پیشنهاد راه‌اندازی معاونت فرش در میراث‌فرهنگی

فردای‌‌کرمان ـ گروه اقتصاد: معاون اقتصادی استاندار کرمان در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با موضوع مسائل صنعت فرش گفت:«یکی از مشکلاتی که فعالان این صنعت مطرح می‌کنند این است که فرش کرمان متولی و صاحب ندارد». امیر حسن‌زاده افزود:«میراث‌فرهنگی و وزارت صنعت و بخش خصوصی فعالیت‌هایی انجام می‌دهند اما ما به دنبال ایجاد […]

فردای‌‌کرمان ـ گروه اقتصاد: معاون اقتصادی استاندار کرمان در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با موضوع مسائل صنعت فرش گفت:«یکی از مشکلاتی که فعالان این صنعت مطرح می‌کنند این است که فرش کرمان متولی و صاحب ندارد».

امیر حسن‌زاده افزود:«میراث‌فرهنگی و وزارت صنعت و بخش خصوصی فعالیت‌هایی انجام می‌دهند اما ما به دنبال ایجاد معاونت فرش در میراث‌فرهنگی هستیم و نامۀ آن هم برای ارسال به ریاست‌جمهوری آماده شده است».

وی با بیان اینکه مدیر مرکز ملی فرش چهار سال منصوب شده ولی یک بار به کرمان نیامده است،اظهار کرد:«شش سال است نمایشگاه فرش در کرمان برگزار نشده است».

وی تاکید کرد:«مشکلات فرش بسیار جدی است و حتی فرش ماشینی هم با چالش مواجه شده است. کاشانی‌ها دستگاه‌های دست دوم به افغانی‌ها فروختند و آن‌ها هم کار تولید فرش ماشینی را شروع کردند».

به گزارش خبرنگار نذیر کرمان،وی در بخش دیگری از اظهاراتش در این جلسه که ۳۰ شهریورماه برگزار شد،بیان کرد:«در کشورهایی مثل چین و هند هم برای فرش دستباف امکاناتی فراهم شده و در حال تولید هستند».

وی اضافه کرد:«تولید فرش فرصتی شغلی با کمترین هزینۀ راه‌اندازی است و طبیعی است که مورد توجه این کشورها قرار بگیرد».

حسن‌زاده همچنین یکی از مشکلات فرش را مارکتینگ سنتی آن ذکر کرد و ادامه داد:«یکی دیگر از چالش‌ها بیمۀ بافندگان است که تامین اجتماعی افراد جدید را بیمه نمی‌کند و پیشنهاد بیمۀ روستایی را می‌دهند که از آن استقبال چندانی نمی‌شود».

وی بر برگزاری رویدادهای مرتبط با فرش در استان نیز تاکید کرد./ الف

 
پیشنهاد راه‌اندازی معاونت فرش در میراث‌فرهنگی

منبع:خبر کرمان
?

پیشنهاد راه‌اندازی معاونت فرش در میراث‌فرهنگی

:اخبار استان کرمان – اقتصادی