۲۰ شهرستان کرمان در وضعیت پرخطر قزمز کرونایی است

کرمان _ فت فتو_ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: ۲۰ مورد از ۲۳ شهرستان استان در وضعیت پر خطر قرمز کرونایی قرار دارند. به گزارش فت فتو، محمد صادق بصیریان روز شنبه در ستاد کرونای استان کرمان با بیان اینکه در استان کرمان شهرستان آبی و زرد نداریم افزود: ارزوئیه، بافت، بردسیر، […]

کرمان _ فت فتو_ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: ۲۰ مورد از ۲۳ شهرستان استان در وضعیت پر خطر قرمز کرونایی قرار دارند.

به گزارش فت فتو، محمد صادق بصیریان روز شنبه در ستاد کرونای استان کرمان با بیان اینکه در استان کرمان شهرستان آبی و زرد نداریم افزود: ارزوئیه، بافت، بردسیر، بم، جیرفت، رابر، راور، رفسنجان، رودبارجنوب، ریگان، زرند، سیرجان، شهربابک، فاریاب، قلعه گنج، کرمان، کوهبنان، کهنوج، منوجان و نرماشیر در وضعیت پرخطر قرمز کرونایی هستند.

به گفته وی شهرستان‌های انار، عنبرآباد و فهرج در وضعیت نارنجی قرار دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه رنگ بندی دلالت بر شکنندگی، شدت و گسترش شیوع کرونا دارد گفت: با توجه به مصوبات ستاد ملی باید عزم ملی برای مقابله با کرونا به وجود بیاید و همه شخصیت‌های حقوقی و حقیقی فعال باشند. 

وی با اشاره به اعلام تعطیلی از روز دوشنبه هفته جاری تا شنبه هفته آینده در کشور بیان داشت: محدودیت‌ تردد به هیچ وجه نباید نقض شود. 

بصیریان خاطرنشان کرد: معوقات کادر درمانی و بهداشتی حتماً باید پرداخت شود و ترمیم کادر درمان و بهداشت باید از طرق مختلف صورت بگیرد.

فرمانده انتظامی استان کرمان نیز در این نشست با اشاره اینکه مهمترین عامل انتشار ویروس کرونا دورهمی های خانوادگی است افزود: باید برای این مهم تدبیری اندیشیده شود و دورهمی ها را با تذکر کم کرد.

سردار عبدالرضا ناظری با اشاره به اینکه ورودی روستاها در این تعطیلات باسد مسدود شود و اجازه تردد خودروهای غیربومی به این مناطق را نداشته باشیم گفت: برای نظارت بر کار صنوف و اعمال محدودیت‌ها آمادگی داریم. 

وی گفت: آمادگی داریم تیم‌های پلیس اقتصادی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گیرد تا با متخلفان توزیع داروی خارج از شبکه برخورد شود. 

فرمانده نیروی انتظامی استان کرمان تاکید کرد: محورهای ورودی و خروجی استان باید با جدیت و با همرایی نیروهای بسیجی مسدود کنیم تا این ویروس مهار شود. منبع:ایرنـا
? ۲۰ شهرستان کرمان در وضعیت پرخطر قزمز کرونایی است