چه دلایلی سناریوی امپراتوری‌دورغ رسانه‌ها را رسوا کرد؟

پایگاه خبری «نذیر کرمان» با حضور دو تن از کارشناسان مسائل سیاسی به بررسی علت شکست امپراتوری دروغین رسانه‌‌ای دشمن در اتفاقات سال گذشته پرداخته است. به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه خبری «نذیر کرمان»؛ نزدیک به چهل سال است  از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد و همواره، شاهد انواع دسیسه‌ها و اقدامات خباثت‌آمیز که […]

پایگاه خبری «نذیر کرمان» با حضور دو تن از کارشناسان مسائل سیاسی به بررسی علت شکست امپراتوری دروغین رسانه‌‌ای دشمن در اتفاقات سال گذشته پرداخته است.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه خبری «نذیر کرمان»؛ نزدیک به چهل سال است  از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد و همواره، شاهد انواع دسیسه‌ها و اقدامات خباثت‌آمیز که در آن نقش صهیونیست و عمال نفوذی داخلی و خارجی آن مشهود بوده ، هستیم و هر چند صباحی یک‌بار این موارد تکرار می‌شوند از فتنه کوی دانشگاه گرفته تا مرگ دختر کُردی که بازیچه سناریوی از پیش طراحی شده بود.

بعد از فتنه بنزینی در سال گذشته نیز به بهانه مرگ «مهسا امینی» اغتشاشاتی در سطح کشور رخ داد که در این عرصه مردم با رویکرد انقلابی خود به دفاع از انقلاب، نظام و ولایت پرداختند و اقدامات و نقشه‌های دشمنان را خنثی کردند.

با توجه به فعالیت متعدد دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران پایگاه خبری «نذیر کرمان» در میزگرد تخصصی به بررسی عوامل دشمنی استکبار جهانی و رژیم جعلی صهیونیستی پرداخته که مشروح این گزارش را می‌خوانید.


نذیر کرمان: علت دشمنی، استکبار جهانی و ایادی آنان علیه جمهوری اسلامی چیست؟

مهدی تقوی رفسنجانی در خصوص این سئوال عنوان کرد: برای پاسخ به این سوال ابتدا باید در ماهیت انقلاب اسلامی و تغییری که در معادلات سیاسی  و ساختار نظام جهانی ایجاد کرد اندیشه کرد، در حقیقت دشمنی استکبار جهانی و ایادی آن با جمهوری اسلامی ایران به ایدئولوژی انقلاب ایران و مخاطراتی که متعاقب گسترش فرهنگ اسلامی با قرائت شیعی نصیب نظام سلطه شده است، برمی‌گردد.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: تردیدی نیست یکی از اصلی‌ترین شعارهای انقلاب اسلامی نفی هژمونی شرق و غرب و به چالش کشیدن ساختار نظام دوقطبی بود که در شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی تجلی پیدا کرد و توانست حقیقت این شعار را با فروریختن پایه‌های نظام مارکسیسم و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به جهان اثبات کند.

وی تأکید کرد: این رویداد بزرگ تاثیر خود را بر بخش دوم شعار مذکور دوچندان کرد و انقلاب اسلامی با صدور اندیشه‌های اسلام ناب محمدی و نمایان ساختن تعارضات فکری و عملی نظام سرمایه‌داری به تبیین اصول و پایه‌های اسلام آمریکایی که از سوی نظام سلطه به‌عنوان آلترناتیو اسلام اصیل در حال رواج بود پرداخت و علی‌رغم نابرابری آشکار رسانه‌ای توانست حقیقت پشت پرده نظام لیبرال دموکراسی و ایدئولوژی سرمایه‌داری را برملا سازد.

