نگهداری ۴۸۴ نفر معتاد متجاهر در ۵ مرکز ماده ۱۶ کرمان

عباس صادق زاده گفت: هم اکنون ۴۸۴ نفر معتاد متجاهر در ۵ مرکز  ماده ۱۶ بهزیستی حضور دارند و رقمی بالغ بر۵/۴ میلیارد تومان در این جریان هزینه شده است. عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان در گفتگو با اقطاع خبر در رابطه با جمع آوری معتادان متجاهر اظهار کرد: جزو کسانی که تاکنون […]

عباس صادق زاده گفت: هم اکنون ۴۸۴ نفر معتاد متجاهر در ۵ مرکز  ماده ۱۶ بهزیستی حضور دارند و رقمی بالغ بر۵/۴ میلیارد تومان در این جریان هزینه شده است.

عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان در گفتگو با اقطاع خبر در رابطه با جمع آوری معتادان متجاهر اظهار کرد: جزو کسانی که تاکنون واکسینه شده اند افراد پرخطر از جمله معتادان نیز وجود دارند چه افرادی که در مراکز ماده ۱۶ نگهداری می شوند و چه افرادی در پاتوق ها هستند.

وی گفت: از ابتدای پیک کوید جمع آوری معتادان متجاهر انجام شده است در سال گذشته که به دلیل پخش کلیپی در فضای مجازی و به دستور استاندار قرار شد که افراد متجاهر جمع آوری شوند منتهی پروتکل های کوید ۱۹ به ما اجازه نمی داد با ظرفیت کامل کار انجام شود و قرار شد با ظرفیت یک سوم معتادان متجاهر جمع آوری شوند که متاسفانه لحاظ نشد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان ادامه داد: در روز اول ۳۲۹ نفر معتاد متجاهر  را در مرکزی که یکصد و ۵۰ نفر ظرفیت داشت جمع آوری کردیم سپس طی جلسه ای با حضوراستاندار قرار بر این شد که تعداد زیادی جمع آوری انجام شود.

صادق زاده بیان کرد: در سال گذشته در مجموع ۷۰۰ نفر جمع آوری شدند و علیرغم اینکه تست همه مثبت بود به هر حال لطف خدا بود و درایت دستگاه های متولی حتی یک مرگ و میر در این زمینه وجود نداشت.

وی افزود: از مرداد سال ۹۹ تا هم اکنون بالغ بر ۲ هزار و ۸۰۰ نفر معتاد متجاهر جمع آوری، ساماندهی و به مراکز دیگر منتقل که بعد از بهبودی به خانواده ها تحویل داده شد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان تصریح کرد: همین امروز ۴۸۴ نفر معتاد متجاهر در ۵ مرکز  ماده ۱۶ بهزیستی حضور دارند و رقمی بالغ بر ۵ و ۴ دهم میلیارد تومان در این جریان هزینه شده و تا امروز دو میلیارد تومان بدهکار هستیم.

صادق زاده اذعان کرد: آخرین جلسه  عصر چهارشنبه گذشته در استانداری با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر صورت گرفت و قرار شد جلسه ماده ۱۶ برگزار و جمع آوری مجدد نیز شروع شود که بزودی اتفاق خواهد افتاد و اگر متجاهری در سطح شهر در حال پرسه زدن است جمع آوری و ساماندهی شوند.

انتهای پیام/نامجو
 منبع:آرمان