کرمان سیاه، روزهای سیاه تری در پیش دارد

فت فتو/کرمان کرونا در نیمه اول هفته جاری ۱۱۵ نفر را در استان کرمان به کام مرگ کشاند. به گزارش خبرنگار فت فتو، روز شنبه ۱۶ مردادماه جاری براساس آمار رسمی اعلام شده از سوی دانشگاه های علوم پزشکی استان کرمان ۲۶ نفر، یک شنبه ۳۲ نفر، دوشنبه ۳۰ و سه شنبه ۲۷ نفر در […]

فت فتو/کرمان کرونا در نیمه اول هفته جاری ۱۱۵ نفر را در استان کرمان به کام مرگ کشاند.

به گزارش خبرنگار فت فتو، روز شنبه ۱۶ مردادماه جاری براساس آمار رسمی اعلام شده از سوی دانشگاه های علوم پزشکی استان کرمان ۲۶ نفر، یک شنبه ۳۲ نفر، دوشنبه ۳۰ و سه شنبه ۲۷ نفر در استان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

طبق گفته سازمان بهداشت جهانی، شمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید۱۹ احتمالا دو تا سه برابر بیشتر از گزارش های رسمی ارائه شده است حال نگاهی به تعداد فوتی های استان کرمان در هفته جاری می اندازیم.

حال خودتان آمار واقعی مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا در این چند روز در استان کرمان را تخمین بزنید.

دکتر “حسین صافی زاده”معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان درباره اینکه آیا تعداد فوتی ها در استان در هفته آینده همچنان زیاد خواهد بود؟ به فت فتو می گوید: متاسفانه تا زمانی که موارد بستری بالا باشد، مرگ و میر هم بالا خواهد بود و ممکن است در روزهای پیش رو آمار فوتی ها از ۳۰ نفر هم بالاتر رود.

وی ادامه داد: طبق تجربه به دنبال افزایش بستری ها با کمی تاخیر مرگ ها افزایش می یابد و حتی با کاهش موارد بستری با تاخیر یک تا دو هفته ای مرگ و میر کاهش می یابد. 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در مورد تاثیر مراسم عزاداری بر شیوع بیماری کووید ۱۹ نیز گفت: میزان فوتی ها و ابتلا تابع رعایت شیوه نامه های بهداشتی است و اگر رعایت کامل صورت بگیرد، امیدواریم که با افزایش موارد مواجه نشویم ولی با عدم رعایت شیوه نامه ها و برپایی مراسم پر ازدحام و بدون رعایت فاصله اجتماعی و … با افزایش موارد ابتلا روبه رو خواهیم شد.

وی با بیان اینکه تا ۱۹ مردادماه ۱۰۴ هزار و ۴۸ نفر در استان کرمان دو نوبت واکسن کرونا خود را دریافت کرده اند، درباره واکسیناسیون خانم های باردار گفت: خانم های باردار با مشاوره پزشک و مراقب سلامت می توانند واکسن کرونا تزریق کنند.

انتهای پیاممنبع:ایـسنا
? کرمان سیاه، روزهای سیاه تری در پیش دارد