تقوی ادامه داد: انقلاب اسلامی همزمان با اقدام سلبی فوق در نفی‌ایدئولوژی‌های شرق و غرب یک اقدام ایجابی بی‌مانند را به ثمر رسانده و در ارائه یک آلترناتیو(جایگزینی سیاسی یک حزب بر حزب حاکم) به ملت‌های جهان در طول سال‌های پس از انقلاب موفق عمل کرده است، ارائه یک مدل حکومتی دینی موفق برای اولین بار آن هم در اوج حاکمیت سکولاریسم با افق تمدنی و دستیابی به قله‌های پیشرفت و ترقی توأم با عدالت، انسانیت، کرامت، معنویت و احیای تمدن نوین اسلامی برای دنیای استکبار که شاهد رشد تمدن اسلامی با محوریت جمهوری اسلامی ایران و افول تمدن غرب با محوریت ایالات متحده آمریکا است قابل تحمل نخواهد بود.

این سخنان به کرات در نظریه‌های تئوریسین‌های برجسته غربی تصریحاٌ و تلویحاٌ آمده و با اعلام هشدار به سیاستمداران و حاکمان نظام سرمایه‌داری از آن ابراز نگرانی شده است.

تکیه بر اصول اسلام ناب محمدی انقلاب را از خطرات عبور داده است

احمد قربانی نیز در این زمینه اظهار کرد: یکی از مؤلفه‌های مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تکیه بر اصول اسلام ناب محمدی است و آنچه که در طول دهه‌های اخیر از عمر بابرکت انقلاب اسلامی باعث پیروزی کشور عزیزمان در برابر دسیسه‌ها و فتنه‌های مختلف شده است تکیه بر همین اصول است.

وی افزود: تکیه بر اصول انقلاب باعث شده که کشور ما در حال حاضر به عنوان محور مهم و تاثیرگذار در منطقه و حتی در دنیا خود را معرفی کند و یکی از مؤثرترین کشورها در تحولات جهانی باشیم و قطعاً این اثرگذاری در تحولات و حرکت کشورهای محور مقاومت حول محور جمهوری اسلامی به سوی نظم جدید جهانی که از مدت‌ها قبل کلید خورده است و به جهت اینکه در نظم جدید جهانی دیگر آمریکا و سایر کشورهای ابرقدرت حرفی برای گفتن نخواهند داشت همه این مسائل باعث دشمنی روزافزون دنیای استکبار با جمهوری اسلامی ایران شده است.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: در کنار مباحث مطرح شده، مسائل قدرت دفاعی و دستاوردهای علمی، فنآوری، دانش‌بنیان، دستاوردهای، حوزه موشکی و پهپادی از جمله مسائلی است که به مذاق دشمنان این مرز و بوم خوش نیامده و نخواهد آمد و دشمنی‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.

نذیر کرمان: چرا لابی آمریکایی صهیونیستی در مقاطع مختلف علیه کشورمان اقدامات متعددی انجام می‌دهند؟

قربانی در پاسخ به این سئوال عنوان کرد: بررسی جریان‌های فکری و سیاسی دنیا نشان می‌دهد که امروزه دنیای اسلام در مقابل دنیای کفر و استکبار دو جریان اصلی و تاثیرگذار در تحولات سیاسی است.

وی ادامه داد: قطعاً با نفوذ و رشد روزافزون اسلام و تکثیر مسلمانان در سطح جهان دنیای استکبار برای تقابل با این ظرفیت باید از تمام توان و ظرفیت خود استفاده کند بنابراین  همدستی اسلام ستیزانی چون آمریکا و رژیم صهیونسیتی و برخی کشورهای مرتجع عربی منطقه در تقابل با اسلام در این راستا است و نظر به اینکه کشور جمهوری اسلامی ایران به عنوان ام‌القرای جهان اسلام شناخته شده لابی صهیونیستی و آمریکا با تاثیرگذاری زیادی که در تحولات جهانی دارد همیشه ایران را در تقابل با خود می‌بیند.

کارشناس مسائل سیاسی تأکید کرد:  اتحاد جهان اسلام و تشکیل و تجهیز جبهه مقاومت که اخیراً دنیای کفر و استکبار را به زانو درآورده است از دید لابی صهیونیسم و آمریکایی‌ها با هدایت مستقیم جمهوری اسلامی ایران اتفاق افتاده است و این امر مهم‌ترین دلیل برای توطئه‌های این لابی علیه جمهوری اسلامی ایران است.

