۱۴ محکوم به قصاص در کرمان ‌از اعدام رهایی یافتند‌

به گزارش نذیر کرمان از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی در جلسه شورای قضایی استان کرمان که به میزبانی معاونت توسعه حل اختلاف استان برگزار شد، اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون ۴۲هزار و ۹۸۷ فقره پرونده با صلح و سازش مختومه شده است. وی افزود: از ابتدای سال تاکنون ۱۵۳ هزار و ۱۵۵ فقره […]

به گزارش نذیر کرمان از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی در جلسه شورای قضایی استان کرمان که به میزبانی معاونت توسعه حل اختلاف استان برگزار شد، اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون ۴۲هزار و ۹۸۷ فقره پرونده با صلح و سازش مختومه شده است.

وی افزود: از ابتدای سال تاکنون ۱۵۳ هزار و ۱۵۵ فقره پرونده در شورا‌های حل اختلاف مورد رسیدگی قرار گرفته است.

حمیدی بیان کرد:باتوجه به تصویب قانون جدید شورا‌های حل اختلاف، ضرورت دارد تمامی مدیران قضایی تدابیر لازم را جهت اجرایی شدن این قانون در استان کرمان اتخاذ کنند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه ۴۱ درصد پرونده‌های شورا‌های حل اختلاف در کرمان منتهی به صلح و سازش شده است، گفت: از ابتدای سال ۱۴ محکوم به قصاص با رضایت اولیای دم رهایی یافته اند.

حمیدی اعلام کرد:مقدمات راه اندازی دادگاه‌های صلح در استان کرمان فراهم شده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بر ساماندهی موسسات داوری، میانجیگری و هیئت‌های صلح در استان کرمان از سوی معاونت توسعه حل اختلاف تاکید کرد و گفت:بایستی موضوع ارتقای کیفیت رسیدگی‌ها در داوری‌ها در دستور کار قرار گیرد، زیرا نقش داوری و میانجیگری در جلوگیری از ورود پرونده‌ها به دادگستری موثر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک انتصاب ابراهیمی به عنوان معاون جدید توسعه حل اختلاف، از زحمات تقی زاده، معاون سابق و همچنین هاشمی، سرپرست معاونت توسعه حل اختلاف قدردانی کرد و افزود:از زحمات قضات، اعضا و دبیران شورا‌های حل اختلاف در سراسر استان کرمان تشکر و قدردانی می‌کنیم.

معاون توسعه حل اختلاف استان کرمان نیز در تشریح عملکرد هشت ماهه شورا‌های حل اختلاف استان گفت:اگر مردم دعاوی خود را با صلح و سازش خاتمه دهند از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری خواهد کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد امیر ابراهیمی ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های معاون سابق توسعه حل اختلاف و اعضا و دبیران شورا‌های سراسر استان، اظهار کرد: در حال حاضر یکصد و بیست قاضی بصورت پاره وقت و تمام وقت و همچنین یک هزار و ۲۸۴نفر به عنوان اعضا و دبیران در شعب شورا‌های حل اختلاف مشغول به خدمت به مردم هستند.

وی متوسط زمان رسیدگی پرونده‌ها در شورا‌های حل اختلاف را ۳۱ روز اعلام کرد و افزود:در حال حاضر نرخ رسیدگی به پرونده‌ها ۹۹درصد است که امیدواریم در آینده نزدیک این درصد را به بالای ۱۰۰ درصد برسانیم.

ابراهیمی خاطرنشان کرد:از ابتدای سال جاری ۲ هزار و ۱۷۶ فقره پرونده در شعب حل اختلاف زندان منتهی به صلح و سازش شده است و ۶۴۴ مددجو باصلح و سازش از زندان‌های استان کرمان آزاد شده اند.

وی بیان کرد:در حال حاضر ۴۹۷ صلح یار در قالب ۴۳ هیئت صلح در حال فعالیت هستند و از ابتدای سال موفق به مختومه شدن یک هزار و ۷۸۴پرونده شده اند.

معاون توسعه حل اختلاف استان کرمان مجموع پذیرفته شدگان آزمون داوری را در استان کرمان ۲۲۸ اعلام کرد و گفت:از هفته گذشته صدور ابلاغ‌های داوری آغاز شده است و برای ۹ نفر تاکنون ابلاغ داوری صادر شده است.

وی به آخرین وضعیت آزمون جذب میانجیگری در استان اشاره کرد و بیان کرد:در مجموع ۱۸۲ نفر در این آزمون پذیرفته شده اند.

معاون توسعه حل اختلاف استان کرمان اعلام کرد: ۹۲ درصد اوراق قضایی در شورا‌های حل اختلاف بصورت الکترونیک ابلاغ می‌شوند.

در پایان جمعی از مدیران کل سازمان‌های تابعه قوه قضاییه به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

انتهای پیام/
۱۴ محکوم به قصاص در کرمان ‌از اعدام رهایی یافتند‌

منبع: تسنــیم
? ۱۴ محکوم به قصاص در کرمان ‌از اعدام رهایی یافتند‌