کرمان دیار سیدالشهدای محور مقاومت در تاسوعای حسینی رخت عزا بر تن دارد

کرمان – فت فتو – همزمان با تاسوعای حسینی، شهر کرمان غرق در ماتم و اندوه است و شیفتگان و ارادتمندان اهل بیت (ع) در غم شهادت سقای دشت کربلا رخت عزا بر تن دارند. به گزارش فت فتو، مردم متدین و ولایی کرمان از نخستین ساعت‌های صبح امروز با توجه به‌شیوع ویروس کرونا با رعایت شیوه […]

کرمان – فت فتو – همزمان با تاسوعای حسینی، شهر کرمان غرق در ماتم و اندوه است و شیفتگان و ارادتمندان اهل بیت (ع) در غم شهادت سقای دشت کربلا رخت عزا بر تن دارند.

به گزارش فت فتو، مردم متدین و ولایی کرمان از نخستین ساعت‌های صبح امروز با توجه به‌شیوع ویروس کرونا با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، با حضور در اماکن و محوطه‌های روباز در حال عزاداری در تاسوعای حسینی هستند.

گلزار شهدای کرمان امروز در تاسوعای حسینی شاهد عزاداری و ماتم ساکنان این دیار در روز تاسوعا بود.

نوای یا حسین(ع)‌ و یا ابوالفضل العباس(ع) در فضای گلزار شهدای کرمان طنین انداز شد و بیرق‌های سیاه و نمادهای عزا در نقاط مختلف به‌ویژه سر درِ‌مغازه‌ها و منازل به‌چشم می‌خورد.

با توجه به‌ممنوعیت برپایی ایستگاه‌های صلواتی، برخی از مردم برخلاف سُنت همه ساله به‌جای مواد غذایی و خوراکی، اقدام به‌توزیع اقلام و بسته‌های فرهنگی می‌کنند.

امروز چهارشنبه مصادف با تاسوعا، به‌حضرت ابوالفضل عباس(ع)، علمدار دشت کربلا اختصاص دارد.

حضرت عباس ابن علی با کنیه «ابوالفضل» و «ابوفاضل» و لقب‌های قمربنی هاشم، سقا، صاحب لواء الحسین، علمدار، ابوالقِربه، عبدصالح و باب‌الحوایج، فرزند امیرالمومنین امام علی(ع) و ام‌البنین در چهارم شعبان سال ۲۶ هجری قمری در مدینه منوره متولد شد.

آن حضرت در مکتب امام علی(ع) و برادرانش امام حسن و امام حسین(ع) تربیت یافت و در واقعه عاشورا به‌عنوان فرمانده و پرچمدار سپاه امام حسین(ع) و سقای خیمه‌های اطفال و اهل ‌بیت امام حضور داشت.

حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) در واقعه کربلا همراه امام حسین(ع) و یاران باوفایش بود و در روز عاشورا به علت بستن آب بر روی امام و یاران ایشان از سوی دشمن؛ تصمیم گرفته شد تا برای آوردن آب به فرات برود، مشک‌ها را برداشت و چون به کنار فرات رسید یاران ابن زیاد به وی حمله کردند و ایشان را مظلومانه به شهادت رساندند.
کرمان دیار سیدالشهدای محور مقاومت در تاسوعای حسینی رخت عزا بر تن دارد

منبع:ایرنـا
? کرمان دیار سیدالشهدای محور مقاومت در تاسوعای حسینی رخت عزا بر تن دارد