دشمنی و خصومت مستمر دنیای استکبار در آمریکا تبلور یافته است

مهدی تقوی رفسنجانی با بیان اینکه پاسخ به این سوال در پاسخ سوال اول نهفته است و به نوعی ادامه همان مباحث است، در واقع آنچه که گفته شد به ریشه‌های فکری دشمنی و خصومت مستمر دنیای استکبار که امروزه در ایالات متحده آمریکا و هم‌پیمانان او تجلی پیدا کرده است و روزگاری هم در شوروی و به طور کلی بلوک شرق تبلور یافته بود می‌پردازد، اما در اینجا بحث اقدامات عملی همان جریان سلطه که با گذشت زمان روز به روز خود را بیشتر در سرآشیبی زوال و سقوط می‌بیند، می‌باشد.

وی ادامه داد: به‌هرحال دستگاه امنیتی اطلاعاتی نظام سلطه با رصد اوضاع جهان و با پالس‌های مکرری که از اتاق فکر خود مبنی بر قریب‌الوقوع بودن، پیشرفت جهان اسلام و ظرفیت‌های رو به رشد آن دریافت می‌کند لاجرم درپی تدارک عملیات روانی، سایبری، اقتصادی و نظامی علیه کشورهای اسلامی به‌ویژه جمهوری اسلامی ایران به عنوان پیش‌قراول نهضت تمدن‌ساز اسلامی در جهان خواهد بود.

نذیر کرمان: سال گذشته شاهد وقوع اغتشاشات در سطح کشور به بهانه مرگ مهسا امینی بودیم؛ اقدامات انقلابی ملت ایران در برابر رویکرد خصمانه دشمن را در این عرصه چگونه ارزیابی می‌کنید؟

مهدی تقوی رفسنجانی عنوان کرد:  یکی از اقدامات عملی دشمن در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران ایجاد اغتشاش و درگیر کردن کشور با مسائل امنیتی برای متوقف کردن حرکت شتابان انقلاب به سمت مراحل پایانی دستیابی به قله است.

وی ادامه داد: جریان آمریکایی_صهیونیستی و به تعبیر صحیح‌تر صهیونیسم بین‌الملل به طور کل و لابی صهیونیستی دولت ایالات متحده آمریکا به طور خاص در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در هر دهه از عمر این انقلاب با طراحی نقشه‌ها و توطئه‌های گوناگون از قطع رابطه سیاسی با دولت انقلابی و اعمال فشارهای اقتصادی در قالب تحریم گرفته تا توسل به تهاجم فرهنگی و فعال کردن ناتوی فرهنگی علیه ملت ایران همچنین ترورهای کور توسط منافقین و دست آخر تهدیدات نظامی پوچ سعی داشته به نحوی از انحاء با سنگ‌اندازی در مسیر پرشتاب پیشرفت و اعتلای نظام اسلامی اهداف شوم خود را عملی سازند.

کارشناس و تحلیل‌گر مسائل سیاسی اذعان کرد: می‌توان به سیاهه اقدامات خباثت آمیز دشمن علیه جمهوری اسلامی، کلیدزدن انقلاب‌های مخملی در قالب جنبش سبز در بحبوحه انتخابات،  راه انداختن جنبش‌های اعتراضی با موج‌سواری بر بستری از نارضایتی‌های اقتصادی همچون غائله بنزینی۹۸ اشاره کرد.

وی افزود: هیچکدام از این حربه‌ها در سالیان گذشته آن گونه که دشمن انتظار بهره‌برداری از آن به منظور مستأصل کردن نظام و تکمیل پروژه براندازی داشته محقق نشده است، بنابراین در یک اقدام تاکتیکی و با مطالعات اجتماعی گسترده بر پایه همان سبک مبارزه قبل و با ایجاد فشارهای اجتماعی علیه حکومت اما بر بستری از فتنه فرهنگی تحت لوای حقوق زنان در ایران با شعار زن زندگی آزادی به صحنه آمد.

