یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در سیرجان افتتاح شد

نذیر کرمان/کرمان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: در نمایشگاه سراسری، صنایع دستی ۳۱ استان کشور در ۲۰۰ غرفه عرضه شده که ۱۲۰ غرفه آن متعلق به هنرمندان مختلف کشور و مابقی متعلق به هنرمندان استان کرمان است. سعید شاهرخی شامگاه ۱۴ آذرماه در آئین افتتاح یازدهمین نمایشگاه سراسری […]

نذیر کرمان/کرمان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: در نمایشگاه سراسری، صنایع دستی ۳۱ استان کشور در ۲۰۰ غرفه عرضه شده که ۱۲۰ غرفه آن متعلق به هنرمندان مختلف کشور و مابقی متعلق به هنرمندان استان کرمان است.

سعید شاهرخی شامگاه ۱۴ آذرماه در آئین افتتاح یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در سیرجان، مبنا و اساس تولید صنایع دستی را رفع نیازهای بشر دانست و اظهار کرد: امروز صنایع دستی همه زوایای زندگی ما را پوشش می‌دهد.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه، صنایع دستی ۳۱ استان کشور در ۲۰۰ غرفه عرضه شده که ۱۲۰ غرفه آن متعلق به هنرمندان مختلف کشور و مابقی متعلق به هنرمندان استان کرمان است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان بیان کرد: امسال برای اولین بار نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی کرمان در یکی از شهرستان‌های استان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: براساس سیاست جدید اداره‌کل میراث‌فرهنگی مبنی بر تمرکززدایی و تقویت شهرستان‌های دارای ظرفیت صنایع‌دستی در تلاشیم این نمایشگاه را در شهرستان‌های مختلف استان برگزار کنیم.

شاهرخی ادامه داد: امسال نیز با توجه به علاقمندی و درخواست مسئولان سیرجان، این نمایشگاه در این شهرستان برگزار می‌شود.

او بیان کرد: در سال‌های آینده استان‌هایی که علاقمند هستند میزبانی این نمایشگاه را برعهده گیرند می‌توانند درخواست خود را به معاونت صنایع‌دستی استان کرمان ارسال کنند.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان بیان کرد: علاقمندان می‌توانند از ساعت  ۱۵ تا ۲۱ آذرماه از پانزدهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی استان کرمان در شهرستان سیرجان بازدید کنند.

به گزارش نذیر کرمان، علی بیگ زاده معاون استاندار کرمان نیز در این آئین گفت: صنایع دستی گویای هوش و استعداد ذاتی مردم ایران است. در هر نقطه استان کرمان صنایع دستی مختص به خود دارند.

وی راه‌اندازی موزه‌های دائم مردم شناسی، بیمه هنرمندان صنایع دستی، تسهیلات راه‌اندازی کارگاه‌های صنایع دستی و ارتقاء شاخص‌های شهر جهانی گلیم و فراهم کردن زمینه صادرات صنایع دستی را از جمله درخواست‌های استان از معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برشمرد.

انتهای پیام
یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در سیرجان افتتاح شد

منبع: ایـسنا
? یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در سیرجان افتتاح شد