چهار شهرستان استان کرمان وضعیت نارنجی دارند

به گزارش فت فتو کرمان محمدصادق بصیری،  جانشین استاندار کرمان در ستاد استانی مقابله با کرونا در گفتگو با رسانه ها درباره آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان کرمان عنوان کرد: طبق اعلام سامانه رسمی وزارت بهداشت فت فتو چهارم کرونا از غرب کشور به سرعت در حال شیوع است و شش مرکز استان […]

به گزارش فت فتو کرمان محمدصادق بصیری،  جانشین استاندار کرمان در ستاد استانی مقابله با کرونا در گفتگو با رسانه ها درباره آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان کرمان عنوان کرد: طبق اعلام سامانه رسمی وزارت بهداشت فت فتو چهارم کرونا از غرب کشور به سرعت در حال شیوع است و شش مرکز استان از جمله کرمان از روز گذشته ۱۶ فروردین ماه در وضعیت نارنجی قرار گرفتند.

وی افزود: رفسنجان، شهربابک، سیرجان و کرمان چهار شهرستان وضعیت نارنجی در استان هستند ضمن آنکه ۱۵ شهرستان در وضعیت زرد و تنها شهرستان‌های رابر، عنبرآباد، فاریاب و فهرج در شرایط آبی قرار دارند.

بصیری با تاکید بر اینکه در مقابله با کرونا، پیشگیری اهمیت بسیاری دارد اظهار داشت: باید پروتکل های بهداشتی از سوی مردم همچنان رعایت شود، ضمن آنکه استفاده از ماسک تا حدی فرهنگ شده و جلوی بسیاری از سرماخوردگی ها و بیماری های تنفسی را گرفته است، اما مسئله مهمتر رعایت فاصله اجتماعی است.

جانشین استاندار در ستاد استانی مقابله با کرونا مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا حکم قانون را دارد و تخطی از قانون جرم است ادامه داد: برای مقابله با کرونا مسئولیت اجتماعی و انسانی داریم و آحاد مردم باید به آن توجه کنند.

وی به طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها اشاره کرد و ابراز داشت: براساس این طرح الزامات قانونی در وضعیت های رنگ بندی در تردد، کسب و کار، آموزش و مراسم مشخص شده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان عنوان کرد: ورود و خروج به شهرهای نارنجی کنترل می شود و ورود پلاک های غیربومی به شهر کرمان، سیرجان، رفسنجان و شهربابک ممنوع است و متخلفان شامل جریمه ۵۰۰ هزار تومانی در هر ۲۴ میشوند.

بصیری گفت: تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد در تمام شهرهای استان ممنوع است و کاهش حضور تا یک سوم ( یک سوم دورکاری و یک سوم حضور) کارکنان دستگاه‌های ارائه دهنده خدمات ضروری و مرتبط با خدمات اساسی در محل کار با تشخیص بالاترین مقام مسئول دستگاه و کاهش حضور کارکنان سایر دستگاه‌ها به میزان یک دوم باید صورت گیرد.

 منبع:مــوج
? چهار شهرستان استان کرمان وضعیت نارنجی دارند