دشمنان فتنه‌ای همچون پیراهن عثمان را دوباره زنده کردند

تقوی اذعان کرد: بهانه این اقدام همانا تمرکز بر گشت ارشاد نیروی انتظامی که مورد انتقاد بخشی از جامعه ایران بود قرار گرفت و بدینوسیله پروژه اغتشاشات با روایت‌سازی اول دشمن که از فرصت تأخیر در روایت صحیح توسط جمهوری اسلامی استفاده شد، جنبه عملی به خود گرفت و  با پیراهن عثمان کردن مرگ یک دختر کُرد از میان اهل سنت که_به نظرم همگی با انتخاب قبلی و به صورت حساب شده بوده است_سعی در وادار کردن نظام به عقب‌نشینی از یکی از نمادهای فرهنگی حکومت دینی یعنی حجاب کند.

تحلیل‌گر مسائل سیاسی اذعان کرد: دشمن به زعم اینکه با کشف حجاب اولین سنگر حکومت دینی در ایران را و به دنبال آن سنگرهای بعدی را که همانا ترویج فساد و فحشا در جامعه به بهانه آزادی زن بود فتح خواهد کرد اما نقیصه روایت متأخر از مرگ مهسا امینی و آگاهی هر چند دیرهنگام مردم ایران و سایر کشورها و حتی دولت‌هایی که تحت تاثیر این روایت دروغین دشمن واقع شده بودند توانست پروژه شوم و خصمانه آنان را برملا و توطئه دشمنان خارجی و حرکت های توام با فریب دنباله های داخلی را خنثی سازد.

دشمن که تصورش از این همه هیاهوی رسانه ای زنده نگه داشتن آتش فتنه و اعتراضات مردمی در کشور بود با عدم همراهی مردم با جریان فتنه و آگاهی بسیاری از جوانان فریب خورده از مکائد شیطانی دشمن بار دیگر سیلی محکمی از این ملت حماسه ساز و سترگ دریافت کرد تا بار دیگر ضدانقلاب افسرده تر از گذشته این بار هم به شکست مفتضحانه خود در جنگ تمام عیار علیه ملت قهرمان ایران اعتراف کنند.

اقدامات ملت انقلابی ایران در تقابل با فتنه زن زندگی آزادی

احمد قربانی در پاسخ به این سؤال عنوان کرد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی یکی از شاخص‌هایی که کشور ما را از بحران‌های مختلف در برهه‌های حساس عبور داده است بصیرت بالا و نافذ ملت بزرگ ایران بوده است.

وی افزود: حضرت آقا در باب اهمیت بصیرت می‌فرمایند که بصیرت قطب نماست، بصیرت راه را به ما نشان می‌دهد، ما اثر بصیرت ملت بزرگ ایران را در مقاطع مختلف در طول ۴۵ سال عمر بابرکت انقلاب اسلامی به وضوح دیده و به همه دنیا نیز ثابت کرده‌ایم، یکی از مقاطع که ملت با بصیرت ایران کشور را از فتنه گذر دادند فتنه سال ۱۴۰۱ با عنوان زن زندگی ،آزادی بود.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: ملت ایران به فرهنگ شهید و شهادت غیرت و حساسیت ویژه‌ای دارندف بنابراین  در جریان حوادث سال گذشته ریختن خون شهدای مظلومی چون آرمان علی‌وردی و شهید عجمیان و… باعث به جوش آمدن خون ملت با بصیرت ایران شد و با حضور در صحنه‌های حساس انقلاب چون ۱۳آبان ، دهه مقاومت سالگرد شهادت شهید سلیمانی عزیز و ۲۲بهمن باز هم بساط فتنه منافقین و فتنه‌گران را از کشور اسلامی ایران جمع کردند.

نذیر کرمان: اقدامات دشمنان در عرصه رسانه‌ای در سال گذشته را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ چرا که شاهد شکست امپراتوری رسانه‌ای دروغین دشمنان در اغتشاشات سال گذشته بودیم.

احمد قربانی در پاسخ به آخرین سئوال اظهار کرد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای جنگ و تقابل استکبار جهانی با دنیای اسلام و محوریت ایران اسلامی جنگی ترکیبی است، سلاح و تجهیزات در میدان این نبرد رسانه و فضای مجازی است.

