پویش نذر خون در کرمان آغاز شد/اهداکنندگان خون، در سامانۀ نوبت‌دهی ثبت‌نام کند

مدیرکل انتقال خون استان کرمان از آغاز پویش نذر خون در کرمان همزمان با ماه محرم، خبر داد و گفت: «اهداکنندگان خون می‌توانند برای جلوگیری از اتلاف وقت با مراجعه به سامانه‌ی http://nobatdehi.ibto.ir، تاریخ و ساعت حضور خود در مراکز انتقال خون را مشخص کنند». به گزارش فت فتو؛ ایرج شکوهی با اشاره به آغاز […]

مدیرکل انتقال خون استان کرمان از آغاز پویش نذر خون در کرمان همزمان با ماه محرم، خبر داد و گفت: «اهداکنندگان خون می‌توانند برای جلوگیری از اتلاف وقت با مراجعه به سامانه‌ی http://nobatdehi.ibto.ir، تاریخ و ساعت حضور خود در مراکز انتقال خون را مشخص کنند».

به گزارش فت فتو؛ ایرج شکوهی با اشاره به آغاز پویش نذر خون، در کرمان همراه با سراسر کشور، هدف از برگزاری این پویش را ترغیب مردم به اهدای خون در ماه‌های محرم و صفر و محدود نکردن اهدای خون به دو روز عاشورا و تاسوعا بیان کرد.

وی افزود: «پیش ثبت‌نام اینترنتی اهدای خون به منظور جلوگیری از معطلی همشهریان در مراکز اهدای خون در ماه محرم و صفر انجام می‌شود».

شکوهی بیان کرد: «همانگونه که مردم برای دریافت بسیاری از خدمات، غیرحضوری اقدام می‌کنند می‌توانند نوبت اهدای خون خود را نیز رزرو کنند و در ساعت دلخواه به مراکز انتقال خون مراجعه نمایند».

وی ادامه داد: «افرادی که تمایل دارند بدون اتلاف وقت در ماه محرم و صفر نذر خون خود را ادا کنند می‌توانند با مراجعه به آدرس http://nobatdehi.ibto.ir، تاریخ و ساعت حضور خود را ثبت و بر اساس همین پیش ثبت‌نام، به پایگاه انتخابی خود مراجعه و خون خود را اهدا کنند».

مدیرکل انتقال خون استان کرمان در ادامه افزود: «تنها ۲.۵ درصد از مردم کشور اهداکننده خون هستند در حالی که بسیاری از مردم در طول زندگی برای ادامه‌ی حیات نیاز به خون دارند و تامین نیازهای خونی نیازمند مشارکت و همراهی همه‌ی مردم است».

وی تاکید کرد: «هر اهداکننده‌ی خون با اهدای ۴۵۰ سی‌سی خون خود در هر مرحله می‌تواند جان سه نفر را از مرگ نجات دهد و از این رو همه افراد جامعه برای نجات جان یکدیگر باید به این اقدام خداپسندانه بپیوندند».منبع:بــرنا
?
پویش نذر خون در کرمان آغاز شد/اهداکنندگان خون، در سامانۀ نوبت‌دهی ثبت‌نام کند