گرت بیل: «ایرانی‌ها» بازیکنان خطرناکی هستند

به گزارش خبرنگار اعزامی آنا از دوحه،  گرت بیل در نشست خبری قبل از بازی با ایران  درباره اینکه فردا می‌تواند رکورد بیشترین بازی ملی برای کشورش – ۱۱۰ بازی – را ثبت کند و این مساله چقدر برای او ویژه است گفت: موضوع مربوط به بازی ملی را در نظر نگرفته‌ام و به آن […]

به گزارش خبرنگار اعزامی آنا از دوحه،  گرت بیل در نشست خبری قبل از بازی با ایران  درباره اینکه فردا می‌تواند رکورد بیشترین بازی ملی برای کشورش – ۱۱۰ بازی – را ثبت کند و این مساله چقدر برای او ویژه است گفت: موضوع مربوط به بازی ملی را در نظر نگرفته‌ام و به آن فکر نمی‌کنم. به بازی فکر می‌کنم. باعث افتخار من است که بیشترین بازی ملی را ثبت می‌کنم. فکر می‌کنم موضوع مهم‌تر کسب پیروزی است و به این موضوع فکر می‌کنم.

کاپیتان تیم ملی فوتبال ولز درباره بازی با ایران و اینکه آیا مهدی طارمی می‌تواند به سطح فنی او برسد، گفت: با توجه به چیزی که متوجه شدم، بازی مشکلی مقابل ایران خواهیم داشت. ایران خوب است. به همین دلیل در جام جهانی هستند. فکر می‌کنم ایران مدافعان و مهاجمان خوبی دارد و کاری که می‌کنیم این است که به قوای خودمان تکیه کنیم. آن‌ها بازیکنان خطرناکی هستند و سعی می‌کنیم آن‌ها را کنترل کنیم.

وی درباره گلزنی مقابل آمریکا و اینکه فکر می‌کند گل او در جام جهانی در کجا قرار دارد؟ گفت: فکر می‌کنم یکی از لحظات بزرگ من بود. نمی‌دانم فرصتی باشد که روی آن تمرکز کنم یا نه. یک هفته خوب برای تیم‌مان خواهد بود. همه باور داریم که فرقی نمی‌کند چه کسی گل بزند و برای ما مهم این است که چطور بازی کنیم.

گرت بیل درباره ممنوعیت استفاده از بازوبند “وان لاو” گفت: ما راضی نبودیم که نتوانستیم این بازوبند را ببندیم. فکر می‌کنم مردم گفتند که باید این بازوبند را به بازو می‌بستیم، ولی ما در همان حال اینجا هستیم و از این مساله پشتیبانی می‌کنیم. بازی می‌کنیم و اگر بازوبند را نبندیم، به این معنی نیست که به آن فکر نمی‌کنیم. ما دنبال آگاهی مردم هستیم. اگر نتوانیم روی فوتبال تمرکز کنیم، از ما انتقاد می‌شود که چرا روی فوتبال تمرکز نکرده‌ایم. تلاش می‌کنیم که از این مساله پشتیبانی کنیم.

بیل درباره اینکه چقدر فکر می‌کند تیمش مقابل ایران شکست خورده به پیروزی برسد؟ گفت: فکر می‌کنم که ایران نتیجه مناسبی را مقابل انگلستان نگرفت، ولی اوضاع همیشه تغییر می‌کند. ما هم جلوی آمریکا در نیمه اول خوب نبودیم، اما بهتر شدیم. بازیکنان ایران بازیکنان خطرناکی هستند و الان هم دنبال دلیلی برای برد هستند و طبیعتا در بازی تلاش می‌کنند که به پیروزی برسند. بازی سختی است و چشم به راه بازی هستیم و امیدوارم در حد توان خودمان بازی کنیم و برنامه خودمان را دنبال کنیم.

کاپیتان تیم ملی ولز درباره اینکه او و هم تیمی‌هایش می‌خواهند الهام بخش نسل بعدی باشند و آیا او می‌خواهد معلمان اجازه دهند که دانش آموزان ساعت ۱۰ صبح بازی را ببینند؟ گفت: بله! من اگر معلم بودم اجازه می‌دادم. این یک زمان تاریخی برای ولز و ماست که در جام جهانی هستیم. برخی از مدارس و والدین و کودکان علاقه‌مند هستند که کودکان فوتبال را ببیند و خیلی‌ها می‌خواهند کودکان را به خانه ببرند یا در مدارس نگاه کنند. خیلی درس‌های تاریخی ایجاد می‌شود و هم از تماشای بازی لذت می‌بریم. تلاش می‌کنیم که در صدر جدول گروه قرار گیریم. می‌خواهید چیزی درباره انگلستان بگویم، اما ترجیح می‌دهم که روی بازی با ایران تمرکز کنیم.

