کرمانی ها در شام غریبان کاروان حسینی اشک ماتم ریختند

کرمان – فت فتو – عاشقان و عزاداران حسینی شامگاه پنجشنبه دهم محرم به یاد غربت کاروان کربلا به سوگ نشستند و با روشن کردن شمع به یاد غم های یادگاران خاندان پیامبر (ص) اشک ماتم ریختند. به گزارش فت فتو، مردم مومن و ولایتمدار سراسر استان کرمان در شامگاه عاشورای حسینی و اسارت خاندان پیامبر […]

کرمان – فت فتو – عاشقان و عزاداران حسینی شامگاه پنجشنبه دهم محرم به یاد غربت کاروان کربلا به سوگ نشستند و با روشن کردن شمع به یاد غم های یادگاران خاندان پیامبر (ص) اشک ماتم ریختند.

به گزارش فت فتو، مردم مومن و ولایتمدار سراسر استان کرمان در شامگاه عاشورای حسینی و اسارت خاندان پیامبر اکرم (ص) به نوحه سرایی و عزاداری پرداختند.

آیین شام غریبان شهدای دشت کربلا با حضور دسته ها و هیأت های عزاداری در فضای باز با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در کرمان برگزار شد.

اقشار مختلف مردم کرمان بویژه جوانان و نوجوانان با وجود شرایط کرونایی، با روشن کردن شمع و مرثیه سرایی اندوه و غم خود را در تاریکی شب غربت و مظلومیت اهل بیت (ع) نشان دادند.

حضور مردم در مسجد صاحب الزمان (ع)، گلزار شهدای کرمان و جوار مزار سپهبد شهید سردار سلیمانی بیشتر به چشم می خورد که با نوحه سرایی و روضه خوانی مداحان  همراه بود.

اهدای نذورات و بسته های سلامت به مردم از دیگر جلوه های شام غریبان در دیار سردار دلها محسوب می شد.

دوستداران امامت و ولایت در پایان شام غریبان و دهه اول ماه محرم با نشان دادن ارادت خود به ساحت امام حسین(ع) و یاران باوفایش، ثابت کردند که شور و خروش حسینی همچنان در دلهای امت عزادار دیار کریمان زنده و جاری است.
کرمانی ها در شام غریبان کاروان حسینی اشک ماتم ریختند

منبع:ایرنـا
? کرمانی ها در شام غریبان کاروان حسینی اشک ماتم ریختند