گردی، صنایع دستی بوده که جزو اولویت‌های مشاغل استان در روستا‌ها است.

 

وی افزود: کرمان به عنوان دومین استان در کشور، طرح روستای نوفن را اجرا می‌کند وامسال همه دستگاه‌ها تکلیف دارند در زمینه دانش بنیان‌ها کمک کنند و در رویداد امروز باید نقش کاربردی برای سازمان‌ها تعیین شود و امیدواریم ما در صندوق به عنوان حلقه میانی و تسهیل کننده بتوانیم نقش ایفا کنیم.

 

حسنی با اشاره به تمرکز بر حمایت از کسب و کار‌های روستائی در سال‌های اخیر، عنوان کرد: در مجموع تلاش‌های صندوق در همه استان‌ها در چهار سال صندوق توسعه روستائی و عشایری، پرداخت ۳۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بوده که ۴۴ درصد از این تسهیلات به بخش کشاورزی اختصاص یافته که رقم قابل توجهی است و در استان کرمان این رقم بالای ۸۰ درصد و بیش از دو برابر میانگین کشور در بخش کشاورزی بوده است.

معاون اقتصادی استاندار در این همایش گفت: ضریب نفوذ دانش وفناوری در هر فعالیتی بهره وری است و اگر بخواهیم در این زمینه پیشرفتی داشته باشیم باید از فن روز استفاده کنیم.

وی عنوان کرد: اولین روستای فن آور قرار است در شهرستان سیرجان باشد و این طرح از این شهرستان آغاز خواهد شد و اولین اولویت ما در زمینه استفاده از شرکت‌های دانش بنیان کمک به بهبود وضعیت کشاورزی است.

 

 

دانلود

کد ویدیو
اجرای طرح روستای نو فن در کرمان

منبع: صـداوسیـما مرکز کرمان
? اجرای طرح روستای نو فن در کرمان