بیل درباره علاقه خود به بازی گلف و اینکه آیا برای این رشته دلتنگ نیست؟ گفت: بله! شما به بازی گلف اشاره کردید. مطمئنم شوخی کردید. به گلف علاقه دارم. به فوتبال هم علاقه دارم. عجیب و غریب نیست که یک نفر به دو رشته علاقه داشته باشد.

کاپیتان تیم ملی ولز درباره اینکه آیا به احتمال صعود با تفاضل گل فکر می‌کند؟ اظهار داشت: ایران علاقه‌مند است که در یک موقعیت قوی‌تر قرار بگیرد. آیا بحث اختلاف گل مطرح می‌شود؟ بله! ممکن است. هر دو تیم می‌خواهند گل بزنند و بازی را ببرند. مطمئنم بازی جالب و سرگرم کننده‌ای خواهد بود. ایران تیم خوبی است، ولی به دنبال این خواهیم بود که تا حد ممکن گل بزنیم.

وی درباره اینکه تیم ملی ولز که تا به حال در گلزنی خوب نبوده، آیا فردا در گلزنی موفق خواهد بود؟ گفت: طبیعتا اگر بتوانیم گل‌های بیشتری بزنیم خیلی بهتر خواهد بود. اینقدر هم راحت نیست. باید خوب بازی کنیم و بازی را به نتیجه برسانیم. گاهی اوقات تیم‌ها آنقدر هم علاقه‌مند به گلزنی نیستند. امیدوارم فردا گل‌های بیشتری بزنیم. نمی‌توانیم به بازی ۶ بر ۲ انگلیس مقابل ایران نگاه کنیم. اگر به این موضوع نگاه کنیم اشتباه کرده‌ایم. مطمئنم بازی سخت، هیجان انگیز و سرگرم‌کننده‌ای خواهد بود.

کاپیتان تیم ملی ولز درباره تمرین تیمش در گرما گفت: با توجه به اولین بازی خودمان، دیرتر تمرین می‌کردیم، چون شروع بازی با آمریکا هم دیرتر بود. هوا گرم است، اما آن قدر‌ها هم گرم نیست. موقع تمرین لازم است فیزیکی‌تر ظاهر شویم و طبیعتا سخت‌تر است. ما یک برنامه داریم و تغذیه و مقدار آبی که می‌نوشیم مشخص است. اگر با برنامه عمل کنیم، با گرما و رطوبت به نحو مناسب برخورد می‌کنیم.

او درباره احساسش درباره بازی ۹۰ دقیقه‌ای بعد از مدت‌ها گفت: مدتی طول کشید که پاهایم را مقابل آمریکا حس کنم. ما حرفه‌ای هستیم و حداکثر تلاش خودمان را می‌کنیم که به حالت عادی برگردیم و حتی ۱۲۰ دقیقه بازی کنیم. همه کسانی که در تیم ما هستند برای بازی بعدی آماده هستند و استراحت لازم را داشتند و باید بگویم که قبلا هم به این ترتیب بازی کرده‌ایم. اگر چه شاید در حالت ایده‌آل عمل نکنیم.

بیل درباره اینکه گفته بود جو آلن مانند کسی است که از جهنم برگشته، اما اگر او بتواند بازی کند چقدر تفاوت رقم می‌زند و چقدر وفاداری را نشان می‌دهد؟ گفت: جو یک بازیکن عالی است، ولی همه اعتباری که باید را دریافت نمی‌کند. در جهتی عمل کردیم که در انتخاب ما باشد. او یک انتخاب برای ماست و در گروهی هستیم که امیدواریم به ما کمک کند. اگر او از ابتدا بازی کند، مطمئنا بهترین بازی را در میدان نشان می‌دهد. فکر می‌کنم بار‌ها نشان داده که چه نقش بزرگی در تیم دارد.

انتهای پیام/
گرت بیل: «ایرانی‌ها» بازیکنان خطرناکی هستند

منبع:آنـــا
? گرت بیل: «ایرانی‌ها» بازیکنان خطرناکی هستند