۳۱۴ واحد صنفی متخلف در کرمان پلمب شد

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی استان کرمان، از اخطار و پلمب ۳۱۴ واحد صنفی از ابتدای سال‌جاری خبر داد و گفت که بیشترین علت اخطار و پلمپ واحدهای صنفی عدم حضور متصدی، تداخل صنفی، عدم معرفی مباشر، نداشتن و یا عدم تمدید پروانه‌ی کسب بوده است. به گزارش فت فتو؛ سرهنگ احمد شمس‌الدینی با […]

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی استان کرمان، از اخطار و پلمب ۳۱۴ واحد صنفی از ابتدای سال‌جاری خبر داد و گفت که بیشترین علت اخطار و پلمپ واحدهای صنفی عدم حضور متصدی، تداخل صنفی، عدم معرفی مباشر، نداشتن و یا عدم تمدید پروانه‌ی کسب بوده است.

به گزارش فت فتو؛ سرهنگ احمد شمس‌الدینی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از چهار هزار و ۱۰۰ واحد صنفی بازدید شده است، بیان کرد: «این آمار در چهار ماهه‌ی اول سال‌جاری به عدد سه‌هزار و ۸۱۷ مورد رسیده است».

 وی ادامه داد: «در سال گذشته، به ۲۵ هزار و ۱۲۶ واحد صنفی در خصوص عدم رعایت قوانین و ضوابط صنفی تذکر داده شده است که این رقم در چهار ماهه‌ی اول امسال دو هزار و ۸۱۵ مورد بوده است».

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی همچنین از اعلام اخطار به یک هزار ۷۳۹ واحد صنفی در سال گذشته خبر داد و افزود: «این آمار در چهار ماهه‌ی اول امسال یک‌هزار و ۳۹۱ مورد بوده است».

وی آمار پلمپ واحدهای صنفی سال گذشته را سه‌هزار و ۲۶۳ مورد اعلام کرد و ادامه داد: «این آمار در چهار ماهه‌ی اول امسال ۳۱۴ مورد بوده و بیشترین علت اخطار و پلمب واحدهای صنفی به دلیل عدم حضور متصدی، تداخل صنفی، عدم معرفی مباشر، نداشتن و یا عدم تمدید پروانه‌ی کسب بوده است».

شمس‌الدینی همچنین در خصوص انتخاب نام برای واحدهای صنفی گفت: «اسامی که واحدهای صنفی انتخاب می‌کنند باید ابتدا از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تایید شوند و سپس اداره نظارت بر اماکن عمومی نیز بر تابلوی نهایی برای نصب نظارت می‌کند تا مطابق با نامه‌ی تایید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد».

وی خاطرنشان کرد: «طبق ابلاغیه‌ی وزارت ارشاد اسلامی، اسامی واحدهای صنفی باید حداکثر ۷۰ درصد کلمات فارسی و ۳۰ درصد کلمات انگلیسی باشد و در نهایت اسم تایید شده بدون کم و کسری بر روی تابلو اجرا شود».منبع:بــرنا
?
۳۱۴ واحد صنفی متخلف در کرمان پلمب شد