وزیران پیشنهادی براساس اصول اقتصادمقاومتی انتخاب شده‌اند

کرمان – فت فتو – عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و دبیر این حزب در استان کرمان گفت: اعضای کابینه پیشنهادی دولت بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی انتخاب شده‌اند که امیدواریم در آینده بتوانند شرایطی را فراهم کنند تا وضعیت بازار، تورم و مسائل معیشتی مردم را بهبود […]

کرمان – فت فتو – عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و دبیر این حزب در استان کرمان گفت: اعضای کابینه پیشنهادی دولت بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی انتخاب شده‌اند که امیدواریم در آینده بتوانند شرایطی را فراهم کنند تا وضعیت بازار، تورم و مسائل معیشتی مردم را بهبود ببخشند.

احمد علی مقدم روز شنبه در گفت گو با خبرنگار فت فتو افزود: وزیران پیشنهادی باتوجه به سوابق گذشته شان به گونه‌ای انتخاب شده اند که توان اجرای قول‌ها و تعهدات رئیس جمهوری را داشته باشند و بتوانند با همت بالا و عملکرد انقلابی سختی های مردم را که دچار مشکلات اقتصادی بسیار زیادی شده اند، جبران کنند.

وی تاکید کرد: تمامی اعضای کابینه باید باورهای دولت اسلامی آیت الله رئیسی یعنی اخلاق مداری، عدالت محوری، قانون مداری، فساد ستیزی و روحیه جهادی را باورد داشته باشند، در غیر اینصورت نمی توانند با رئیس جمهوری همکاری کنند.

مقدم ضمن تشکر از آیت الله رئیسی بخاطر اینکه یک هفته زودتر از مهلت قانونی، کابینه خود را به مجلس معرفی کرد، اظهارداشت: وی افراد کارآمد، مومن، انقلابی و دلسوز نظام را در کابینه خود معرفی کرده است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه رئیس جمهوری بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را نقشه راه خود می داند، تاکید کرد: آیت الله رئیسی در اولین نشست مطبوعاتی خود گفت متعلق به یک جریان و جناج خاصی نیست لذا عملا با معرفی کابینه خود ثابت کرد دولت وی در راستای بیانیه گام دوم انقلاب، کابینه ای مردمی و بدون حواشی است که فقط روی توانمندی ها، کارآمدی، جوانگرایی و در مجموع شایسته سالاری متمرکز شده است.

همه جناح ها باید دولت را یاری کنند

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری استان کرمان ادامه داد: آیت الله رئیسی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب با جدیت اهتمام ویژه دارد برای همین نسبت به معرفی کابینه خود پای جوانان و افراد تازه نفس را باز کرد لذا همه گروه ها، جناح ها، احزاب و تشکل ها باید دولت آقای رئیسی را یاری کنند.

وی ادامه داد: البته طبیعی است این حرکت جدید منتقدهایی هم خواهد داشت، همانطور که عده ای هنوز دولت پا نگرفته، دانسته یا ندانسته عجولانه قضاوت های خوبی ندارند و آیه یاس می خوانند،  البته انتقاد سازنده بسیار بجا و مفید است اما نباید انتقاد مغرضانه کرد.

مقدم تصریح کرد: اعضای کابینه که از مجلس انقلابی رای اعتماد گرفتند علاوه بر نظارت مجلس از سوی رئیس جمهوری نیز تحت نظارت کامل خواهند بود لذا هرگونه کوتاهی و قصور بدون تعصب و چشم پوشی برخورد خواهد شد.

آیت الله رئیسی جوانگرایی را در عرصه مدیریتی وارد کرد

وی ادامه داد: کمیته ای که برای بررسی و معرفی کابینه زحمات زیادی کشید به این موضوع اهتمام لازم داشت که اکثریت اعضای پیشنهادی کابینه، شایسته، متخصص و جوان باشند.
مقدم با اشاره به اینکه میانگین سنی کابینه پیشنهادی ۵۲ سال است ابراز کرد: میانگین سنی دولت روحانی ۵۹ سال بود که به کابینه بازنشسته ها معروف شده بود لذا جای تشکر دارد که آیت الله رئیسی جوانگرایی را عملا در چرخه مدیریتی کشور جا انداخت؛ البته جوانگرایی نباید به معنای این باشد که از تجربیات ارزشمند میانسال ها و مسن‌ترها که سرمایه های گرانسنگ این کشورند بی بهره بمانند.

