پیش‌بینی خیزش گرد و خاک در سطح استان

اداره‌کل هواشناسی استان کرمان اعلام کرد: با وزش باد نسبتاً شدید در کویر مرکزی کشور و برخی مناطق استان به‌ویژه نوار شرقی خیزش گرد و خاک و انتقال ریزگرد به استان مورد انتظار است. به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری «نذیر کرمان»؛ به نقل از اداره‌کل هواشناسی استان کرمان؛ طبق بررسی آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی […]اداره‌کل هواشناسی استان کرمان اعلام کرد: با وزش باد نسبتاً شدید در کویر مرکزی کشور و برخی مناطق استان به‌ویژه نوار شرقی خیزش گرد و خاک و انتقال ریزگرد به استان مورد انتظار است.

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری «نذیر کرمان»؛ به نقل از اداره‌کل هواشناسی استان کرمان؛ طبق بررسی آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از امروز چهارشنبه تا ابتدای هفته آینده با وزش باد نسبتاً شدید در کویر مرکزی کشور و برخی مناطق استان به‌ویژه نوار شرقی خیزش گرد و خاک و انتقال ریزگرد به استان مورد انتظار است.

با انتقال ریزگردها به سایر مناطق افزایش غلظت غبار و کاهش کیفیت هوا در سطح استان به‌ویژه برای مناطق جنوبی، جنوب شرقی و برخی مناطق غربی و شمال غربی پیش‌بینی می‌شود.

شایان ذکر است طی این مدت ضمن افزایش ابر، رگبار پراکنده باران در برخی مناطق مرکزی، جنوب غربی، غربی و جنوبی استان به‌ویژه ارتفاعات این مناطق محتمل است.

به لحاظ دمایی نیز تا ابتدای هفته آینده تغییرات قابل توجهی نخواهیم داشت و از ابتدای هفته آینده روند افزایشی برای اغلب مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.

 بر اساس اعلام اداره‌کل هواشناسی استان کرمان دماهای ثبت شده ۲۴ ساعت گذشته در سطح استان کرمان، لاله‌زار با دمای ۱۲ درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین و ریگان با دمای ۴۷ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین بوده، همچنین کمینه دمای شهر کرمان ۲۱ درجه سانتی‌گراد و بیشینه دمای شهر کرمان ۳۸ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

انتهای خبر/م


پیش‌بینی خیزش گرد و خاک در سطح استان

منبع:آرمـان
? پیش‌بینی خیزش گرد و خاک در سطح استان