اجرای برنامه‌های فرهنگی به مردم واگذار شود

به گزارش گروه فرهنگ فت فتو، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی روز پنجشنبه در دیدار با نخبگان ایثارگر همدان با تأکید بر اینکه باید توانایی تولید شغل داشته باشیم و از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و کارآفرینان استفاده کنیم افزود: ما به دنبال تجمیع مشاغل هستیم یعنی با ایجاد شرکت‌های تعاونی و کارآفرینان شغل‌های دانش‌بنیان ایجاد کنیم تا […]

به گزارش گروه فرهنگ فت فتو، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی روز پنجشنبه در دیدار با نخبگان ایثارگر همدان با تأکید بر اینکه باید توانایی تولید شغل داشته باشیم و از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و کارآفرینان استفاده کنیم افزود: ما به دنبال تجمیع مشاغل هستیم یعنی با ایجاد شرکت‌های تعاونی و کارآفرینان شغل‌های دانش‌بنیان ایجاد کنیم تا علاوه بر ارزش‌افزوده مؤثر، زیرساخت‌های اقتصادی استان‌ها توسعه یابد.

وی درباره اشتغال خانواده‌های ایثارگر و سهمیه استخدامی و تبدیل وضعیت آنها نیز گفت: ۳۰۰ هزار نفر از جامعه ایثارگر در سامانه کاریابی برای اشتغال مراجعه کردند که ۳۳ هزار نفر از آنها فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد هستند که به‌تازگی مسئله استخدام حدود هفت هزار و ۵۰۰ نفر حل شده است.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره اینکه در سال گذشته کل استخدامی دولت ۶۷ هزار نفر بوده است و ما برای اشتغال ایثارگران باید به سمت اشتغال در بخش غیردولتی برویم ادامه داد: تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد از جویندگان کار، کارآفرین هستند و برخی با گرفتن وام‌های خوداشتغالی در سال‌های گذشته نه‌تنها شغلی ایجاد نکردند بلکه بدهکار هم شدند.

اجرای برنامه‌های فرهنگی به مردم واگذار شود

قاضی‌زاده هاشمی گفت: در حوزه فرهنگ تکیه‌گاه خود مردم هستند از جمله یادواره‌های شهدا که به صورت مردمی برگزار می‌شود و دستگاه‌های اجرایی به‌جای رقابت، کار را به مردم واگذار کنند و خود پشتیبان باشند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: امروز جبهه جنگ تغییر پیدا کرده و جبهه جنگ فرهنگی، اقتصادی و در عرصه‌های اجتماعی است و متناسب با آن باید چگونه زیستن را به جامعه ارائه کنیم.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: نقش سرآمدان جامعه ایثارگری همان کسانی که امروز وفادار، باورمند، توانمند، ظرفیت ساز و هدایت‌گر هستند از این زاویه پررنگ‌تر می‌شود.

وی افزود: مسئله ایثار تنها مربوط به گذشته نیست و امروز کسانی هستند که در میدان عمل به مردم کمک می‌کنند هر کسی که دانشمند برجسته، استاد علمی ممتاز، تاسیس کننده شرکت دانش‌بنیان باشد و یا با تشکیل گروه جهادی بر اساس یک باور الهی کمک داوطلبانه کند، یک ایثارگر است.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: ایثارگرانی که با توجه به نیاز زمان در عرصه اظهار و عمل هستند و این چیزی است که باید روایت کنیم.

وی مردمی سازی را رویکرد دولت عنوان کرد و ادامه داد: مردمی سازی به معنای نقش فعال دادن به مردم در حوزه تصمیم‌گیری، سیاست‌گذاری و اجرایی، چراکه دولت باید نقش پشتیبانی و تسریع‌کننده را داشته باشد.

انتهای پیام/
اجرای برنامه‌های فرهنگی به مردم واگذار شود

منبع:آنـــا
? اجرای برنامه‌های فرهنگی به مردم واگذار شود