۲۳ تیر اولین رویداد «استان آپ» در کرمان برگزار می‌شود

۲۳ تیر اولین رویداد “استان آپ” در کرمان برگزار می‌شود که علاقه مندان تا ۱۵ تیر فرصت دارند در سامانه “غزال” صندوق نوآوری و شکوفایی ثبت نام کنند.     به گزارش فت فتو؛ مصطفی بغدادی، مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی امروز در نشست خبری در کرمان گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی برای […]

۲۳ تیر اولین رویداد “استان آپ” در کرمان برگزار می‌شود که علاقه مندان تا ۱۵ تیر فرصت دارند در سامانه “غزال” صندوق نوآوری و شکوفایی ثبت نام کنند.
 

 

به گزارش فت فتو؛ مصطفی بغدادی، مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی امروز در نشست خبری در کرمان گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی برای حمایت از موسسات دانش بنیان مصوب سال ۸۹ شکل گرفته و در زمینه حمایت از تجاری سازی اختراعات و ایده ها، وظیفه اصلی ما تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان یا اکوسیستم نوآوری کشور بود و در حال حاضر بخش بزرگی از این اکوسیستم، مجموعه‌های صاحب نوآوری هستند و تلاش می‌کنیم خدمات صندوق را به مجموعه‌های دیگر برسانیم.

وی افزود: ۶۲ صندوق پژوهش و فناوری در کشور داریم و تقریبا همه استان‌ها و دانشگاه‌های مادر صندوق دارند، صندوق‌های خاص ایجاد شده و محدودیتی برای ارائه خدمات به دانش بنیان‌ها و همچنین فعالیت‌های نوآورانه و فناورانه ندارند.

بغدادی تاکید کرد: یکی از بستر‌های ارائه خدمات به شرکت‌های دانش بنیان، برگزاری دوشنبه‌های استارتاپی از پارسال در کشور است و تاکنون ۲۶ رویداد را برگزار کرده ایم و میزبان بیش از ۲۰۰ تیم بوده ایم.

مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی بیان کرد: می‌گوییم رویداد‌ها باید به قصد جذب سرمایه گذار برگزار شود و در دوشنبه‌های استارتاپی تاکنون نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان جذب سرمایه گذاری داشته ایم و نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان در حال مذاکره است.

وی افزود: دوشنبه‌های استارتاپی برای طرح‌هایی است که شتابدهی را تمام کرده اند، محصول و سابقه فروش دارند و نیازمند جذب سرمایه هستند.

بغدادی با اشاره به تجربه یک سال گذشته برای همرسانی‌ها گفت: ۳۸ درصد از تیم‌های استارتاپی خارج از تهران بودند و در این زمینه رویداد “استان آپ” قرار است خدمات دوشنبه‌های استارتاپی و پیوند را به استان‌ها بیاورد و برای جذب سرمایه کمک کند و هم اینکه به تیم‌های لایه پایین‌تر خدمات شتابدهی ارائه کند تا به شتاب دهنده‌ها متصل شوند.

وی بیان کرد: توانمندسازی تیم‌ها مسئله مهمی برای ماست تا بتوانند داشته‌های خود را به خوبی ارائه بدهند.

مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه ۲۳ تیرماه جاری اولین رویداد استانی استان آپ در کرمان برگزار می‌شود، گفت: استارتاپ‌ها و متقاضیان تا ۱۵ تیرماه جاری فرصت ثبت نام دارند و دعوت می‌کنیم سرمایه گذاران و شرکت‌های صنعتی بزرگ که دنبال طرح‌های نوآورانه هستند، در این رویداد حضور یابند که با ایده‌های خلاقانه‌ای مواجه می‌شوند.

انتهای پیام/امیرمنبع:آرمان
? ۲۳ تیر اولین رویداد «استان آپ» در کرمان برگزار می‌شود