۱۹ هزار نفر با تسهیلات صندوق کارآفرینی امید کرمان صاحب شغل شدند

کرمان – فت فتو – مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان گفت: این صندوق در دولت یازدهم و دوازدهم موفق به پرداخت تسهیلات به ۱۹ هزار نفر در قالب ۲۴ هزار و ۸۱۲ فقره پرونده شده است. به گزارش‌ فت فتو، یوسف پورواجد روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار افزود: صندوق کارآفرینی امید […]

کرمان – فت فتو – مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان گفت: این صندوق در دولت یازدهم و دوازدهم موفق به پرداخت تسهیلات به ۱۹ هزار نفر در قالب ۲۴ هزار و ۸۱۲ فقره پرونده شده است.

به گزارش‌ فت فتو، یوسف پورواجد روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار افزود: صندوق کارآفرینی امید استان کرمان در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و تاکیدات دولت در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در هفت سال خدمت دولت تدبیر و امید اقدام به پرداخت  ۲۴ هزار و ۸۱۲ فقره انواع تسهیلات قرض‌الحسنه به میزان ۴۱۹ میلیارد تومان پرداخت کرده که برای ۲۴ هزار و ۸۱۲ نفر اشتغال ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: تسهیلات تولید – اشتغال به سه بخش صنعت، خدمات و کشاورزی تقسیم شده که سهم بخش صنعت از این تسهیلات شامل ۲ هزار و ۸۵۶ طرح با چهار هزار و ۲۸۴  فرصت شغلی، بخش کشاورزی را سه هزار و ۱۱۷ طرح با چهار هزار و ۶۷۶ فرصت شغلی و  بخش خدمات با هفت هزار ۳۱۷ طرح با ۱۰هزار و ۹۷۶ فرصت شغلی بیشترین میزان اشتغال را به خود اختصاص داده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان یادآور شد: در حوزه تسهیلات و رفع ضرورت‌های زندگی که شامل تسهیلات ازدواج، درمان و سایر بخش‌ها است ۱۱هزار و ۲۳۶  فقره وام با اعتباری بالغ بر ۶۸ میلیارد تومان پرداخت شده است.

استمهال وام به تولیدکنندگان در شرایط کرونا

وی با اشاره به تاثیر شیوع ویروس کرونا بر مشاغل  گفت: در شرایط سخت کرونایی به سر می‌بریم بسیاری از دریافت کنندگان تسهیلات این صندوق درخواست‌ استمهال می‌دهند که در ۲ سال اخیر ۲ نوبت استمهال انجام شده و یک نوبت دیگر تا پایان مرداد انجام می‌شود.

مدیر صندوق کارآفرینی استان کرمان تصریح کرد: بخش عمده تسهیلات اشتغالزایی به حوزه‌های گردشگری، ورزشگاه‌ها و بوم‌گردی‌ها پرداخت و از سوی دیگر بیشترین آسیب را از کرونا دیده‌اند نیز چندین نوبت استمهال به آن‌ها داده شده است .

پورواجد با اشاره به اینکه رسالت اصلی صندوق کارآفرینی امید اشتغالزایی است و اگر بخواهیم اشتغال حفظ شود باید آن‌ها را حمایت کنیم گفت: در شرایط کرونا از دل تهدید برای بخشی از کارگاه‌های خیاطی با تغییر کاربری فرصت ایجاد کرده‌ایم و آن‌ها را به سمت تولید ماسک سوق داده‌ایم.

پرداخت بیش از یکهزار تسهیلات روستایی در استان کرمان

وی با اشاره به اینکه صندوق کارآفرینی استان کرمان رتبه سوم کشور در بخش پرداخت تسهیلات روستایی به خود اختصاص داده است تصریح کرد: در حوزه تسهیلات روستایی از ابتدای سال ۹۷ تاکنون در کرمان یکهزار و ۳۴۵ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۲۸ میلیارد تومان پرداخت و ۲هزار و ۱۰۱ فرصت شغلی ایجاد شده است و تا پایان شهریور میزان پرداختی در حوزه تسهیلات روستایی به ۱۶۸ میلیارد تومان خواهد رسید.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان با اشاره اینکه سقف تسهیلات بخش کشاورزی در این استان تکمیل شده اما در حوزه خدمات، گردشگری و صنعت در حال پرداخت است گفت: عمده فعالیت، صندوق کارآفرینی امید در حوزه تسهیلات خرد و اشتغال روستایی است زیرا سپرده گذاری فردی ندارد و در حوزه تجهیز منابع استان کرمان رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

اعلام آمادگی صندوق کارآفرینی امید کرمان برای انعقاد تفاهم نامه با صنایع و معادن

پورواجد با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید استان کرمان آمادگی دارد در راستای رسالت‌های اجتماعی شرکت‌ها و صنایع و معادن برای اشتغال جوانان و حوزه‌های کم برخودار تفاهم‌نامه منعقد کنیم ادامه داد: هر عددی را که در صندوق به عنوان سپرده‌گذاری بگذارند و صندوق همان عدد را تسهیلات با بهره چهار درصد پرداخت می‌کند .

راه‌اندازی بزرگترین فروشگاه محصولات مشاغل خانگی و روستایی در کرمان

وی از راه‌اندازی بزرگترین فروشگاه محصولات مشاغل خانگی و روستایی با عنوان ‘سی سی’  در پارک شهید کرمان تا پایان مردادماه جاری خبرداد و گفت: فروشگاه ‘سی سی’ یعنی یک محصول در ۳۰ استان و محصول ۳۰ استان در یک استان به فروش می‌رسد و بعد از تهران دومین استان در راه‌اندازی فروشگاه هستیم.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کرمان با بیان اینکه بخشی از فروشگاه برای آموزش‌های بازار کار برای غرفه داران در نظر گرفته است  خاطرنشان کرد: این فروشگاه پنج سال در اختیار صندوق قرار می‌گیرد و بعد از آن به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

پرداخت ۷۹۰ فقره تسهیلات در پنج ماهه امسال

پورواجد با اشاره به اینکه صندوق کارآفرینی امید در قالب تفاهم‌نامه با  سازمان زندان‌ها  ۲۰۹ فقره تسهیلات به مبلغ سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان پرداخت کرده است گفت: همچنین در قالب تفاهم‌نامه با بنیاد برکت ۲۰۵ فقره تسهیلات به مبلغ ۹ میلیارد تومان و در حوزه ورزش و جوانان ۶۶ فقره تسهیلات به مبلغ ۶ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه سفر ریاست جمهوری یکهزار و ۱۳۰ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان که پنج میلیارد تومان در حوزه اشتغال و پنج میلیارد تومان در حوزه تسهیلات ضروری پرداخت شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان گفت: در سالجاری ۷۹۰ فقره تسهیلات در حوزه‌های  کشاورزی، خدمات و صنعت به مبلغ  ۲۲ میلیارد تومان که در این راستا ۹۸۰ فرصت شغلی ایجاد شده است.

پورواجد با اشاره به اینکه در سال گذشته یک هزار و ۳۵ تسهیلات به مبلغ ۷۰ میلیارد تومان پرداخت شده است خاطرنشان کرد: با همکاری بسیج، کمیته امداد و بهزیستی، پرداخت تسهیلات در قالب صندوق های خرد محلی  داریم که تنها تضمین این تسهیلات، سفته است.منبع:ایرنـا
? ۱۹ هزار نفر با تسهیلات صندوق کارآفرینی امید کرمان صاحب شغل شدند