وی بیان کرد: نمایندگان مجلس هم با توجه به بررسی های لازم روی سوابق، شاخصه ها و معیارهای لازم و همچنین شناخت کامل تک تک اعضای کابینه بدون تعصب به جریان و جناح خاصی هرچه زودتر به کابینه آیت الله رئیسی رای خواهند داد تا هیات دولت سریعتر مشغول به کار شود.

دبیر حزب حوتلفه استان کرمان گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی توجه دارند که در مقابل آرای خود به هریک از اعضای کابینه در پیشگاه الهی مسئول و در مقابل مردم باید پاسخگو باشند.  

اعضای کابینه دولت سیزدهم مرد میدان باشند

وی با بیان اینکه دولت آیت الله رئیسی به عنوان دولت مردمی قوی و تحول گرا نام گرفته است، افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی و فرهنگی موجود، اعضای کابینه باید انقلابی و جهادگر باشند.

مقدم اضافه کرد: همانطور که مقام معظم رهبری هم فرمودند در شعارهای رئیس جمهوری مساله مردمی بودن تکرارشده است و آیت الله رئیسی و اعضای کابینه باید به مردمی بودن توجه خاص داشته باشند تا دولت مردمی به تمام معنا محقق شود لذا غیراشرافی بودن باید یکی از معیارهای آنها باشد.

وی گفت: همچنین اعضای دولت آیت الله رئیسی باید مرد میدان باشند زیرا انتظار مردم آن است که از لحظه اخذ رای اعتماد، با برنامه هایی که اعلام کرده اند بدانند که با یک کار جهادی سنگین و شبانه روزی می توانند هرچه سریعتر مشکلات مردم و کشور را برطرف کنند؛ در عین حالی که باید مراقب نفوذی ها باشند که در وزارتخانه متبوعشان نفوذ نکنند.

این کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: اعضای این کابینه اگر رای اعتماد از مجلس را بگیرند مطمئنا می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن با برنامه ریزی، زمان سنجی و نیازسنجی، اولویت ها، اشتباه ها و ناکار آمدی های هشت ساله دولت قبل را جبران کنند.

سهم خواهی ممنوع

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمان در ادامه تاکید کرد: تمامی گروه ها و جناح های دلسوز نظام و علاقه مند خدمت به مردم باید بدون هیچ چشم داشتی با تمام ظرفیت های خود دولت آقای رئیسی را یاری کنند. گروه ها و جناح هایی که برای حمایت از وی تلاش زیاد کردند در اصل از نظام و انقلاب حمایت، برای نظام کار کرده اند و طبعتا نباید سهم خواهی داشته باشند.

مقدم افزود: اینکه عده ای سهم خواهی می کنند و از گوشه و کنار شنیده می شود چون برای حمایت از آقای رئیسی کار کرده اند می پرسند چرا جایگاهی در دولت ندارند باید به این اشخاص عرض شود مگر شما برای انقلاب و نظام کارنکرده اید،  اگر چنین است چرا سهم خواهی می کنید.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمان تصریح کرد: امیدواریم کابینه مردمی و شایسته سالار آیت الله رئیسی بعد از رأی اعتماد از مجلس بتواند با اتحاد و همدلی سایر قوا رونق اقتصادی را ایجاد کند و وضعیت نابسامان معیشت مردم و کشور را در همه زمینه ها با توجه به ذخایر بسیار غنی که درکشور داریم، بهبود بخشد و مایحتاج ضروری را به سفره های مردم باز گرداند به طوری که در کوتاه ترین مدت بتواند تحولات کاملا اساسی در همه حوزه ها خصوصا حوزه اقتصادی به وجود آید.

به گزارش فت فتو بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم که اسامی آنان ۲۰ مرداد ماه جاری تحویل مجلس شده امروز با حضور رئیس جمهوری در جمع نمایندگان خانه ملت آغاز شد.

جزییات و اسامی وزیران پیشنهادی را اینجا می توانید ببینید.
آخرین اخبار فت فتو درباره کابینه معرفی شده به مجلس را می توانید از اینجا مطالعه کنید.
وزیران پیشنهادی براساس اصول اقتصادمقاومتی انتخاب شده‌اند

منبع:ایرنـا
? وزیران پیشنهادی براساس اصول اقتصادمقاومتی انتخاب شده‌اند