پایش شیر گاوداری ها در شهرستان شهربابک

مجید اسدی گفت: پایش شیر گاوداری ها در شهرستان شهربابک آغاز شده و مسیر شیر از ابتدای تولید تا مراکز عرضه سطح شهر به صورت کاملا دقیق رصد می شود. مجید اسدی در گفت و گو با فت فتو، هدف از طرح پایش شیر گاوداری ها را بررسی میزان تولید شیر خام در گاوداری ها […]

مجید اسدی گفت: پایش شیر گاوداری ها در شهرستان شهربابک آغاز شده و مسیر شیر از ابتدای تولید تا مراکز عرضه سطح شهر به صورت کاملا دقیق رصد می شود.

مجید اسدی در گفت و گو با فت فتو، هدف از طرح پایش شیر گاوداری ها را بررسی میزان تولید شیر خام در گاوداری ها و چگونگی فرآوری آن عنوان کرد و افزود:  همزمان با اجرای پایش در سطح گاوداری ها، گاوداری های شهرستان نیز ممیزی می شوند.

 
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان شهربابک گفت: در این طرح اقدامات لازم در خصوص پایش و مراقبت شیر از گاوداری های نیمه صنعتی و سنتی شهرستان آغاز شده و مسیر شیر از ابتدای تولید تا مراکز عرضه سطح شهر به صورت کاملا دقیق رصد می شود.
 
وی بیان کرد: شیر و محصولات لبنی فرآورده هایی با اهمیت در برنامه غذایی هر خانوار بوده و به دلیل وجود ترکیباتی نظیر پروتئین ، چربی، لاکتوز و املاح مختلف برای زندگی و سلامتی انسان لازم و ضروری است، بنابراین شیر مصرفی باید دارای کیفیت مطلوب و عاری از هر گونه آلودگی باشد تا هم نیازهای جامعه را تأمین و هم از انتقال بیماریهای گوناگون جلوگیری کند.
 
مجید اسدی در پایان افزود: میزان تولید شیر روزانه در شهرستان شهربابک حدود ۳۰ تن است که حدود ۱۸ تن در کارخانه و کارگاه های لبنی فرآوری می شود و ۳ تن در مراکز عرضه شیر شهرستان به فروش می رسد و مابقی ان توسط دامداران مصرف یا فرآوری می شود.

انتهای پیام/ شهربابک 
پایش شیر گاوداری ها در شهرستان شهربابک

منبع:آرمـان
? پایش شیر گاوداری ها در شهرستان شهربابک