وی ادامه داد: دشمنان ما در حوزه رسانه و فضای مجازی ظرفیت‌های بسیار بزرگ و به‌روزی را در اختیار دارند و افراد مجرب و کاربران آموزش دیده و خبره در این فعالیت می‌کنند، اما نکته مهم این است که چرا با وجود این همه تجهیزات پیشرفته و ظرفیت بالای دشمن در حوزه جنگ شناختی باز هم این دشمن بود که در مقابل ما تسلیم شد و شکست را پذیرفت؟ که پاسخ  آن روشن است.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: مقام معظم رهبری بعد از اتفاقات سال گذشته فرمودند که من در ذهن خودم به طراحی نقشه و برنامه‌ریزی دشمن برای ایجاد فتنه سال گذشته در کشورمان آفرین گفتم اما آنچه که باعث شکست دشمن شد این بود که باز هم محاسبه دشمن غلط و اشتباه بود و دشمن ملت ایران را هنوز نشناخته است، چرا که ملت بزرگ ایران پای ارزش‌ها و آرمان‌های شهیدان و نظام مقدس جمهوری اسلامی مانده و این برگ برنده‌ای است که همیشه باعث پیروزی کشور و شکست دشمنان شده است.

جنگ نابرابر رسانه‌ای اغتشاشات سال گذشته را رقم زد

مهدی تقوی رفسنجانی در ادامه افزود: نکته‌ای که در قسمت قبل عرایضم آمد اشاره به جنگ نابرابر رسانه‌ای در سال‌های اخیر به‌ویژه در اغتشاشات پارسال بود، به‌هرحال باید پذیرفت که غول‌های رسانه‌ای جهان در اختیار لابی صهیونیستی است که یکی از مؤلفه‌های اساسی قدرت نرم در جهان امروز را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد:  اما این اقدام خباثت آمیز دشمن_که رهبری انقلاب نیز آن را یک اقدام قابل تمجید ولی ناشی از محاسبه غلط دانستند_با تدبیر و واکنش مناسب از سوی مجموعه نظام و با بصیرت ملت فهیم ایران ره به جایی نبرد چرا که رهبر معظم انقلاب با روشن کردن چراغ تبیین به عنوان کلید حل مسائل و عقیم گذاشتن فتنه‌های دشمن اجازه بهره‌برداری آنان از مشکلات موجود کشور را ندادند.

تلحلیل‌گر مسائل سیاسی افزود: در اختیار داشتن مدیریت فضای مجازی در جهان توسط دشمن و غفلت مسؤلان فرهنگی در سالیان اخیر به‌ویژه در دوران کرونا و سوءاستفاده دشمن از بستر رسانه‌های مجازی که کانون فعالیت‌های ضدفرهنگی دشمن علیه جوانان بوده است، راه را برای این اقدامات ناجوانمردانه علیه ملت و نظام اسلامی ایران هموار نمود.

هوشیاری لازم است زیرا دشمن دست از تلاش بر نمی‌دارد

مهدی تقوی رفسنجانی اذعان کرد: به‌هرحال اگرچه با درایت رهبری جامعه و هوشمندی مسؤلان نظام و همراهی دلسوزانه مردم این فتنه نیز به مانند فتنه‌های گذشته از سر ملت ایران عبور کرد و امپراتوری رسانه‌ای دشمن با همه توان و بضاعت خود نتوانست از این پروژه سنگین طرفی ببندد اما جا دارد مسؤلان و نخبگان جامعه با تدقیق در زوایای مختلف اتفاقات گذشته با نگاه آسیب شناسانه به بررسی نقاط قوت و ضعف سیستم باهدف مقابله موثر با اقدامات آتی دشمن که یقینا ادامه خواهد داشت.

وی در پایان خاطر نشان کرد: به مصاف دشمن عنود و کینه‌توز رفته و  رصد و پایش نقشه‌های جبهه استکبار را تا پیروزی کامل حق علیه باطل ادامه دهند و بدانند که به وعده الهی نصرت و پیروزی مؤمنان نزدیک است.

انتهای خبر/ طهماسبی
 
چه دلایلی سناریوی امپراتوری‌دورغ رسانه‌ها را رسوا کرد؟

منبع:آرمـان
? چه دلایلی سناریوی امپراتوری‌دورغ رسانه‌ها را رسوا کرد؟