۱۰ اثر باستانی، تاریخی و فرهنگی کرمان ثبت ملی شد

کرمان – مدیرکل میراث‌فرهنگی استان کرمان از ثبت ۱۰ اثر باستانی، تاریخی و فرهنگی این استان در فهرست آثار ملی کشور خبر داد. به گزارش فت فتو به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی استان کرمان، فریدون فعالی با اشاره به ثبت ملی ۱۰ اثر باستانی، تاریخی و فرهنگی کرمان اظهار کرد: این آثار شامل […]

کرمان – مدیرکل میراث‌فرهنگی استان کرمان از ثبت ۱۰ اثر باستانی، تاریخی و فرهنگی این استان در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.

به گزارش فت فتو به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی استان کرمان، فریدون فعالی با اشاره به ثبت ملی ۱۰ اثر باستانی، تاریخی و فرهنگی کرمان اظهار کرد: این آثار شامل قلعه طبق، تپه خانم، تپه میثم‌آباد، تپه پاتلی، تپه حسن‌آباد شهرستان عنبرآباد، خانه قراچه‌داغی شهر کرمان، برج سلورد شهرستان بردسیر، تیمچه علی‌خان شهرستان کوهبنان، حمام کران و مسجد اعظم شهرستان سیرجان می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان افزود: محوطه باستانی میثم‌آباد در حوزه شهرستان عنبرآباد که به دوره مس و سنگ بر می‌گردد از قدیمی‌ترین آثار مذکور به شمار می‌رود.

وی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مد نظر این اداره کل ثبت آثار تاریخی، فرهنگی و طبیعی در فهرست آثار ملی و سپس در فهرست میراث جهانی (یونسکو) است.

کد خبر ۵۲۷۸۱۷۱منبع:مــهر
? ۱۰ اثر باستانی، تاریخی و فرهنگی کرمان ثبت ملی شد