۶۰ مجمع قرآنی «هر مجمع، یک شهید» در کرمان راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ۶۰ مجمع قرآنی تحت عنوان «هر مجمع؛ یک شهید» نیز در مدارس غیردولتی راه‌اندازی می‌شود. به گزارش سرویس فرهنگی پایگاه خبری نذیر کرمان؛ رضا رضایی، یکشنبه (۱۲ آذر) در رویداد قرآنی آوای آسمانی «هم‌نوای قرآن، هم‌صدای غزه» که به طور همزمان در ۱۰ هزار مدرسه با حضور دانش‌آموزان […]

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ۶۰ مجمع قرآنی تحت عنوان «هر مجمع؛ یک شهید» نیز در مدارس غیردولتی راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش سرویس فرهنگی پایگاه خبری نذیر کرمان؛ رضا رضایی، یکشنبه (۱۲ آذر) در رویداد قرآنی آوای آسمانی «هم‌نوای قرآن، هم‌صدای غزه» که به طور همزمان در ۱۰ هزار مدرسه با حضور دانش‌آموزان مدارس غیردولتی و هیئت امنایی در حسینیه ثارالله برگزار شد؛ گفت: این رویداد امروز در ۷۶۰ مدرسه استان برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان افزود: امروز ۶۰ مجمع قرآنی تحت عنوان «هر مجمع؛ یک شهید» نیز در مدارس غیردولتی راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه بر خلاف تصور عده‌ای؛ مدارس غیردولتی تافته جدابافته از آموزش و پرورش نیستند؛ اظهار کرد: همه مدارس اعم از دولتی و غیردولتی باید قوانین و مقررات آموزش و پرورش را بپذیرند.

رضایی خاطرنشان کرد: دانش آموزان در ۱۳ آبان امسال حماسه ای آفریدند که دشمن فکر نکند نسل امروز با آرمان‌های انقلاب ناآشنا است.

وی اعلام کرد: در ۲۲ آذرماه جاری یادواره ۱۳۰ شهید دانش‌آموزی را در جیرفت برگزار می کنیم که این شهدا به سن تکلیف نرسیدند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان خاطرنشان کرد: شما دانش‌آموزان وارث کسانی هستید که از دوران دفاع مقدس جنگیدند و مجروح و جانباز شدند اما نگذاشتند وجبی از خاک کشور دچار مشکل شود.

وی در پایان اعلام کرد: چهارشنبه‌های امام رضایی در همه مدارس برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام مهدی عرب‌پور، رئیس ستاد اقامه نماز استان کرمان هم در این آئین بر توجه دانش‌آموزان به نماز، تلاوت قرآن و اهل بیت تاکید و بیان کرد: همین امر امروز در غزه موتور جنگ اسرائیل را از کار انداخته و او هر چه می‌زند به مقصد نمی‌رسند.

وی خاطرنشان کرد: پیروزی از آن کسانی است که در صراط مستقیم هستند و عَلَم صراط مستقیم با اهل بیت است.

در این آئین از فاطمه حلما سلیمانی دانش‌آموز کلاس سوم دبستان و حافظ کل قرآن کریم از مدرسه غیردولتی راه شهدا تجلیل شد.

انتهای خبر/ طهماسبی

منبع: شبستان
 
۶۰ مجمع قرآنی «هر مجمع، یک شهید» در کرمان راه‌اندازی می‌شود

منبع:آرمـان
? ۶۰ مجمع قرآنی «هر مجمع، یک شهید» در کرمان راه‌اندازی می‌شود