واکسن از کشورهای مورد اطمینان تهیه می‌شود

کرمان – فرمانده کل سپاه گفت: واکسن مورد نیازمان را از کشورهایی که از سلامت واکسن آنها اطمینان داریم یا از محل واکسن‌های ساخت داخل تأمین می‌کنیم. به گزارش فت فتو، سرلشکر حسین سلامی ظهر یکشنبه در جلسه قرارگاه امام رضا (ع) ضمن تشکر از مجاهدت‌های ارزشمند و شبانه روزی کادر درمان اظهار کرد: کادر […]

کرمان – فرمانده کل سپاه گفت: واکسن مورد نیازمان را از کشورهایی که از سلامت واکسن آنها اطمینان داریم یا از محل واکسن‌های ساخت داخل تأمین می‌کنیم.

به گزارش فت فتو، سرلشکر حسین سلامی ظهر یکشنبه در جلسه قرارگاه امام رضا (ع) ضمن تشکر از مجاهدت‌های ارزشمند و شبانه روزی کادر درمان اظهار کرد: کادر درمان در این برهه سخت و دردناک تاریخ کشور فداکارانه در میان یک معرکه سخت، ثبات قدم ایستاده‌اند.

وی با بیان اینکه دست بوس کادر درمان هستیم، افزود: این ایستادگی، صبر و استقامت در میان این مخاطره جدی، نزدیک و دردناک یک میدان آزمون پرافتخار تاریخی برای جامعه پزشکی و بهداشت و درمان است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: مجاهدت‌های کادر درمان هیچ چیزی کمتر از حضور سربازان و فرماندهان در خطوط مقدم دوران دفاع مقدس ندارد. شاید به فداکاری بیشتری نیاز است که انسان جانش را برای احیای جان دیگری در معرض خطر قرار بدهند. شاید این در دستگاه الهی زیباترین معامله الهی است که یک فرد می‌تواند انجام بدهد به همه خادمان و مدافعان سلامت که این چنین پرافتخار ایستاده‌اند، افتخار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه کشور ما از همه کشورهای جهان متمایز و متفاوت است، افزود: ما در عین حالی که در معرض این بیماری مرموز و پیچیده جهانی هستیم و از تمام پیامدهای فیزیولوژیک، اقتصادی و اجتماعی ناشی از آن رنج می بریم در عین حال در معرض شدیدترین و فشرده‌ترین تحریم جهانی هم هستیم.

فرمانده کل سپاه اظهار کرد: ما نمی‌توانیم از پول این ملت که در بانک‌های کشورهای دیگر توسط آمریکا بلوکه شده برای تهیه دارو، واکسن و اقلام درمانی و دارویی استفاده کنیم. سالهاست تحت تحریم ظالمانه و ناعادلانه آمریکا نمی‌توانیم برای کودکان بیمار معصوم دارو تهیه کنیم.

وی بیان کرد: ما یک تفاوت با همه عالم داریم و آن این است که ما در معرض سه پدیده خطرناک کرونا، تحریم فشرده و ناعادلانه جهانی و عملیات روانی قرار داریم.

سرلشکر سلامی گفت: این عملیات روانی به گونه‌ای است که دشمن قصد دارد سیمای هر خدمتی را تغییر بدهد؛ جای خبیث و طیب را عوض کند و نعمت الهی را به کفر تبدیل کند. وقتی واکسن می‌سازیم همه حمله می‌کنند که چرا در ایران این تعداد واکسن ساخته می‌شود و یا می‌گویند این واکسن‌ها چرا اینگونه است.

سرلشکر سلامی در ادامه با تاکید بر اینکه دشمنان ملت ایران به ویژه آمریکایی‌ها همواره در آرزوی فلج سازی ملت ما حتی در شرایط کرونایی حاکم بر جهان هستند، گفت: ملت ایران اعتمادی به کشورهایی که چنین آرزویی در سر می‌پرورانند ندارد، لذا واکسن مورد نیاز خود را از کشورهایی که از سلامت واکسن آنها اطمینان و آگاهی داریم و یا در کشور خودمان تولید می‌شود، تأمین می‌کنیم.

فرمانده کل سپاه اظهار کرد: دشمنان با عملیات روانی می‌خواهند همواره ما را وابسته و در برابر خود ذلیل و نیازمند نشان دهند، در حالی که هیچگاه نتوانسته‌اند پاسخ این تناقض را بدهند که چگونه در این شرایط پر خطر که جان انسان‌ها مورد تهدید قرار گرفته است، سخن از ارسال واکسن می زنید اما در مقابل پول ملت را بلوکه و آنها را مورد تحریم‌های ناعادلانه و حداکثری قرار داده‌اید؟

وی با بیان اینکه در هر زمانی با پیوند سه عنصر اسلام، رهبری و مردم از هر بحرانی عبور کرده‌ایم، افزود: کرونا محل تجلی و درخشش اسلام بود چرا که در این دوران مردم به اسلام پناه آورده و از اصل ایثار، انفاق و کمک استفاده کرده‌اند.

سرلشکر سلامی گفت: چندین نوع واکسن در کشور با موفقیت آزمایش شده و ان شالله برای تولید آماده می‌شود تا به تدریج در این مورد، نیاز ما از کشورهای دیگر مرتفع شود و به ظرفیت و توان صادرات واکسن هم برسیم.

کد خبر ۵۲۸۶۵۷۷
واکسن از کشورهای مورد اطمینان تهیه می‌شود

منبع:مــهر
? واکسن از کشورهای مورد اطمینان تهیه می‌شود